W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Leczenie zaburzeń oddawania moczu u dzieci obejmuje m.in. następujące badania: badanie przepływu cewkowego (uroflowmetria) z oceną zalegania po mikcji, badanie USG z oceną zalegania moczu w pęcherzu, badanie bakteriologiczne moczu, biofeedback mięśni dna miednicy małej, oznaczenie poziomu kreatyniny, mocznika i glukozy w surowicy oraz badania dodatkowe zlecone przez lekarza indywidualne w zależności od wskazań.

Skład zespołu pracującego w Poradni tworzą: nefrolog dziecięcy, urolog dziecięcy, chirurg dziecięcy specjalizujący się w leczeniu i diagnozowaniu problemów dolnych dróg moczowych, uroterapeuta oraz pielęgniarka zajmującą się uroterapią. Naszym zadaniem jest diagnostyka oraz terapia przypadłości takich jak moczenie nocne, nietrzymanie moczu w ciągu dnia, popuszczanie moczu, naglące parcia na pęcherz, poczucie niepełnego opróżnienia pęcherza czy ból oraz dyskomfort podczas mikcji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

nietrzymanie-moczu.jpg
Leczenie nietrzymania moczu

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi