W placówce
null

Kwas hialuronowy jest substancją z powodzeniem wykorzystywaną we współczesnej medycynie. Znalazł on również swoje zastosowanie w ortopedii. Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem organicznym, występującym w organizmie człowieka. Jego charakterystyczną cechą jest duża zdolność do wiązania wody.

Szczegóły

Wchodząc w skład płynu stawowego odpowiada za dobrą kondycję mazi stawowej. Zadaniem kwasu hialuronowego jest pokrywanie powierzchni stawów, co umożliwia „poślizg” między chrząstkami.


Zmiany chorobowe stawów (urazy lub choroba zwyrodnieniowa) powodują, że elastyczność i lepkość płynu maziowego spada, przez co nie chroni on już skutecznie chrząstek przed siłami tarcia. W efekcie dochodzi do uszkodzeń stawów, stanów zapalnych i zwyrodnieniowych, zmniejszenia ruchomości stawów i silnych dolegliwości bólowych.


Iniekcja kwasu hialuronowego, czyli wiskosuplementacja, pozwala na poprawę parametrów płynu maziowego. Efektem jest likwidacja stanu zapalnego, zwalczanie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów i znaczna poprawa komfortu Pacjenta.


Przed zabiegiem konieczna jest wizyta u lekarza ortopedy. Lekarz podejmuje decyzję o wyborze preparatu użytego do iniekcji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

skolioza.jpg
Terapia skoliozy
tecar.jpg
Terapia Tecar

od 150 zł

osocze_bogatoplytkowe.png
Podanie osocza bogatopłytkowego

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat ortopedii

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?
OrtopediaNeurologia

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa to problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć zwykle ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni, bywa, że dolegliwości stają się przewlekłe i uciążliwe, prowadząc do poważnych ograniczeń ruchowych. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego rodzaju bólu, jakie są najważniejsze metody diagnostyczne i jak wygląda leczenie.

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?
Zdrowie na co dzieńNeurologiaOrtopedia

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?

Uczucie drętwienia nóg jest dość powszechnym doświadczeniem, które może wynikać z różnych przyczyn – od tych prostych, jak długie siedzenie w jednej pozycji, po poważne, np. schorzenia neurologiczne lub dotyczące układu krążenia. Choć w wielu przypadkach jest to objaw przejściowy, powtarzające się lub długotrwałe drętwienie nóg może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny drętwienia nóg, na czym polegają diagnostyka i leczenie.

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie
KardiologiaOrtopediaRehabilitacja

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie

Zespół Marfana to rzadka, niezwykle złożona choroba genetyczna, która dotyczy tkanki łącznej w organizmie człowieka. Charakteryzuje się różnorodnością objawów – od nieproporcjonalnej budowy ciała po poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym i narządem wzroku. Ponieważ jest schorzeniem dziedzicznym, jego wczesne zdiagnozowanie oraz kompleksowe podejście do leczenia odgrywają kluczową rolę w poprawie jakości i długości życia pacjentów. Sprawdź, jak przebiega diagnostyka i na czym polega leczenie zespołu Marfana.