W placówce
null

Wkładka domaciczna (potocznie nazywana spiralą) – ma zazwyczaj kształt litery „T” i umieszczana jest wewnątrz macicy przez ginekologa w trakcie wizyty. Usługa założenia wkładki wymaga wcześniejszej kwalifikacji, podczas której lekarz dobierze rodzaj odpowiedniego materiału. Wkładki antykoncepcyjne zawierają miedź, srebro lub hormony żeńskie.

Działanie antykoncepcyjne przede wszystkim polega na wywoływaniu reakcji zapalnej na wkładane ciało obce do macicy, które negatywnie wpływa na plemniki, uniemożliwiając zapłodnienie, oraz zmienia strukturę błony śluzowej, zapobiegając zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej. Jeżeli wkładka zawiera dodatkowo powoli uwalniające się hormony, powoduje zagęszczenie śluzu szyjki macicy, czyli dodatkową barierę dla plemników, i hamuje jajeczkowanie. Wkładka domaciczna to jedna z najskuteczniejszych form antykoncepcji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Chirurgia urologiczna
Chirurgia urologiczna
Urolog
Urolog
Cena od117 zł

Cena uzależniona jest od placówki, w której chcesz zrealizować usługę

Usługa płatna

Zarezerwuj wizytę

Artykuły na temat ginekologii

Żółte upławy z pochwy – możliwe przyczyny i leczenie
Ginekologia

Żółte upławy z pochwy – możliwe przyczyny i leczenie

Wydzielina z pochwy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia narządów intymnych. Jej prawidłowy wygląd, konsystencja i zapach są oznaką zdrowia i prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego. Niestety, w przebiegu różnych schorzeń śluz z pochwy może ulegać niepożądanym zmianom, nabierając nieprawidłowej barwy, zapachu czy konsystencji. Jednym z niepokojących objawów są żółte upławy z pochwy. Sprawdź, jakie mogą być ich przyczyny i jak poradzić sobie z tym problemem.

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie
GinekologiaEndokrynologia

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka kobiet w wieku rozrodczym. Chociaż nazwa sugeruje problem z jajnikami, PCOS jest złożonym problemem, który może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania  całego organizmu. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia i w jaki sposób należy je leczyć.

Jakie są przyczyny bólu podbrzusza u kobiet? Diagnostyka i leczenie
GinekologiaUrologia

Jakie są przyczyny bólu podbrzusza u kobiet? Diagnostyka i leczenie

Ból w dolnej części brzucha to dość częsty problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Może on mieć różnorodne przyczyny – od fizjologicznych procesów związanych z cyklem miesiączkowym przez choroby narządów płciowych aż po problemy z układem pokarmowym czy moczowym. Prawidłowa identyfikacja przyczyny bólu podbrzusza jest kluczowa, na jej podstawie można bowiem wdrożyć skuteczne leczenie. Sprawdź, do jakiego specjalisty się udać i jakie badania warto zrobić.