W szpitalu
null

Jednym z problemów, z którymi borykają się osoby w różnym wieku, jest nadmiar tkanki tłuszczowej na ramionach, co może być nieestetyczne i powodować obniżenie samooceny. W takiej sytuacji warto zdecydować się na liposukcję ramion, czyli zabieg medycyny estetycznej. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten zabieg, jakie są wskazania i efekty.

Szczegóły

Na czym polega liposukcja ramion?

W pewnym momencie życia skóra w wielu miejscach staje się mniej elastyczna i zaczyna być wiotka. Taki proces związany jest z naturalnym starzeniem się organizmu oraz innymi zdarzeniami życiowymi, np. zwiększeniem masy ciała, rezygnacją z ćwiczeń lub bardzo szybkim schudnięciem[MA1] . Skóra staje się wiotka w wielu miejscach – nie tylko na brzuchu lub udach, lecz także na ramionach.

Proponowanym rozwiązaniem jest zabieg liposukcji ramion, który doskonale się sprawdza i przynosi szybkie efekty. Polega on na chirurgicznym pozbyciu się tkanki tłuszczowej, której nadmiar znajduje się w okolicy ramion. Należy pamiętać, że nie stanowi bardzo dużej ingerencji i opiera się tylko na niewielkich nacięciach. Zwykle konieczne jest wprowadzenie aparatu rozbijającego tkankę tłuszczową, a następnie jej odessanie. Na koniec zszywa się nacięcia, a zdjęcie szwów następuje po około 7 dniach. Cała procedura przebiega stosunkowo szybko i w komfortowych warunkach, może wiązać się z pewnym dyskomfortem.

Zabieg przeprowadza chirurg plastyk, czyli specjalista w zakresie medycyny estetycznej i plastycznej. Lekarz ten zajmuje się zarówno korektą wad wrodzonych, jak i nabytych, a także różnych zmian na ciele, które usuwane są ze względów zdrowotnych i estetycznych. Zabieg zwykle przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa od 2 do 4 godzin.

Przeczytaj także, na czym polega liposukcja ud oraz liposukcja brzucha.

Wskazania do liposukcji

Liposukcja przeprowadzana jest w przypadku, gdy dana osoba chce się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z ramion. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją pewne ważne warunki do spełnienia:

  • masa ciała jest stabilna;
  • skóra jest elastyczna i dobrze napięta;
  • tkanki tłuszczowej jest dużo na ramionach;
  • ogólna kondycja zdrowotna jest bardzo dobra, co zostało sprawdzone za pomocą badań.

Przeciwwskazania do liposukcji ramion

Liposukcji ramion nie wolno przeprowadzać u następujących grup Pacjentów:

  • kobiety w ciąży;
  • osoby z niewyrównaną cukrzycą, nadciśnieniem krwi, nadczynnością tarczycy, chorobami układu krwionośnego;
  • osoby z zaburzeniem krzepliwości krwi;
  • pacjenci, którzy mają nierealistyczne oczekiwania co do zabiegu, na przykład chcą w ten sposób schudnąć kilkanaście kilogramów.

Oczywiście Pacjenci muszą też być pełnoletni, aby możliwe było przeprowadzenie u nich zabiegu.

Zalecenia  po zabiegu

Po zabiegu liposukcji ramion powinno się prowadzić spokojny i umiarkowany tryb życia, a także zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium. Miejsca po zabiegu należy przemywać i zgłosić się na ściągnięcie szwów w terminie umówionym z lekarzem. Pacjent otrzymuje również specjalny kombinezon uciskowy, który modeluje dane miejsce (w tym przypadku ramiona). Czasami po liposukcji pojawiają się takie dolegliwości jak ból i zasinienie, jednak nie trwają one dłużej niż 7–14 dni. W sytuacji, gdy ból jest silny lub występują dodatkowe objawy, najlepiej skontaktować się ze specjalistą.

Ile kilogramów można schudnąć po liposukcji?

W trakcie zabiegu liposukcji nie usuwa się nadmiaru kilogramów. Zwykle w czasie jednego zabiegu znika maksymalnie 1000 mililitrów tłuszczu, jednak wszystko zależy od obszaru ciała. Maksymalnie można zgubić 4 kilogramy, jednak dotyczy to tylko liposukcji większej ilości obszarów, zwłaszcza brzucha i ud. W przypadku liposukcji ramion możliwe jest schudnięcie od 0,5 do 0,9 kilograma. Zabiegu nie przeprowadza się więc w celu odchudzania i redukcji masy ciała, tylko dla efektu estetycznego i lepszego samopoczucia Pacjentki. Najlepsze efekty liposukcja przynosi u osób z niewielką nadwagą lub odpowiednią masą ciała, ponieważ właśnie wtedy skuteczność zabiegu jest najbardziej widoczna.

Ile czasu utrzymuje się efekt po liposukcji?

Liposukcja daje dosyć trwałe efekty i nie tylko pozwala na pozbycie się tłuszczu, lecz także powstrzymuje ponowne powstawanie komórek tłuszczowych w miejscu, z którego zostały odessane. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten nie daje efektów na innych częściach ciała, więc nadmiar tkanki tłuszczowej może pojawić się na brzuchu, udach czy biodrach. Liposukcji nie da się więc traktować jako zabiegu, który hamuje przybieranie na wadze.

W LUX MED możesz zdecydować się na różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym na liposukcję ramion. Zabieg dostępny jest w LUX MED Szpital Puławska w Warszawie. Znajdziesz u nas najlepszych specjalistów i zadbasz o swoje zdrowie oraz estetykę ciała. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej.

Lekarze wykonujący usługę

Lekarze wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Liposukcja brzucha
Zabieg liposukcji brzucha i boczków
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?
Diagnostyka

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?

Profilaktyka raka płuc koncentruje się głównie na eliminacji lub redukcji ekspozycji na czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularne badania przesiewowe dla osób z grup wysokiego ryzyka oraz szeroka edukacja publiczna również odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu liczby zachorowań na ten nowotwór. Dowiedz się więcej na temat zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc.

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie
Diagnostyka

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie

Złamany palec u stopy to dość powszechna kontuzja, która może wystąpić na skutek urazu, najczęściej silnego uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu na palec. Dowiedz się, po czym rozpoznać, że palec u stopy jest złamany. Poznaj metody diagnostyki i leczenia.

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania
DiagnostykaOrtopedia

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania

Ból barku może towarzyszyć wielu stanom klinicznym, w tym m.in. naderwaniu ścięgna, przeciążeniu mięśni, zespołowi zimnego barku czy schorzeniom reumatologicznym. Do postawienia odpowiedniej diagnozy konieczne jest wykonanie szeregu badań. Sprawdź jakich!