Konsultacja telefoniczna
W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Skóra jest jednym z największych narządów w organizmie człowieka. Pełni wiele istotnych funkcji, m.in. chroni przed bakteriami, wirusami i innymi patogenami oraz zapewnia prawidłową regulację temperatury ciała. Wymaga szczególnej pielęgnacji również w młodym wieku. Skóra dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia lub infekcje, ze względu na nierozwiniętą jeszcze w pełni barierę naskórkową pełniącą funkcję ochronnego płaszcza. Jeśli rodzic zauważy u swojego dziecka nieprawidłowe zmiany skórne, uszkodzenia na jej powierzchni i inne niepokojące objawy powinien skonsultować się z lekarzem. Odpowiednim specjalistą w tej dziedzinie jest dermatolog dziecięcy, który zajmuje się chorobami skóry dzieci od najmłodszych lat do osiągnięcia dojrzałości.

Dzieci to pacjenci wymagający szczególnej opieki podczas wizyty u lekarza. Z tego względu dermatolog dziecięcy konsultuje w przyjaznych i komfortowych warunkach dopasowanych do najmłodszych pacjentów. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry takich jak trądzik młodzieńczy, zmiany barwnikowe lub nowotworowe, atopowe zapalenie skóry.


W trakcie wizyty lekarz bada skórę, szukając podejrzanych zmian i ocenia je specjalnym narzędziem – dermatoskopem. Aby potwierdzić lub wykluczyć swoje podejrzenia, może skierować pacjenta na dodatkowe badania takie jak pobranie wycinka z podejrzanej zmiany (tzw. biopsja) lub badania krwi na obecność np. bakterii lub pasożytów. Może zalecić także ocenę poziomu hormonów i testy alergiczne. Podczas konsultacji lekarz dermatolog przekazuje również wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zespol polanda.jpg
Angiolog
Trycholog.png
Trycholog
dermatologia.png
Dermatolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi