ubezpieczenie-szpitalne.jpg

W razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby niezmiernie ważne jest uzyskanie właściwej pomocy, w tym odpowiednio szybko przeprowadzone leczenie operacyjne. Nasze ubezpieczenie poprzez zapewnienie takiego leczenia, a także komfortowych warunków hospitalizacji, ułatwi i przyspieszy powrót do zdrowia oraz pełnej aktywności w życiu prywatnym i zawodowym. Ubezpieczenie Kosztów Leczenia Szpitalnego oferowane jest w formie dodatkowej umowy do Ubezpieczenia Ambulatoryjnego LUX MED Ubezpieczenia.

Dowiedz się więcej

Szczegóły

Nasze Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne LUX MED dla Firm (Ubezpieczenie Zdrowotne Kosztów Leczenia Szpitalnego) skierowane jest do firm zatrudniających minimum 10 pracowników. Ubezpieczającym jest pracodawca zawierający Umowę ubezpieczenia na rzecz swoich pracowników z możliwością rozszerzenia opieki na członków rodziny zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym (współmałżonek/ partner, który nie ukończył 70 lat oraz dzieci, które nie ukończyły 26 lat).


Ubezpieczonym Głównym może być osoba fizyczna, będąca Pracownikiem Ubezpieczającego, która w dniu przystąpienia do ubezpieczenia ukończyła 18 lat a nie ukończyła 70 lat.


Zakres ubezpieczenia pokrywa koszty operacji planowych i świadczeń towarzyszących, będących następstwem nieszczęśliwego wypadku lub choroby, dla dorosłych i dzieci. Ubezpieczenie obejmuje blisko 500 procedur w ramach chirurgii krótkoterminowej oraz pobytów długoterminowych, a także diagnostykę niezbędną do przeprowadzenia operacji planowych, transport medyczny do szpitala oraz ze szpitala do miejsca zamieszkania.


W ofercie posiadamy do wyboru pięć wariantów:

  • Chirurgia krótkoterminowa wariant I: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, częściowy udział Ubezpieczonego w kosztach operacji.
  • Chirurgia krótkoterminowa wariant II: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, pełne pokrycie przez Ubezpieczyciela kosztów operacji w ramach Sumy Ubezpieczenia.
  • Hospitalizacja planowa wariant I: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej i pobytów długoterminowych, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, hospitalizacja porodowa, pełne pokrycie przez Ubezpieczyciela kosztów operacji z zakresu chirurgii krótkoterminowej w ramach Sumy Ubezpieczenia oraz częściowy udział Ubezpieczonego w kosztach pozostałych operacji.
  • Hospitalizacja planowa wariant II: operacje planowe z zakresu chirurgii krótkoterminowej i pobytów długoterminowych, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny, poród i hospitalizacja porodowa. Koszt operacji do wartości Sumy Ubezpieczenia w całości pokrywa Ubezpieczyciel.
  • Hospitalizacja planowa - ortopedia NNW: operacje planowe w zakresie ortopedii w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków, niezbędna przedoperacyjna diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, transport medyczny. Koszt operacji do wartości Sumy Ubezpieczenia w całości pokrywa Ubezpieczyciel.

Dowiedz się więcej

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi