W placówce
null

Metody antykoncepcji przybierają obecnie coraz bardziej wygodne formy. Nie masz głowy do codziennego przyjmowania pigułek lub cotygodniowej zmiany plastra? Jeśli tak, warto rozważyć zastosowanie implantu antykoncepcyjnego. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie oferuje dodatkowo wysoki poziom skuteczności. Szczegółowych informacji na temat zabiegu, działania implantu antykoncepcyjnego, przeciwwskazań i skutków niepożądanych udziela lekarz.

Implant antykoncepcyjny działa przez około 3 lata. Wszczepiony pod skórę w górnej części ramienia uwalnia progestagen - hormon, który poprzez otaczające go tkanki dostaje się do krwi, a następnie zostaje rozprowadzony po całym organizmie. Implant ten jest małym, giętkim plastikowym pręcikiem o długości 4 cm i średnicy 2 mm. Zawiera jedynie progestagen, więc może być stosowany także przez kobiety, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania estrogenów. Nie może pozostać pod skórą do 3 lat, istnieje jednak opcja usunięcia go wcześniej. Należy zadbać, aby zajął się tym lekarz specjalista.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

leczenie_chorob_przyzebia.jpg
Periodontologia
implantologia.jpg
Implantologia
implantologia.jpg
Implantoprotetyka

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi