W placówce
null

Pneumatyczny masaż sekwencyjny inaczej określany jako drenaż limfatyczny mechaniczny. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i relaksujący, którego efektem jest: stymulacja układu krwionośnego i limfatycznego, eliminacja toksyn, pobudzenie wymiany międzykomórkowej, przywrócenie prawidłowego metabolizmu, wymodelowanie sylwetki.

Polega na sekwencyjnym wywieraniu ucisku mechanicznego za pomocą mankietu pneumatycznego na skórę i podskórną tkankę łączną. Podczas zabiegu kontrolowana jest zarówno sekwencja czasowa ucisku, jak i jego siła. Wskazaniami medycznymi do zabiegu są: ostry obrzęk (pooperacyjny, pooparzeniowy), obrzęk przewlekły spowodowany zaburzeniami krążenia żylnego, przewlekły obrzęk żylny w niewydolności żylnej, głęboka zakrzepica żylna, obrzęki limfatyczne, obrzęki po porażeniach (po udarach, uszkodzeniach rdzenia), obrzęki po mastektomii, obrzęki pourazowe (po złamaniach, stłuczeniach, amputacjach), profilaktyka zapalenia żył, obrzęki reumatyczne, rwa kulszowa, urazy rdzenia kręgowego, skręcenia, żylaki, stwardnienie żył.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi