W szpitalu
null

Liposukcja brzucha pozwala szybko pozbyć się komórek tłuszczowych z tej konkretnej partii, wysmuklić ciało i uwydatnić mięśnie. Istnieje kilka rodzajów tego zabiegu, które różnią się sposobem wykonania i długością rekonwalescencji. Dowiedz się, czy jest to zabieg dla Ciebie.

Na czym polega liposukcja brzucha i boczków?

Liposukcja brzucha i boczków to zabieg pomagający uzyskać upragnioną sylwetkę. Tkanka tłuszczowa bardzo często odkłada się w tych miejscach, a jej samodzielna utrata niejednokrotnie jest trudna. Zabieg liposukcji brzucha lub boczków opiera się na chirurgicznym odessaniu tkanki tłuszczowej z tych obszarów. Usuniętych w ten sposób komórek pozbywasz się na zawsze, dlatego nie ma konieczności powtarzania zabiegu. Należy jednak pamiętać o zdrowym trybie życia, czyli regularnej aktywności fizycznej i stosowaniu zbilansowanej diety o dopasowanej kaloryczności.

Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje fale, które niszczą komórki tłuszczowe w konkretnym miejscu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu. Na brzuchu wykonuje się nacięcia, przez które wprowadzane są kaniule. Rurki ultradźwiękowe wprowadzone do tkanki podskórnej pozwalają na oddzielenie tkanki tłuszczowej od beztłuszczowej. Dzięki temu zabieg jest precyzyjny i pozwala na pozbycie się komórek tłuszczowych.

Dla kogo przeznaczona jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg, który można wykonać również na innych częściach ciała. To od Pacjenta zależy, które miejsce chce wyszczuplić, a konsultacja z chirurgiem plastykiem pozwala na zweryfikowanie, czy będzie możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu. Liposukcję można przeprowadzić na udach, brzuchu, ramionach, plecach czy piersiach. Zabieg może być także wykorzystany do wyszczuplenia podbródka.


Liposukcja pomaga odsłonić mięśnie brzucha i wymodelować sylwetkę. Zabieg sprawdza się u osób szczupłych, które jednak nie mogą uporać się z tkanką tłuszczową w konkretnych miejscach. Lokalnie zastosowana liposukcja pomaga zmienić wygląd tylko tych obszarów, bez ingerencji w pozostałe.


Liposukcja może być stosowana u osób, które są w trakcie odchudzania się i u których mimo wysiłków tkanka tłuszczowa nadal jest obecna w konkretnych miejscach. Zabieg ten to również rozwiązanie dla kobiet po ciąży, które chcą jeszcze lepiej wymodelować sylwetkę lub szybciej wrócić do figury sprzed urodzenia dziecka.

Przeciwwskazania do liposukcji brzucha i boczków

Warunkiem przystąpienia do zabiegu jest odpowiednia waga. Liposukcja nie jest rozwiązaniem dla osób z nadwagą i otyłością, ponieważ efekt nie będzie tak dobry, jak w przypadku Pacjentów o prawidłowej masie ciała. W przypadku otyłości olbrzymiej kluczowa będzie konsultacja przed operacją bariatryczną, która niekiedy jest jedynym sposobem na utratę wagi.


Odsysania tłuszczu nie należy wykonywać u osób z:


  • niewyrównaną cukrzycą,
  • chorobami układu krążenia,
  • zaburzeniami krzepliwości krwi,
  • chorobami tarczycy,
  • zaburzeniami układu oddechowego,
  • chorobami psychicznymi.


Przynajmniej 14 dni przed zabiegiem należy odstawić papierosy oraz alkohol.

Przygotowanie do zabiegu

Z uwagi na to, że liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, konieczne jest prawidłowe przygotowanie się do niej. Pozwoli to ograniczyć ryzyko pojawienia się skutków ubocznych i powikłań. Liposukcja boczków i brzucha, podobnie jak plastyka brzucha, wymaga wykonania badań. Konieczne są nie tylko podstawowe badania krwi, takie jak morfologia, lecz także weryfikujące pracę nerek czy wątroby oraz ogólny stan organizmu. Należy również oznaczyć grupę krwi. Listę badań otrzymasz na konsultacji u chirurga. Pacjenci z nieustabilizowanym poziomem cukru powinni wcześniej spotkać się z diabetologiem i ustalić plan działania.


Liposukcji nie można wykonywać podczas przeziębienia czy grypy, konieczne jest całkowite wyleczenie. Należy odstawić antykoncepcję hormonalną na przynajmniej miesiąc wcześniej. W przypadku przyjmowania suplementów diety i leków konieczne jest skonsultowanie ich z lekarzem. Liposukcja jest wykonywana w znieczuleniu, co oznacza, że należy być na czczo przynajmniej przez 6 godzin. Po liposukcji brzucha zakłada się pacjentce ubranie uciskowe, które należy nosić nawet do 6 tygodni.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjenci po liposukcji wymagają opieki innej osoby przynajmniej przez kilka pierwszych dni. Zabieg jest wykonywany na brzuchu, dlatego bezpośrednio po nim mogą pojawić się dolegliwości bólowe utrudniające codzienne funkcjonowanie. W pierwszej dobie z rany może sączyć się płyn, co jest całkowicie normalne. Jeśli stan Pacjenta jest dobry, to kolejnego dnia po operacji jest on wypisywany do domu. Na obszarze, gdzie był wykonywany zabieg, mogą pojawić się siniaki i uczucie drętwienia.


Efekty zabiegu nie są widoczne od razu, o czym należy pamiętać. Ostateczny wygląd można obserwować po upływie kilku tygodni, ponieważ tyle czasu potrzebuje skóra, aby się przebudować. Duże znaczenie ma rehabilitacja, która jest zalecana po zabiegu liposukcji. W miejscu poddawanym odsysaniu ponownie nie pojawiają się komórki tłuszczowe, ale żeby efekt był widoczny jak najdłużej, należy pamiętać o zdrowym trybie życia.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

liposukcja ud.jpg
Zabieg liposukcji ud
leczenie-zaburzen-snu.jpg
Leczenie zaburzeń snu
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi