W placówce
null

Galwanizacja to jeden z zabiegów rehabilitacyjnych wchodzący w skład elektrolecznictwa. Jest to zabieg nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Na czym polega galwanizacja? Istotą galwanizacji jest wykorzystanie prądu o stałym przepływie, który generowany jest przez 2 elektrody. Wybór elektrody czynnej zależy od efektu, jaki fizjoterapeuta chce uzyskać. 

Anoda (elektroda dodatnia) działa przeciwbólowo oraz uspokajająco. Katoda (elektroda ujemna) działa pobudzająco oraz poprawia ukrwienie tkanek. Galwanizacja w Warszawie cieszy się ogromną popularnością. Wynika to przede wszystkim z efektów, jakich pacjenci mogą oczekiwać. Poprawa widoczna jest już po pierwszym seansie - zmniejszają się dolegliwości bólowe (z uwagi na zmniejszenie pobudliwości nerwów). 


Poddając się pełnej serii zabiegów (10-20 zabiegów w zależności od zaleceń lekarskich) wykonywanych codziennie lub co drugi dzień, można spodziewać się ustąpienia bólu. Generowany i wysyłany do ciała prąd odpowiada za zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki temu możliwa jest poprawa metabolizmu, a także zmniejszenie pobudliwości zakończeń nerwowych. Zabieg trwa od 5 do 20 minut - w zależności od tego, jaka partia ciała poddawana jest galwanizacji.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi