Konsultacja telefoniczna
null

Chcesz bezpiecznie wrócić do uprawiania sportu? Dopiero podejmujesz aktywność i nie wiesz jak zacząć by nie narażać się na kontuzje? Zapytaj specjalistów LUX MED! Skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza medycyny sportowej lub fizjoterapeuty w ramach programu Aktywność dla zdrowia z LUX MED dla wszystkich Pacjentów z abonamentem medycznym.

Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania od aktywnych Pacjentów LUX MED.


Fizjoterapeuta doradzi Ci w zakresie: Przygotowania się do bezpiecznego uprawiania sportu – badania i testy sprawnościowe, odpowiednia rozgrzewka i sprzęt, kiedy używać stabilizatora.Bólu mięśni w trakcie aktywności, sposobów na zakwasy i wzmacnianie różnych partii ciała w bezpieczny sposób.Rodzaju aktywności, którą można bezpiecznie podjąć np. po zabiegach, w przypadku nadwagi, bólu kręgosłupa.Objawów pojawiających się w czasie treningu np. poczucia, że jedna strona ciała mocniej pracuje czy przeciążenia stawów.Efektywnego rozciągania.


Lekarz odpowie na pytania: Jak trenować w dobie epidemii, kiedy trzeba zasłaniać twarz.Czy można podjąć aktywność mając choroby przewlekłe.Jakie badania wykonać przed podjęciem aktywności.Jak dobrać intensywność treningu i rodzaj ćwiczeń, jak często trenować i jak zaplanować trening, jakich błędów unikać.Treningi Twojego dziecka – czy może uprawiać sport z Tobą, czy potrzebne są mu badania, jak dobrać odpowiednią dawkę ruchu.Jak zadbać o odpowiednią dietę i regenerację, co mogą oznaczać np. problemy ze snem.Jak bezpiecznie zwiększać intensywność treningu, kiedy warto włączyć nowy rodzaj aktywności.


Nasi fizjoterapeuci oraz lekarze medycyny sportowej są dostępni dla Ciebie od poniedziałku do piątku.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi