W placówce
null

Wkładka domaciczna (potocznie nazywana spiralą) – ma zazwyczaj kształt litery „T” i umieszczana jest wewnątrz macicy przez ginekologa w trakcie wizyty. Usługa założenia wkładki wymaga wcześniejszej kwalifikacji, podczas której lekarz dobierze rodzaj odpowiedniego materiału. Wkładki antykoncepcyjne zawierają miedź, srebro lub hormony żeńskie.

Szczegóły

Działanie antykoncepcyjne przede wszystkim polega na wywoływaniu reakcji zapalnej na wkładane ciało obce do macicy, które negatywnie wpływa na plemniki, uniemożliwiając zapłodnienie, oraz zmienia strukturę błony śluzowej, zapobiegając zagnieżdżeniu zapłodnionej komórki jajowej. Jeżeli wkładka zawiera dodatkowo powoli uwalniające się hormony, powoduje zagęszczenie śluzu szyjki macicy, czyli dodatkową barierę dla plemników, i hamuje jajeczkowanie. Wkładka domaciczna to jedna z najskuteczniejszych form antykoncepcji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Chirurgia urologiczna
Chirurgia urologiczna
Urolog
Urolog
Cena od117 zł

Cena uzależniona jest od placówki, w której chcesz zrealizować usługę

Usługa płatna

Zarezerwuj wizytę

Artykuły na temat ginekologii

Mięśniaki macicy – objawy, diagnostyka i leczenie
DiagnostykaPierwsze objawyGinekologia

Mięśniaki macicy – objawy, diagnostyka i leczenie

Mięśniaki macicy mogą dotyczyć kobiet w każdym wieku. Chociaż początkowo mogą nie dawać żadnych objawów i nie wymagać leczenia, to wymagają one systematycznego monitorowania, aby stale mieć pewność, że nie dzieje się nic niepokojącego.

Ból w podbrzuszu.jpg
GinekologiaZdrowie na co dzieńUrologia

Ból w podbrzuszu – co go może powodować i do jakiego lekarza się zgłosić?

Podbrzusze” to termin używany przez specjalistów dla określenia dolnej części brzucha, pod linią pępka. Znajdują się tutaj różne narządy – jelita, część układu moczowego i rozrodczego. W związku z tym za ból w podbrzuszu odpowiadać może wiele przyczyn. Sprawdź jakie!

BRCA 1 i BRCA 2.jpg
GinekologiaOnkologia

Czym są BRCA 1 i BRCA 2? Badanie genetyczne

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet. Eksperci wymieniają wiele czynników przyczyniających się do jego rozwoju, w tym m.in. palenie papierosów, wczesną miesiączkę czy późną menopauzę. Jednak szczególną rolę odgrywają obciążenia genetyczne – mutacje w genach BRCA1 i BRCA2.