Aby zapoznać się ze szczegółami danego dokumentu, otwórz plik pdf.
Regulaminy
Oświadczenia / Upoważnienia
Wnioski
Zgody
Kwestionariusze
Refundacje
Internetowe Konto Pacjenta
Skierowania
Ubezpieczenia
Ubezpieczenie Promed – dokumenty archiwalne
Wybierz wzór dokumentu
Rodzaj dokumentu
search

Artykuły o zdrowiu

Diagnostyka ADHD.jpg

Jest wiele trudności diagnostycznych związanych z ADHD, a w szczególności w przypadku diagnozy osób dorosłych. W diagnostykę zaangażowani są psycholog diagnosta, psychiatra a niekiedy neurolog dziecięcy i neuropsycholog. Podczas diagnozy wykonuje się też różne testy – w tym neuropsychologiczne – które pomagają określić obszar i stopień problemu. Niektóre mogą być robione wielokrotnie w celu oceny skuteczności leczenia.

Cichy problem ojców – o depresji poporodowej u mężczyzn

Człowiek to istota społeczna, więc trudno wyobrazić sobie jego życie bez środowiska społecznego. Ludzie zanurzeni są w różnego rodzaju środowiskach (systemach), a jednym z nich jest rodzina. To odrębny i autonomiczny układ, który tworzy spójną całość, niebędącą sumą pojedynczych części. Rodzinę kształtują przede wszystkim relacje między jej członkami, ale również przemiany, dokonujące się w obrębie całych systemów społecznych. Procesy równouprawnienia, demokratyzacji czy liberalizacji z podobnym natężeniem obejmują nie tylko role płciowe, ale również wynikające z nich role matki i ojca. Wraz ze zmianami w społeczeństwie zmienia się samo rozumienie i rola ojca. Dowiedz się więcej o depresji poporodowej u mężczyzn. Sprawdź, jak sobie z nią poradzić.

adhd-objawy-i-diagnostyka-jak-je-leczyc.jpg

ADHD to nie tylko „trudności z koncentracją” czy „nadmierna energia”. To złożone zaburzenie neurorozwojowe, które wpływa na codzienne funkcjonowanie dzieci i dorosłych – od relacji społecznych, po wyniki w nauce i pracy. Choć najczęściej diagnozowane jest u dzieci, jego objawy często towarzyszą również dorosłym, przybierając inne formy i wyzwania. Zrozumienie ADHD to pierwszy krok do właściwej diagnozy i skutecznej terapii, a kluczem jest poznanie, czym naprawdę jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej, skąd się bierze i jakie są jego objawy.