Okulistyka
Jęczmień na oku – przyczyny, objawy, leczenie
Jęczmień na oku to dość powszechna i nieprzyjemna dolegliwość. Choć w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, warto wiedzieć, skąd się bierze i jak sobie z nim radzić. Sprawdź, jakie są przyczyny i główne symptomy tej przypadłości i poznaj skuteczne metody leczenia jęczmienia na oku, zarówno te domowe, jak i wymagające konsultacji lekarskiej.
Nowoczesny laser mikropulsowy w LUX MED Szpital MAVIT w Warszawie
W LUX MED Szpital MAVIT na warszawskich bielanach przy ul. Podleśnej 61 pojawił się nowoczesny laser mikropulsowy służący do fotokoagulacji siatkówki.
Ptoza – dlaczego powieka opada i jakie może to mieć konsekwencje?
Opadanie powieki, znane też jako ptoza, to zaburzenie charakteryzujące się obniżeniem pozycji górnej powieki oka. To widoczny defekt estetyczny, który może również prowadzić do poważnych problemów z widzeniem i wymaga kompleksowej diagnozy oraz leczenia. Sprawdź, jakie są przyczyny tego schorzenia i skuteczne metody terapii.
Leczenie wysiękowej postaci AMD
Najlepsze wyniki leczenia uzyskuje się, stosując dogałkowe iniekcje leków hamujących rozwój AMD.
Na czym polega usuwanie mętów z oka?
Usuwanie mętów z ciała szklistego oka to zabieg znacznie poprawiający komfort życia pacjentów z tym problemem okulistycznym. Są to zwykle osoby, które uskarżają się na trwałe, ruchome cienie obecne w polu ich widzenia. Nieinwazyjne i bezbolesne leczenie witreolizą laserową przynosi trwałe efekty i jest realizowane w pełni profesjonalnie w specjalistycznych placówkach.
Kwalifikacja do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku
Wizyta kwalifikacyjna do zabiegów korekcji wzroku to bardzo szczegółowe i wnikliwe badania w celu zapewnienia pacjentowi najlepszych możliwych wyników zabiegu oraz maksymalnego bezpieczeństwa procedury.
Irydotomia laserowa – skuteczna metoda leczenia jaskry
W wyniku jaskry pacjenci okulistyczni mogą cierpieć na zanik nerwu wzrokowego. To z kolei skutkuje zanikami w zakresie pola widzenia i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Odpowiednio wczesne wykonanie irydotomii pozwala na wyeliminowanie leczenia farmakologicznego. Osoby z grupy ryzyka powinny regularnie wykonywać badania kontrolne w kierunku jaskry, by móc skutecznie zapobiegać jej skutkom.
Jaskra u dzieci – przyczyny, objawy i możliwości leczenia
Jaskra to różnorodna grupa chorób oczu, w której dochodzi do postępującego zaniku nerwu wzrokowego, najczęściej spowodowanego zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym. Następstwem tej neuropatii są ubytki w polu widzenia, a w miarę postępu choroby – całkowita ślepota. Etiologia jaskry jest bardzo złożona. Zazwyczaj rozwija się u osób w wieku dojrzałym, na skutek innych zmian patologicznych w obrębie oka, chorób ogólnoustrojowych, procesów starzenia się organizmu. Około 3% zachorowań stanowi jaskra wrodzona. Szacuje się, że występuje ona z częstością 1 na 10 000 urodzeń.
Ortoptysta
Ortoptysta w LUX MED Szpital MAVIT zdiagnozuje problem, a także opracuje i przeprowadzi indywidualny zestaw ćwiczeń – w trosce o prawidłowy rozwój widzenia Twojego Dziecka.
Ostry atak jaskry – przyczyny, objawy i leczenie
Jaskra to choroba – a właściwie grupa chorób – narządu wzroku, której zasadniczym objawem jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego spowodowany zaburzeniami przepływu cieczy wodnistej przez kąt przesączania. Nieleczona jaskra prowadzi do niszczenia i zaniku nerwu wzrokowego. Choroba jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Zazwyczaj postępuje bardzo wolno, długo nie dając odczuwalnych dla Pacjenta objawów. Nierzadko jednak u chorych (w tym osób, u których choroba nie została zdiagnozowana) następuje ostry atak jaskry. Nawet w ciągu kilku godzin może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerwu wzrokowego, które przy standardowym przebiegu choroby jest efektem trwającego wiele lat procesu.
Porady dla Pacjentów, jak dbać o oczy
Bardzo istotne jest wczesne wykrycie powikłań ocznych w przebiegu cukrzycy.
Pierścienie śródrogówkowe
W kwietniu 2015 roku wprowadziliśmy w LUX MED Szpital MAVIT w Warszawie kolejną metodę leczenia stożka rogówki – wszczepianie pierścieni śródrogówkowych z wykorzystaniem lasera femtosekundowego.