Zgłoszenie do ubezpieczenia
Warunkiem objęcia ochroną ubezpieczeniową zgłoszonych przez Państwa osób jest przekazanie: isty Ubezpieczonych, czyli wykazu osób przystępujących do ubezpieczenia, w określonym formacie i trybie oraz podpisanych i poprawnie wypełnionych oryginałów Deklaracji przystąpienia.
W przypadku przystępowania do ubezpieczenia w zakresie Modułu Szpitalnego lub Modułu Poważne Zachorowania dla grup poniżej 15 Ubezpieczonych wymagane jest także przekazanie: kompletnych, poprawnie wypełnionych oryginałów Kwestionariuszy Medycznych.
Zakres danych, jakie powinna zawierać Lista Ubezpieczonych, obejmuje:
- informację o wybranym pakiecie (zgodnie z oznaczeniem wskazanym w umowie),
- typ wybranego pakietu (indywidualny, rodzinny, partnerski - zgodnie z umową),
- data rozpoczęcia ochrony,
- imię i nazwisko Ubezpieczonego,
- nr PESEL, a w przypadku dzieci do 3 miesiąca życia i obcokrajowców bez nadanego numeru PESEL - data urodzenia oraz płeć,
- adres zamieszkania.
W przypadku członków rodziny należy podać dodatkowo:
- dane Ubezpieczonego Głównego zgłaszającego członka rodziny (imię, nazwisko, PESEL),
- rodzaj łączącego ich stosunku prawnego lub pokrewieństwa (dziecko, małżonek lub partner).
Aby uzyskać dostęp do wszystkich udogodnień związanych z korzystaniem ze świadczeń w ramach Modułu Ambulatoryjnego, zachęcamy do przekazywania również dodatkowych danych:
- numeru telefonu - który niezbędny jest do wysłania przypomnienia o terminach umówionych wizyt za pomocą SMS,
- adresu e-mail - w celu wzięcia udziału w Ankiecie Satysfakcji Pacjent - Lekarz.
Numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail Ubezpieczonych są również niezbędne do założenia konta na Portalu Pacjenta - aplikacji za pomocą której Pacjenci LUX MED. mogą korzystać z wielu udogodnień min. dokonywać rezerwacji wizyt i sprawdzać wyniki wykonanych badań laboratoryjnych.
Uwaga: Partnerem życiowym jest osoba, która prowadzi z Ubezpieczonym wspólne gospodarstwo domowe, nie będąc z nim w związku małżeńskim, nie jest również z nim spokrewniona ani związana żadnym stosunkiem prawnym, takim jak przysposobienie lub powinowactwo. Partnerem życiowym nie są więc rodzice, rodzeństwo, dziadkowie itp.