W placówce
Konsultacja telefoniczna
null

Medycyna estetyczna daje znaczne możliwości doskonalenia wyglądu zarówno twarzy, jak i całego ciała. Wśród dostępnych zabiegów szczególnie warte uwagi są te, które wspierają naturalne procesy regeneracyjne i rewitalizacyjne skóry. Korzystanie z takich procedur stanowi skuteczną formę prewencji, która nie tylko zauważalnie opóźnia pojawianie się niedoskonałości czy oznak starzenia, ale także poprawia ogólną kondycję skóry oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie. Dowiedz się, jak przebiega wizyta u lekarza medycyny estetycznej.

Szczegóły

Czym zajmuje się lekarz medycyny estetycznej?

Lekarz medycyny estetycznej to lekarz, który specjalizuje się w przeprowadzaniu różnego rodzaju procedur i zabiegów mających na celu poprawę wyglądu zewnętrznego.

Termin „lekarz medycyny estetycznej” nie jest nazwą specjalizacji i nie figuruje w wykazie lekarskich specjalizacji. W związku z tym nie ma możliwości ukończenia specjalizacji z tego zakresu na uczelni medycznej w toku studiów lekarskich. Niemniej, aby wykonywać zabiegi z tego zakresu, należy posiadać tytuł lekarza – lekarz medycyny estetycznej jest wykwalifikowanym specjalistą, który ukończył studia medyczne oraz uzyskał odpowiednie certyfikaty i szkolenia w dziedzinie medycyny estetycznej, najczęściej realizowane w formacie studiów podyplomowych. Ze względu na szybki rozwój technologii i nowych metod, lekarz ten stale uczestniczy w szkoleniach i kursach, aby być na bieżąco z trendami i technikami w swojej dziedzinie.

Wybielanie zębów, licówki, leczenie ortodontyczne – polecamy usługi z zakresu stomatologii estetycznej.

Jakie zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej?                  

W kompetencje lekarza medycyny estetycznej wchodzą między innymi:

  • Toksyna botulinowa – bezpieczna i skuteczna metoda redukcji zmarszczek mimicznych, stosowana także do leczenia nadpotliwości pach, dłoni i stóp oraz bruksizmu.
  • Stymulatory tkankowe, np. polinukleotydy – silnie pobudzają fibroblasty, które produkują kolagen i elastynę, zabiegi te dają efekt zagęszczonej i ujędrnionej skóry, poprawiają kondycję delikatnej skóry okolicy oczu.
  • Mezoterapia – iniekcje substancji o różnych właściwościach do leczenia m. in. wypadania włosów, cellulitu, za pomocą tego rodzaju zabiegów możemy odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.
  • Osocze bogatopłytkowe – wykorzystanie właściwości komórek własnego organizmu, jest to idealne rozwiązanie dla osób z chorobami autoimmunologicznymi.
  • Wypełniacze – zabiegi z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego do wypełnienia zmarszczek i bruzd, nadania kształtu i objętości ust, korekcji owalu twarzy.
  • Nici polidioksanowe (PDO) – stosowane do nawilżenia skóry, a także do napięcia, ujędrnienia i podniesienia tkanek twarzy.
  • Zabiegi laserowe – wykorzystanie nowoczesnej technologii do fotoodmładzania, redukcji przebarwień, usuwania blizn, tatuaży, leczenia trądziku czy poprawy ogólnej kondycji skóry.
  • Lipoliza – zabiegi mające na celu usuwanie tkanki tłuszczowej, np. za pomocą lipolizy iniekcyjnej lub lipolizy ultradźwiękowej.
  • Peelingi chemiczne – zastosowanie silnie działających substancji chemicznych w celu złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry, poprawy jej tekstury oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek i przebarwień.

Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza zabiegi, w których nie ma konieczności używania skalpela, tym zajmuje się chirurgia plastyczna. Nie wykonuje również zabiegów, w których używane są kosmetyki, nimi zajmuje się kosmetolog.

