Konsultacja telefoniczna
null

Chcesz bezpiecznie wrócić do uprawiania sportu? Dopiero podejmujesz aktywność i nie wiesz jak zacząć by nie narażać się na kontuzje? Zapytaj specjalistów LUX MED! Skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza medycyny sportowej lub fizjoterapeuty w ramach programu Aktywność dla zdrowia z LUX MED dla wszystkich Pacjentów z abonamentem medycznym.

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania od aktywnych Pacjentów LUX MED.


Fizjoterapeuta doradzi Ci w zakresie: Przygotowania się do bezpiecznego uprawiania sportu – badania i testy sprawnościowe, odpowiednia rozgrzewka i sprzęt, kiedy używać stabilizatora.Bólu mięśni w trakcie aktywności, sposobów na zakwasy i wzmacnianie różnych partii ciała w bezpieczny sposób.Rodzaju aktywności, którą można bezpiecznie podjąć np. po zabiegach, w przypadku nadwagi, bólu kręgosłupa.Objawów pojawiających się w czasie treningu np. poczucia, że jedna strona ciała mocniej pracuje czy przeciążenia stawów.Efektywnego rozciągania.


Lekarz odpowie na pytania: Jak trenować w dobie epidemii, kiedy trzeba zasłaniać twarz.Czy można podjąć aktywność mając choroby przewlekłe.Jakie badania wykonać przed podjęciem aktywności.Jak dobrać intensywność treningu i rodzaj ćwiczeń, jak często trenować i jak zaplanować trening, jakich błędów unikać.Treningi Twojego dziecka – czy może uprawiać sport z Tobą, czy potrzebne są mu badania, jak dobrać odpowiednią dawkę ruchu.Jak zadbać o odpowiednią dietę i regenerację, co mogą oznaczać np. problemy ze snem.Jak bezpiecznie zwiększać intensywność treningu, kiedy warto włączyć nowy rodzaj aktywności.


Nasi fizjoterapeuci oraz lekarze medycyny sportowej są dostępni dla Ciebie od poniedziałku do piątku.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Depresja poporodowa – przyczyny, objawy, leczenie
CiążaPsychologia

Depresja poporodowa – przyczyny powstawania, objawy, sposoby leczenia

Urodziłaś dziecko, ale nie potrafisz się z tego cieszyć? Czujesz, że nie dorastasz do roli matki i na każdym możliwym kroku widzisz swoje wady? Takie uczucia towarzyszą tysiącom młodych mam. Szacuje się, że depresja poporodowa dotyka 10-22% kobiet, ale tylko co druga zgłasza się z nią do specjalisty. Problem jest często mylony z hormonalną huśtawką nastrojów, jednak nie warto go bagatelizować. Sprawdź, jakie są kryteria diagnostyczne depresji poporodowej, jak się objawia i w jaki sposób można ją leczyć. Czy młodzi ojcowie również są narażeni na to zaburzenie?

BMI.jpg
DietetykaUroda i sportZdrowie na co dzień

Czym jest wskaźnik BMI? Jak interpretować wyniki?

W ciągu ostatnich lat w polskim społeczeństwie – i nie tylko – wzrósł problem nadwagi i otyłości. Szacuje się, że w naszym kraju na otyłość cierpi ok. 9 mln osób. Statystyki na ten temat bazują na międzynarodowej skali BMI (ang. Body Mass Index), która pozwala oszacować, czy aktualna waga jest prawidłowa, zbyt wysoka lub za niska. Sprawdź, czym jest ten wskaźnik, jak dokonywać obliczeń i interpretować wyniki.

otylosc.jpg
DietetykaZdrowie na co dzieńChirurgia

Jakie są przyczyny otyłości? Poznaj jej powikłania i możliwości leczenia

Otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku. Nic w tym dziwnego – według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2015 roku w Europie chorowało na nią 21,5% mężczyzn i 24,5% kobiet. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach otyłości, a także jakie są jej powikłania i możliwości leczenia.