Konsultacja telefoniczna
null

Chcesz bezpiecznie wrócić do uprawiania sportu? Dopiero podejmujesz aktywność i nie wiesz jak zacząć by nie narażać się na kontuzje? Zapytaj specjalistów LUX MED! Skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza medycyny sportowej lub fizjoterapeuty w ramach programu Aktywność dla zdrowia z LUX MED dla wszystkich Pacjentów z abonamentem medycznym.

Szczegóły

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania od aktywnych Pacjentów LUX MED.


Fizjoterapeuta doradzi Ci w zakresie: Przygotowania się do bezpiecznego uprawiania sportu – badania i testy sprawnościowe, odpowiednia rozgrzewka i sprzęt, kiedy używać stabilizatora.Bólu mięśni w trakcie aktywności, sposobów na zakwasy i wzmacnianie różnych partii ciała w bezpieczny sposób.Rodzaju aktywności, którą można bezpiecznie podjąć np. po zabiegach, w przypadku nadwagi, bólu kręgosłupa.Objawów pojawiających się w czasie treningu np. poczucia, że jedna strona ciała mocniej pracuje czy przeciążenia stawów.Efektywnego rozciągania.


Lekarz odpowie na pytania: Jak trenować w dobie epidemii, kiedy trzeba zasłaniać twarz.Czy można podjąć aktywność mając choroby przewlekłe.Jakie badania wykonać przed podjęciem aktywności.Jak dobrać intensywność treningu i rodzaj ćwiczeń, jak często trenować i jak zaplanować trening, jakich błędów unikać.Treningi Twojego dziecka – czy może uprawiać sport z Tobą, czy potrzebne są mu badania, jak dobrać odpowiednią dawkę ruchu.Jak zadbać o odpowiednią dietę i regenerację, co mogą oznaczać np. problemy ze snem.Jak bezpiecznie zwiększać intensywność treningu, kiedy warto włączyć nowy rodzaj aktywności.


Nasi fizjoterapeuci oraz lekarze medycyny sportowej są dostępni dla Ciebie od poniedziałku do piątku.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?
Diagnostyka

Profilaktyka raka płuc – jakie badania warto wykonać?

Profilaktyka raka płuc koncentruje się głównie na eliminacji lub redukcji ekspozycji na czynniki ryzyka, takie jak palenie tytoniu, oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. Regularne badania przesiewowe dla osób z grup wysokiego ryzyka oraz szeroka edukacja publiczna również odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu liczby zachorowań na ten nowotwór. Dowiedz się więcej na temat zapobiegania i wczesnego wykrywania raka płuc.

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie
Diagnostyka

Jakie są objawy złamanego palca u stopy? Badania i leczenie

Złamany palec u stopy to dość powszechna kontuzja, która może wystąpić na skutek urazu, najczęściej silnego uderzenia lub upadku ciężkiego przedmiotu na palec. Dowiedz się, po czym rozpoznać, że palec u stopy jest złamany. Poznaj metody diagnostyki i leczenia.

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania
DiagnostykaOrtopedia

Jakie są przyczyny bólu barku? Zalecane badania

Ból barku może towarzyszyć wielu stanom klinicznym, w tym m.in. naderwaniu ścięgna, przeciążeniu mięśni, zespołowi zimnego barku czy schorzeniom reumatologicznym. Do postawienia odpowiedniej diagnozy konieczne jest wykonanie szeregu badań. Sprawdź jakich!