Konsultacja telefoniczna
W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Skóra jest jednym z największych narządów w organizmie człowieka. Pełni wiele istotnych funkcji, m.in. chroni przed bakteriami, wirusami i innymi patogenami oraz zapewnia prawidłową regulację temperatury ciała. Wymaga szczególnej pielęgnacji również w młodym wieku. Skóra dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia lub infekcje, ze względu na nierozwiniętą jeszcze w pełni barierę naskórkową pełniącą funkcję ochronnego płaszcza. Jeśli rodzic zauważy u swojego dziecka nieprawidłowe zmiany skórne, uszkodzenia na jej powierzchni i inne niepokojące objawy powinien skonsultować się z lekarzem. Odpowiednim specjalistą w tej dziedzinie jest dermatolog dziecięcy, który zajmuje się chorobami skóry dzieci od najmłodszych lat do osiągnięcia dojrzałości.

Szczegóły

Dzieci to pacjenci wymagający szczególnej opieki podczas wizyty u lekarza. Z tego względu dermatolog dziecięcy konsultuje w przyjaznych i komfortowych warunkach dopasowanych do najmłodszych pacjentów. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry takich jak trądzik młodzieńczy, zmiany barwnikowe lub nowotworowe, atopowe zapalenie skóry.


W trakcie wizyty lekarz bada skórę, szukając podejrzanych zmian i ocenia je specjalnym narzędziem – dermatoskopem. Aby potwierdzić lub wykluczyć swoje podejrzenia, może skierować pacjenta na dodatkowe badania takie jak pobranie wycinka z podejrzanej zmiany (tzw. biopsja) lub badania krwi na obecność np. bakterii lub pasożytów. Może zalecić także ocenę poziomu hormonów i testy alergiczne. Podczas konsultacji lekarz dermatolog przekazuje również wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zespol polanda.jpg
Angiolog
Trycholog.png
Trycholog
dermatologia.png
Dermatolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.
Zdrowie na co dzieńOnkologiaDiagnostyka

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.

Październik oznacza nie tylko kalendarzową jesień, lecz także miesiąc świadomości dotyczącej raka piersi – stąd często spotykana nazwa „Różowy Październik” lub „Pink October”. To czas licznych inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi. Symbolem kampanii jest różowa wstążka, czyli wyraz solidarności z kobietami dotkniętymi tą chorobą. Sprawdź, jakie badania warto wykonać z tej okazji!

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie
GinekologiaEndokrynologia

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka kobiet w wieku rozrodczym. Chociaż nazwa sugeruje problem z jajnikami, PCOS jest złożonym problemem, który może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania  całego organizmu. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia i w jaki sposób należy je leczyć.

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?
NeurologiaZdrowie na co dzień

Jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w przypadku padaczki?

Padaczka to choroba neurologiczna, na którą cierpi ok. 400000 osób w Polsce. Ta przewlekła dolegliwość układu nerwowego charakteryzuje się występowaniem napadów wywołanych nagłymi i nieprawidłowymi wyładowaniami elektrycznymi w mózgu. Atak padaczkowy często budzi przerażenie, jednak pierwsza pomoc może uchronić osobę chorą przed poważnymi powikłaniami. Sprawdź, co robić, gdy ktoś w najbliższym otoczeniu dostanie ataku padaczki i czego bezwzględnie unikać.