null

Badanie EEG czyli elektroencefalografia to rejestracja naturalnej czynności bioelektrycznej mózgu. Badania EEG wykonuje się zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz osobiście dotrzeć na badanie EEG lub nie udało się wykonać takiego badania w szpitalu, w centrum medycznym czy innej placówce rozwiązaniem jest wykonanie tego badania w domu. Wskazania do badania to podejrzenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu centralnego układu nerwowego u pacjenta.

Badania EEG wykonuje się zarówno u osób dorosłych jak i dzieci. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu pacjent nie może osobiście dotrzeć na badanie EEG lub nie udało się wykonać takiego badania w szpitalu, w centrum medycznym czy innej placówce rozwiązaniem jest wykonanie tego badania w domu.


U niemowląt i małych dzieci w wieku przedszkolnym badanie EEG wykonuje się podczas naturalnego snu. W obcym środowisku i nieznanym miejscu trudno jest uśpić dziecko „na żądanie" i do tego w ograniczonym czasie. Czasami dziecko usypia już w drodze na badanie, a po wejściu do gabinetu budzi się i już nie potrafi zasnąć ponownie. Zdarza się, że nawet pomimo dobrego wcześniejszego przygotowania do badania przez rodziców, dziecku nie udaje się usnąć w obcym gabinecie czy podczas pobytu w szpitalu. Długi płacz albo zaśnięcie tylko na chwilę z pominięciem głębszych faz snu, ogranicza możliwość opisu badania. Nie zawsze wysiłek rodziców i zaangażowanie personelu przynosi zadowalający efekt. Stres, lęk, obawa przed nową sytuacją powoduję, że dziecko nie spełnia poleceń rodziców. Nawyki i rytuały wypracowane przez rodziców w domu związane z położeniem dziecka do snu dowodzą, że najbezpieczniejsze i najbardziej przyjazne miejsce dla małego pacjenta to jego dom rodzinny. Każde dziecko szybciej zasypia w swoim łóżku, znanym otoczeniu, wśród swoich ulubionych zabawek, dźwięków, czytanej bajki i znajomych twarzy.


Zalecane jest, aby badanie było wykonane w naturalnej porze snu dziecka. Dziecko powinno być po posiłku. U małych dzieci karmionych piersią lub butelką należy rozpocząć karmienie dopiero po rozpoczęciu rejestracji badania. U większych dzieci mogą być pomocne czytanie ulubionej bajki lub słuchanie ulubionej kołysanki.



Technik przyjeżdża do domu o ustalonej wcześniej porze, w czasie dopasowanym do osobistych potrzeb dziecka. Zwykle badania umawiane są wieczorem w naturalnej porze snu dziecka. Do badania w domu używany jest identyczny aparat EEG jaki posiadamy w placówce tylko w wersji przenośnej. Korzystamy z wygodnych, automatycznych czepków z wbudowanymi elektrodami. Wszystkie badania EEG są sprzężone z obrazem kamery co pozwala na wykluczenie artefaktów i tym samym właściwą ocenę wyniku.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

eeg.png
Badanie EEG

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat neurologii

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?
NeurologiaZdrowie na co dzień

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?

Padaczka to choroba neurologiczna, na którą cierpi ok. 400000 osób w Polsce. Ta przewlekła dolegliwość układu nerwowego charakteryzuje się występowaniem napadów wywołanych nagłymi i nieprawidłowymi wyładowaniami elektrycznymi w mózgu. Atak padaczkowy często budzi przerażenie, jednak pierwsza pomoc może uchronić osobę chorą przed poważnymi powikłaniami. Sprawdź, co robić, gdy ktoś w najbliższym otoczeniu dostanie ataku padaczki i czego bezwzględnie unikać.

Gruczolak przysadki.jpeg
EndokrynologiaOnkologiaNeurologia

Jakie są zaburzenia psychiczne i fizyczne w przypadku gruczolaka przysadki mózgowej? Diagnostyka i leczenie

Przysadka mózgowa to niewielki gruczoł położony u podstawy czaszki, który odgrywa kluczową rolę w regulacji wielu ważnych funkcji organizmu. W miejscu tym dochodzi czasem do rozwoju guzów – gruczolaków przysadki mózgowej. Choć są one zazwyczaj łagodne, mogą powodować rozmaite zaburzenia  fizyczne i psychiczne, a w niektórych przypadkach stanowić realne zagrożenie dla zdrowia osoby chorej. Sprawdź, jakie objawy fizyczne i psychiczne wskazują na gruczolaka oraz na czym polega diagnostyka i leczenie tej przypadłości.

Czym jest oponiak? Jak się objawia i jak go leczyć?
OnkologiaNeurologia

Czym jest oponiak? Jak się objawia i jak go leczyć?

Oponiak to nowotwór wewnątrzczaszkowy, który stanowi niemal 38% wszystkich guzów ośrodkowego układu nerwowego u dorosłych. Jest zmianą, która często rozwija się powoli i może przez długi czas nie dawać żadnych objawów. Z czasem daje o sobie znać poprzez narastające bóle głowy, napady padaczkowe i inne niepokojące symptomy związane z układem nerwowym. Sprawdź, jak zdiagnozować tę dolegliwość i na czym polega jej leczenie.