W placówce
null

Zapalenie rozcięgna podeszwowego (tzw. ostrogi piętowe) to jedna z najczęstszych przyczyn występowania dolegliwości bólowych okolicy pięty. Polega na zapaleniu okolicy przyczepu rozcięgna podeszwowego do pięty i powoduje dolegliwości w okolicy podeszwowej części pięty lub dolegliwości tylnej części pięty tj. zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa. Dla zapalenia charakterystyczne jest to, że: halluxy i palce młotkowate zwykle powodują znaczne zniekształcenia stopy. Wszystkie te schorzenia łącza ze sobą takie objawy jak: proces zapalny, zaczerwienienie narażonych obszarów stopy i silny ból.

Leczenie przedstawionych powyżej schorzeń nie jest łatwe, ale dobrze rozwinięte pod względem naukowym i praktycznym. W procesie leczenia mogą być stosowane ortezy, wkładki do obuwia, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, zabiegi fizjoterapeutyczne i leczenie operacyjne. Sposób leczenia jest zawsze dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W każdym przypadku należy zacząć od konsultacji ze specjalistą z zakresu ortopedii. Charakterystyczne objawy zapalenia rozcięgna podeszwowego:

  • ból najbardziej nasilony jest rano
  • nasilenie dolegliwości po wstaniu z łóżka lub długotrwałym bezruchu.
Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

nadgarstek.jpg
Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi