
Trycholog jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób i problemów dotyczących włosów i skóry głowy. Podczas konsultacji trychologicznej, specjalista trycholog przeprowadza szczegółowe badanie skóry głowy i włosów pacjenta, ocenia ich stan i wygląd oraz szuka oznak chorób skóry i innych problemów, takich jak łysienie, wypadanie włosów, łojotok, łupież i trądzik skórny.
W oparciu o uzyskane wyniki, specjalista tworzy indywidualny plan leczenia, który może obejmować stosowanie odpowiednich kosmetyków, suplementów diety, zabiegów trychologicznych lub innych terapii medycznych.
Konsultacja trychologiczna może być również pomocna dla osób, które chcą poprawić ogólny stan swoich włosów i skóry głowy, bez wykrycia jakichkolwiek chorób lub problemów zdrowotnych. Specjalista trycholog przeprowadza wtedy szczegółową analizę włosów i skóry głowy, aby określić ich kondycję i rekomendować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki.
Lekarze i specjaliści wykonujący usługę
LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa
Artykuły i poradniki na temat dermatologii

Pielęgnacja cery trądzikowej krok po kroku
Trądzik, czyli jeden z najczęściej występujących problemów skórnych, może być powodem kompleksów i obniżonej samooceny. Podstawą do zminimalizowania zmian skórnych i poprawy kondycji cery jest diagnoza podłoża trądziku, zbalansowana dieta oraz odpowiedni dobór codziennej pielęgnacji do potrzeb problematycznej skóry. Jaką kolejność schematu pielęgnacji stosować? Jakie składniki kosmetyków są szczególnie polecane, a których lepiej unikać? Co z makijażem cery trądzikowej? Odpowiadamy.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – jak sobie z nim radzić?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy dotyka około 5% populacji i może znacząco obniżać komfort życia. Nadmierna produkcja sebum, żółte, tłuste łuski na skórze głowy – z tym kojarzy się najczęściej. Ale czy to jedyne objawy? Jak wygląda łojotokowe zapalenie skóry głowy i co je powoduje? Czy istnieje skuteczny lek na łojotokowe zapalenie skóry głowy? Odpowiadamy na te i inne pytania – omówimy przyczyny i objawy wspomnianej dolegliwości, metody leczenia, a także to, czy łojotokowe zapalenie skóry głowy jest zaraźliwe oraz jaki może być przebieg u dziecka.

Choroby zakaźne paznokci – skąd się biorą? Jak je leczyć?
Paznokcie u dłoni i stóp – podobnie jak inne części ciała – są narażone na choroby zakaźne, wywołane przez bakterie, wirusy lub grzyby. Najłatwiej zarazić się nimi poprzez nieodpowiednią higienę i brak obuwia ochronnego w publicznych toaletach czy na basenach. Sprawdź, jak rozpoznać takie zakażenia i właściwie je leczyć!