covid-19.jpg

Zgodnie z zapowiedzią Rady Ministrów, 4 maja 2021 planowane jest uruchomienie rejestracji dla pracodawców zainteresowanych przeprowadzeniem akcji szczepień przeciwko COVID-19 w zakładach pracy. Zostały również określone wytyczne, które powinien spełnić pracodawca, aby zrealizować szczepienia: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienia-zakladow-pracy

Dowiedz się więcej

Szczegóły

Poniżej przedstawiamy sposób realizacji zgłoszenia dotyczącego podjęcia współpracy w ramach szczepień w zakładach pracy:

  • Pracodawca zgłasza do LUX MED chęć rozpoczęcia współpracy w ramach Szczepień w Zakładach Pracy, wypełniając ankietę: https://luxmed.limequery.com/126448?lang=pl
  • LUX MED weryfikuje zgłoszenie pod kątem zgodności z wytycznymi programu: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienia-zakladow-pracy i potwierdza gotowość do realizacji usługi.
  • Po otrzymaniu potwierdzenia z LUX MED, pracodawca zgłasza się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa https://rcb.gov.pl. Zgodnie z zapowiedzią formularz będzie dostępny od 4 maja. Należy wskazać w nim liczbę chętnych do zaszczepienia pracowników bez podawania ich danych osobowych. Zakład pracy może wystawić w tym samym czasie maksymalnie 1 zgłoszenie, które powinno spełniać następujące kryteria: zawierać dane współpracującego Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą (PWDL) - zakład pracy musi uzyskać jego zgodę, liczba zgłoszonych osób: min. 300, bez górnego limitu (w przypadku dużych zgłoszeń, pow. 10 tys. osób, należy liczyć się z możliwym etapowaniem dostaw szczepionek), pracodawca, we współpracy ze zgłoszonymi PWDL, powinien być w stanie zaszczepić wszystkie zgłoszone osoby w ciągu maksymalnie 5 dni (należy odpowiednio dobrać liczbę zgłaszanych osób i podmiotów medycznych).
  • Pracodawca wysyła na adres: szczepienia_covid@luxmed.pl potwierdzenie zgłoszenia LUX MED jako Podmiotu Wykonującego Działalność Leczniczą (PWDL) w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.
  • Następuje podpisanie umowy na realizację szczepień pomiędzy Pracodawcą a LUX MED.
  • Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek. Terminy rozpoczęcia szczepień w danym zakładzie będą wskazywane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, poprzez zwiększenie oferty w Systemie Dystrybucji Szczepionek (SDS) dla obsługującego PWDL.

Dowiedz się więcej

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi