W placówce
null

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy jest ważnym elementem w procesie dbania o zdrowy tryb życia i pozwala zawalczyć o dalszą sprawność organizmu. W naszym Ośrodku przygotowaliśmy dla pacjentów ze wszczepioną protezą specjalny program postępowania rehabilitacyjno-leczniczego. Jego głównym zadaniem jest zagwarantowanie naszym pacjentom samodzielności. Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy powinna doprowadzić do powrotu, do samodzielnego życia przy ograniczeniu do minimum ryzyka stałego unieruchomienia. Zapewniamy przez cały pobyt całodobową opiekę lekarzy i personelu pomocniczego, a także fizjoterapeutów.

Poszczególne etapy naszego programu: 

  • Konsultacja wstępna z lekarzem prowadzącym. 
  • Konsultacja wstępna z pielęgniarką prowadzącą. 
  • Konsultacja z dietetykiem. 
  • Zabiegi fizykoterapii oraz kinezyterapii. 
  • Konsultacje kontrolne. 
  • Konsultacja z chirurgiem ogólnym. 
  • Konsultacja kończąca (na koniec pobytu). 
  • Kontrola (po zakończonym pobycie w terminie ustalonym wspólnie z lekarzem prowadzącym).
Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi