W placówce
W szpitalu
null

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego stanowi idealny przykład zabiegu, który potwierdza spektakularne tempo rozwoju medycyny na przestrzeni ostatnich lat. Z sukcesem jest ona stosowana w ortopedii, w leczeniu przewlekłych uszkodzeń oraz stanów zapalnych stawów oraz kości, a także w medycynie estetycznej, ortopedii, kardiologii, a nawet okulistyce.

Szczegóły

PRP działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w bogatopłytkowym osoczu do produkcji specyficznych czynników wzrostu. Efektem jest pobudzenie procesów regeneracji tkanek, tworzenie nowych naczyń krwionośnych oraz produkcja kolagenu. Dzięki tej metodzie można odtwarzać uszkodzone tkanki i struktury w przypadkach takich, jak: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, opóźniony zrost kości, ostrogi piętowe, kolano skoczka, uszkodzenia ścięgien i mięśni, zwyrodnienie ścięgna Achillesa.

Zabieg przeprowadzany w gabinecie jest szybki i bezpieczny dla pacjenta. Dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi wykluczona jest reakcja uczuleniowa. Preparat osocza jest podawany w trakcie konsultacji ortopedycznej.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Szpitale

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat ortopedii

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?
OrtopediaNeurologia

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa to problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć zwykle ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni, bywa, że dolegliwości stają się przewlekłe i uciążliwe, prowadząc do poważnych ograniczeń ruchowych. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego rodzaju bólu, jakie są najważniejsze metody diagnostyczne i jak wygląda leczenie.

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?
Zdrowie na co dzieńNeurologiaOrtopedia

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?

Uczucie drętwienia nóg jest dość powszechnym doświadczeniem, które może wynikać z różnych przyczyn – od tych prostych, jak długie siedzenie w jednej pozycji, po poważne, np. schorzenia neurologiczne lub dotyczące układu krążenia. Choć w wielu przypadkach jest to objaw przejściowy, powtarzające się lub długotrwałe drętwienie nóg może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny drętwienia nóg, na czym polegają diagnostyka i leczenie.

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie
KardiologiaOrtopediaRehabilitacja

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie

Zespół Marfana to rzadka, niezwykle złożona choroba genetyczna, która dotyczy tkanki łącznej w organizmie człowieka. Charakteryzuje się różnorodnością objawów – od nieproporcjonalnej budowy ciała po poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym i narządem wzroku. Ponieważ jest schorzeniem dziedzicznym, jego wczesne zdiagnozowanie oraz kompleksowe podejście do leczenia odgrywają kluczową rolę w poprawie jakości i długości życia pacjentów. Sprawdź, jak przebiega diagnostyka i na czym polega leczenie zespołu Marfana.