W szpitalu
null

Częstym miejscem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej są uda. Problem ten nierzadko trudno zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Skuteczną metodą jest liposukcja ud. Sprawdź, na czym polega ten zabieg. Dowiedz się, czy każdy może się mu poddać i czy wiąże się z nim specjalne przygotowanie.

Szczegóły

Liposukcja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym bądź znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około 1-2 godziny. Przed zabiegiem, chirurg oznacza na udach miejsca, z których usunie tkankę tłuszczową. Wykonywane są nakłucia skóry, pozwalające na wprowadzenie kaniuli. Za jej pomocą rozbijane są złogi tłuszczu, a następnie odsysane. Niekiedy proces usuwania tłuszczu ułatwiony jest dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Dzięki nim możliwe jest szybsze rozbijanie złogów, a jednocześnie możliwe jest zapobieganie dużej utraty krwi. Wczesny okres rekonwalescencji wynosi 7 dni. Wskazane jest pozostanie w szpitalu do następnego dnia po zabiegu. Po ok. 7 dniach zdejmowane są szwy a przez 4 tygodnie wskazane jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które modeluje sylwetkę oraz łagodzi opuchliznę.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Liposukcja brzucha
Zabieg liposukcji brzucha i boczków
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?
Diagnostyka

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?

Profilaktyka raka płuc koncentruje się głównie na eliminacji lub redukcji ekspozycji na czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularne badania przesiewowe dla osób z grup wysokiego ryzyka oraz szeroka edukacja publiczna również odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu liczby zachorowań na ten nowotwór. Dowiedz się więcej na temat zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc.

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie
Diagnostyka

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie

Złamany palec u stopy to dość powszechna kontuzja, która może wystąpić na skutek urazu, najczęściej silnego uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu na palec. Dowiedz się, po czym rozpoznać, że palec u stopy jest złamany. Poznaj metody diagnostyki i leczenia.

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania
DiagnostykaOrtopedia

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania

Ból barku może towarzyszyć wielu stanom klinicznym, w tym m.in. naderwaniu ścięgna, przeciążeniu mięśni, zespołowi zimnego barku czy schorzeniom reumatologicznym. Do postawienia odpowiedniej diagnozy konieczne jest wykonanie szeregu badań. Sprawdź jakich!