W placówce
Konsultacja telefoniczna
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Endokrynolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem zaburzeń pracy gruczołów endokrynnych u pacjentów do 18. roku życia. W zakresie działania endokrynologii dziecięcej znajdują się choroby tarczycy, takie jak niedoczynność lub nadczynność, przytarczyc, podwzgórza, przysadki mózgowej, nadnerczy i gruczołów płciowych – jajników lub jąder. Do endokrynologa dziecięcego zazwyczaj kieruje pediatra, który podejrzewa zaburzenia wydzielania hormonów na podstawie oceny stanu zdrowia i rozwoju dziecka.

Powodem konsultacji z endokrynologiem dziecięcym mogą być następujące objawy: zbyt niska lub wysoka masa ciała, wypadanie włosów, zmiana nastroju (np. nadreaktywność, płaczliwość, drażliwość, brak koncentracji, apatia). Do specjalisty należy się udać, jeśli obserwuje się u dziecka zbyt szybki lub opóźniony w stosunku do rówieśników wzrost. Inną przyczyną konsultacji może być przedwczesne dojrzewanie płciowe, np. powiększone piersi lub owłosienie okolic płciowych u kilkuletniego dziecka lub opóźnione dojrzewanie płciowe, np. brak cech dojrzewania płciowego u nastolatka w wieku 13-14 lat.


Konsultacja u endokrynologa dziecięcego polega głównie na dokładnym wywiadzie z dzieckiem i jego rodzicami, badaniach przedmiotowych (pomiar masy i wzrostu, ocena stanu skóry), zleceniu szczegółowych badań krwi dziecka. Niekiedy konieczne są także dodatkowe badania, np. wykonanie USG.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

dyskopatia.jpg
Galwanizacja
Endokrynolog
Endokrynolog

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi