W szpitalu
null

Posiadanie sporych rozmiarów piersi może być problematyczne. Mogą powodować ból kręgosłupa, zaburzać sylwetkę, a z czasem tracić jędrność. Rozwiązaniem jest zabieg podniesienia i redukcji piersi. Sprawdź, na czym on polega!

Czym jest zabieg podniesienia i redukcji piersi?

Zabieg podniesienia i redukcji piersi to propozycja dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu. Dzięki niemu piersi zyskają pożądany rozmiar. Przemawia za nim nie tylko kwestia wyglądu, lecz także funkcjonalności. Duże piersi bowiem w znaczący sposób mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie i powodować dolegliwości zdrowotne. W ofercie naszej placówki znajduje się również zabieg powiększenia piersi, który skierowany jest do pań niezadowolonych z rozmiaru biustu.

Wskazania do zabiegu podniesienia i redukcji piersi

Zabieg podniesienia piersi jest dedykowany kobietom, które zmagają się z problemem utraty jędrności biustu. Jest on związany w głównej mierze z postępującym procesem starzenia się, któremu towarzyszy wiotczenie skóry i zmniejszenie ilości kolagenu. Zmiana kształtu piersi może także nastąpić na skutek naturalnego karmienia. Nierzadkie są zabiegi podniesienia biustu po odchudzaniu.

Z kolei redukcja piersi to zabieg skierowany do pań, którym przeszkadza obfity biust i powodowane przez niego dolegliwości. Duże piersi wiążą się z ryzykiem bólu pleców, ramion, karku i powstania wad postawy, gdyż stanowią obciążenie dla kręgosłupa. Problematyczna jest pielęgnacja delikatnej skóry wokół dużego biustu – towarzysząca mu wzmożona potliwość i podrażnienia mogą być powodem trudnych do wygojenia ran.

Przeciwwskazania do zabiegu podniesienia i redukcji piersi

Mimo że operacja podniesienia i redukcji biustu wiąże się z wieloma korzyściami, to istnieją pewne ograniczenia w jej przeprowadzeniu. Wśród przeciwwskazań można wymienić przede wszystkim:

  • zły ogólny stan zdrowia,
  • chorobę nowotworową,
  • ciążę i okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcje skóry w okolicy klatki piersiowej,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • okres dojrzewania,
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze krwi.

Przeczytaj także: Program Profilaktyki Raka Piersi

Przygotowanie do zabiegu podniesienia i redukcji piersi

Zabieg podniesienia i redukcji piersi wiąże się ze specjalnym przygotowaniem ze strony Pacjentki. Ważne, aby zabrała ze sobą posiadaną dokumentację medyczną i wyniki badań, jakie zleci jej lekarz. Należą do nich: morfologia, grupa krwi, odczyn Biernackiego (OB), glikemia na czczo, układ krzepnięcia, mocznik, kreatynina, jonogram (zawartość elektrolitów), antygen Hbs, anty-HCV, RTG klatki piersiowej, EKG, badanie USG piersi i inne badania, jeśli zostały zlecone przez chirurga

Zaleca się rezygnację z papierosów i alkoholu na co najmniej miesiąc przed operacją. Po uprzedniej konsultacji z lekarzem należy zaprzestać stosowania określonych leków. W dniu zabiegu trzeba być na czczo. na 6 godzin przed zabiegiem nie powinno się już pić i jeść. Szczegółowy sposób przygotowania do zabiegu omówi z Tobą lekarz.

Pamiętaj o profilaktyce raka piersi. Wykonuj co miesiąc samobadanie piersi i zgłaszaj się na kontrolne badania obrazowe.

Przebieg zabiegu podniesienia i redukcji piersi

Przed zabiegiem podniesienia i redukcji piersi ma miejsce konsultacja z chirurgiem plastykiem, podczas której lekarz ustala razem z Pacjentką docelowy rozmiar piersi, pokazujelinie cięcia, aby w jak najlepszy sposób dostosować biust do proporcji sylwetki i uzyskać zadowalający efekt estetyczny. Chirurg przeprowadza cięcie w taki sposób, by zachować wysoką estetykę i zminimalizować widoczność blizn. Redukcja piersi to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołowej.

Po zmniejszeniu rozmiaru piersi lekarz przechodzi do ich podniesienia. Zabieg ten fachowo określa się jako mastopeksja. Piersi są odpowiednio modelowane, a lekarz z dużą precyzją formuje pożądany kształt. Skóra wokół nich będzie jędrna i napięta, a sam biust stanie się wizualnie bardziej atrakcyjny. Niekiedy wymagana jest dodatkowa korekta kształtu i asymetrii piersi. W przypadku niewielkich asymetrii przeprowadza się przeszczep tkanki tłuszczowej do mniejszej piersi. Przy większych dysproporcjach konieczne jest zastosowanie implantów. Jeśli biust wymaga dużej redukcji rozmiaru, wykonuje się także korektę lokalizacji brodawki. Zabieg trwa średnio 120–240 minut.

Zabieg redukcji i podniesienia piersi wymaga krótkotrwałej hospitalizacji. Na drugi dzień pacjentka zazwyczaj jest wypisywana do domu. Po operacji ważne jest stosowanie się do zaleceń lekarskich, które obejmują również wizyty kontrolne i noszenie przez kilka tygodni specjalnego biustonosza korekcyjnego. Szczegółowy sposób postępowania zostaje omówiony z lekarzem. Okres rekonwalescencji trwa kilka tygodni – przez pierwsze 2–3 tygodnie trzeba prowadzić oszczędzający tryb życia, do czynnej aktywności fizycznej należy wracać stopniowo, nie wcześniej niż po 4–6 tygodniach. W tym czasie należy zrezygnować z sauny, solarium, długotrwałego przebywania na słońcu, dźwigania ciężkich rzeczy. Bezpośrednio po zabiegu piersi są obrzęknięte, tkliwe, zasinione i możesz odczuwać dolegliwości bólowe, które łagodzi się ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi.

Efekty po zabiegu podniesienia i redukcji piersi

Zabieg redukcji i podniesienia biustu wiąże się dla Pacjentki z wieloma korzyściami. Należą do nich:

  • natychmiastowy i stały efekt zmniejszenia piersi,
  • uzyskanie proporcjonalnej sylwetki,
  • wyrównanie asymetrii piersi i brodawek,
  • podniesienie biustu,
  • odciążenie kręgosłupa,
  • zwiększenie fizycznych zdolności organizmu,
  • ułatwienie codziennej pielęgnacji ciała,
  • poprawę komfortu psychicznego.

Bez względu na to, czy do podjęcia decyzji o zabiegu redukcji i podniesienia piersi Pacjentkę skłonił aspekt estetyczny, czy funkcjonalny, po operacji będzie ona mogła cieszyć się lepszym samopoczuciem i wyglądem. Ostateczny efekt zabiegu jest widoczny po około 6 miesiącach.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi