
Technologia HIFU 2 to przełom w medycynie estetycznej, oferujący wysoką skuteczność przy jednoczesnej małej inwazyjności. Jest to zabieg mający na celu nieoperacyjny lifting twarzy i ciała za pomocą skoncentrowanej wiązki ultradźwięków o dużej intensywności.
W przeciwieństwie do innych technologii, fala ultradźwiękowa HIFU2 omija naskórek i dostarcza energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. W następstwie dochodzi do podgrzania tkanek i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, odzyskują sprężystość. Natychmiast po zabiegu uzyskujemy pierwszy efekt lekkiego liftingu. Okres 3 miesięcy po zabiegu, to czas w którym w skórze zachodzi proces zbliżony do procesu naturalnego gojenia, w efekcie którego poziom ujędrnienia i wygładzenia pogłębia się, a komórki odzyskują formę i strukturę sprzed kilku lat, dając efekt odmłodzenia.
Zabieg można stosować zarówno na twarz, jak i na partie ciała.
Najnowsze artykuły i poradniki

Depresja poporodowa – przyczyny powstawania, objawy, sposoby leczenia
Urodziłaś dziecko, ale nie potrafisz się z tego cieszyć? Czujesz, że nie dorastasz do roli matki i na każdym możliwym kroku widzisz swoje wady? Takie uczucia towarzyszą tysiącom młodych mam. Szacuje się, że depresja poporodowa dotyka 10-22% kobiet, ale tylko co druga zgłasza się z nią do specjalisty. Problem jest często mylony z hormonalną huśtawką nastrojów, jednak nie warto go bagatelizować. Sprawdź, jakie są kryteria diagnostyczne depresji poporodowej, jak się objawia i w jaki sposób można ją leczyć. Czy młodzi ojcowie również są narażeni na to zaburzenie?

Czym jest wskaźnik BMI? Jak interpretować wyniki?
W ciągu ostatnich lat w polskim społeczeństwie – i nie tylko – wzrósł problem nadwagi i otyłości. Szacuje się, że w naszym kraju na otyłość cierpi ok. 9 mln osób. Statystyki na ten temat bazują na międzynarodowej skali BMI (ang. Body Mass Index), która pozwala oszacować, czy aktualna waga jest prawidłowa, zbyt wysoka lub za niska. Sprawdź, czym jest ten wskaźnik, jak dokonywać obliczeń i interpretować wyniki.

Jakie są przyczyny otyłości? Poznaj jej powikłania i możliwości leczenia
Otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku. Nic w tym dziwnego – według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2015 roku w Europie chorowało na nią 21,5% mężczyzn i 24,5% kobiet. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach otyłości, a także jakie są jej powikłania i możliwości leczenia.