Przebieg porady

Lekarz medycyny estetycznej stosuje indywidualne podejście, w którym priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie Pacjenta. Przed przeprowadzeniem jakiejkolwiek procedury lekarz przeprowadza dokładną konsultację, ocenia stan zdrowia Pacjenta, poznaje jego oczekiwania, wspólnie określane są cele. Lekarz dokładnie omawia z Pacjentem przebieg ewentualnego zabiegu oraz sposób przygotowania do niego i rekonwalescencję.

Medycyna estetyczna ma charakter wyłącznie opcjonalny i jest ściśle związana z poprawą wyglądu zewnętrznego. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowanych specjalistów, aby zapewnić bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjentów.

Czym różni się medycyna estetyczna od kosmetologii estetycznej?

Medycyna estetyczna i kosmetologia estetyczna to dwie powiązane dziedziny. Istnieją jednak pewne istotne różnice między nimi pod względem zakresu, kwalifikacji oraz rodzaju zabiegów, którymi się zajmują.

Medycyna estetyczna:

  • Jest dziedziną medyczną, która wymaga ukończenia studiów medycznych oraz uzyskania certyfikatów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi medycyny estetycznej są przeprowadzane przez lekarzy.
  • Obejmuje zaawansowane procedury, takie jak: wstrzykiwanie toksyny botulinowej , wypełniaczy, zabiegi laserowe, lipoliza, lifting, zabiegi z użyciem fal radiowych. Wymagają one dokładnej wiedzy anatomicznej oraz umiejętności medycznych.

Kosmetologia estetyczna to dziedzina związana z nieinwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi, przeprowadzanymi przez kosmetologów, aby poprawić wygląd i kondycję skóry oraz ciała.

Kosmetologia estetyczna:

  • Jest dziedziną związaną z pielęgnacją skóry i poprawą wyglądu, ale nie wymaga ukończenia studiów medycznych.
  • Obejmuje nieinwazyjne zabiegi upiększające na twarz, ciało oraz paznokcie. Ma na celu poprawę wyglądu, tekstury skóry i ogólnego samopoczucia. W jej zakres wchodzą m.in.: zabiegi pielęgnacyjne, masaże, zabiegi oczyszczające, peelingi chemiczne o niższym stężeniu, makijaż permanentny, manicure, pedicure, depilacja, zabiegi na cellulit.

Kosmetolodzy nie mają kwalifikacji ani uprawnień do przeprowadzania bardziej zaawansowanych zabiegów medycznych, takich jak iniekcje toksyny botulinowej czy wypełniaczy z kwasu hialuronowego.

Dowiedz się, jak przebiega operacja nosa.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Testy alergiczne skórne
Odczulania alergologiczne

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat sportu i urody

Żylaki na udach (1).jpg
Artykuły -Szpital PuławskaUroda i sport

Skąd biorą się żylaki na udach? Jakie są metody ich leczenia?

Żylaki na udach to powszechny problem zdrowotny, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Powiększone, skręcone żyły mogą powodować ból i dyskomfort oraz zwiększać ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Dowiedz się, jakie są możliwe przyczyny żylaków i metody zapobiegania ich powstawaniu oraz sposoby leczenia.

bol-kregoslupa-szyjnego.jpg
RehabilitacjaPierwsze objawyUroda i sportDiagnostyka

Ból kręgosłupa – rodzaje, przyczyny, badania i leczenie

Ból kręgosłupa jest jedną z częściej zgłaszanych dolegliwości. Przeczytaj, jakie są rodzaje bólu kręgosłupa i jakie stany mogą go powodować. Dowiedz się, jakie badania pozwalają określić przyczynę bólu kręgosłupa i jak się go leczy. Poznaj ćwiczenia, które możesz wykonywać, aby zapobiegać bólom kręgosłupa i wzmocnić mięśnie.

Lifting brwi.jpg
ChirurgiaUroda i sport

Lifting brwi – co to jest? Efekty zabiegu podniesienia brwi

Lifting brwi to zabieg trwałego podniesienia brwi. Przywraca twarzy pogodny wygląd, niweluje wrażenie zmęczonych oczu, sprawia, że stają się one bardziej „otwarte”. Lifting brwi może być przeprowadzony jako osobna procedura lub w połączeniu z innymi zabiegami w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.