Konsultacja telefoniczna
W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Skóra jest jednym z największych narządów w organizmie człowieka. Pełni wiele istotnych funkcji, m.in. chroni przed bakteriami, wirusami i innymi patogenami oraz zapewnia prawidłową regulację temperatury ciała. Wymaga szczególnej pielęgnacji również w młodym wieku. Skóra dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia lub infekcje, ze względu na nierozwiniętą jeszcze w pełni barierę naskórkową pełniącą funkcję ochronnego płaszcza. Jeśli rodzic zauważy u swojego dziecka nieprawidłowe zmiany skórne, uszkodzenia na jej powierzchni i inne niepokojące objawy powinien skonsultować się z lekarzem. Odpowiednim specjalistą w tej dziedzinie jest dermatolog dziecięcy, który zajmuje się chorobami skóry dzieci od najmłodszych lat do osiągnięcia dojrzałości.

Dzieci to pacjenci wymagający szczególnej opieki podczas wizyty u lekarza. Z tego względu dermatolog dziecięcy konsultuje w przyjaznych i komfortowych warunkach dopasowanych do najmłodszych pacjentów. Specjalista ten zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry takich jak trądzik młodzieńczy, zmiany barwnikowe lub nowotworowe, atopowe zapalenie skóry.


W trakcie wizyty lekarz bada skórę, szukając podejrzanych zmian i ocenia je specjalnym narzędziem – dermatoskopem. Aby potwierdzić lub wykluczyć swoje podejrzenia, może skierować pacjenta na dodatkowe badania takie jak pobranie wycinka z podejrzanej zmiany (tzw. biopsja) lub badania krwi na obecność np. bakterii lub pasożytów. Może zalecić także ocenę poziomu hormonów i testy alergiczne. Podczas konsultacji lekarz dermatolog przekazuje również wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka.

Podobne usługi:

Zespol polanda.jpg
Angiolog
Trycholog.png
Trycholog
dermatologia.png
Dermatolog

Pon-pt: 7:00 - 19:00
Sob: 8:00 - 16:00

Najnowsze artykuły i poradniki

Depresja poporodowa – przyczyny, objawy, leczenie
CiążaPsychologia

Depresja poporodowa – przyczyny powstawania, objawy, sposoby leczenia

Urodziłaś dziecko, ale nie potrafisz się z tego cieszyć? Czujesz, że nie dorastasz do roli matki i na każdym możliwym kroku widzisz swoje wady? Takie uczucia towarzyszą tysiącom młodych mam. Szacuje się, że depresja poporodowa dotyka 10-22% kobiet, ale tylko co druga zgłasza się z nią do specjalisty. Problem jest często mylony z hormonalną huśtawką nastrojów, jednak nie warto go bagatelizować. Sprawdź, jakie są kryteria diagnostyczne depresji poporodowej, jak się objawia i w jaki sposób można ją leczyć. Czy młodzi ojcowie również są narażeni na to zaburzenie?

BMI.jpg
DietetykaUroda i sportZdrowie na co dzień

Czym jest wskaźnik BMI? Jak interpretować wyniki?

W ciągu ostatnich lat w polskim społeczeństwie – i nie tylko – wzrósł problem nadwagi i otyłości. Szacuje się, że w naszym kraju na otyłość cierpi ok. 9 mln osób. Statystyki na ten temat bazują na międzynarodowej skali BMI (ang. Body Mass Index), która pozwala oszacować, czy aktualna waga jest prawidłowa, zbyt wysoka lub za niska. Sprawdź, czym jest ten wskaźnik, jak dokonywać obliczeń i interpretować wyniki.

otylosc.jpg
DietetykaZdrowie na co dzieńChirurgia

Jakie są przyczyny otyłości? Poznaj jej powikłania i możliwości leczenia

Otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku. Nic w tym dziwnego – według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2015 roku w Europie chorowało na nią 21,5% mężczyzn i 24,5% kobiet. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach otyłości, a także jakie są jej powikłania i możliwości leczenia.