W szpitalu
null

Częstym miejscem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej są uda. Problem ten nierzadko trudno zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Skuteczną metodą jest liposukcja ud. Sprawdź, na czym polega ten zabieg. Dowiedz się, czy każdy może się mu poddać i czy wiąże się z nim specjalne przygotowanie.

Liposukcja może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym bądź znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około 1-2 godziny. Przed zabiegiem, chirurg oznacza na udach miejsca, z których usunie tkankę tłuszczową. Wykonywane są nakłucia skóry, pozwalające na wprowadzenie kaniuli. Za jej pomocą rozbijane są złogi tłuszczu, a następnie odsysane. Niekiedy proces usuwania tłuszczu ułatwiony jest dzięki zastosowaniu ultradźwięków. Dzięki nim możliwe jest szybsze rozbijanie złogów, a jednocześnie możliwe jest zapobieganie dużej utraty krwi. Wczesny okres rekonwalescencji wynosi 7 dni. Wskazane jest pozostanie w szpitalu do następnego dnia po zabiegu. Po ok. 7 dniach zdejmowane są szwy a przez 4 tygodnie wskazane jest noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które modeluje sylwetkę oraz łagodzi opuchliznę.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Liposukcja brzucha
Zabieg liposukcji brzucha i boczków
lekarka tłumaczy kobiecie szczegóły zabiegu w gabinecie lekarskim
Operacja zmniejszania piersi
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi