
Chcesz zmienić dietę na zdrowszą, aby poprawić swoje ogólne samopoczucie lub wspomóc leczenie choroby? Pomimo intensywnych ćwiczeń masz problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów lub walczysz z efektem jojo? Skonsultuj się z dietetykiem, który wyda Ci indywidualne zalecenia żywieniowe.
Podczas konsultacji z dietetykiem specjalista odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące żywienia. Udzieli Ci indywidualnych porad jak dobrać odpowiedni sposób żywienia w profilaktyce lub leczeniu chorób przewlekłych dietozależnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory, przy zaburzeniach odżywiania - anoreksji i bulimii, nadwadze lub otyłości, jeśli chcesz obniżyć swoją wagę lub jesteś kobietą w ciąży, sportowcem czy chcesz stosować się do zasad racjonalnego odżywiania się.
Usługa ułożenia diety jest dodatkowo płatna.
Pon-pt: 7:00 - 19:00
Sob: 8:00 - 16:00
Najnowsze artykuły i poradniki na temat dietetyki i zdrowego żywienia

Otyłość brzuszna (trzewna) – jak z nią walczyć?
Od 1990 roku odnotowano ponad dwukrotny wzrost występowania otyłości u dorosłych, a w 2022 roku 890 mln ludzi na całym świecie chorowało na otyłość. Te liczby przerażają? Nic dziwnego. Otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, który rzecz jasna jest kwestią względną – to przede wszystkim choroba, która niesie za sobą mnóstwo zagrożeń zdrowotnych.
Szczególnie niebezpieczna jest otyłość brzuszna. Dlaczego i jak z nią walczyć? Wyjaśniamy.

Wskaźnik WHR i WHtR – co to jest, jak się mierzy, interpretacja wyników
Otyłość niesie za sobą wiele powikłań i obecnie jest uważana za chorobę cywilizacyjną stanowiącą globalny problem zdrowotny. Mówimy o niej, gdy BMI przekracza 30 kg/mkw, ale to nie jedyny wskaźnik zdrowia związany z masą ciała. Używa się jeszcze wskaźnika WHR, który przez wielu uznawany jest za cenniejszy, ponieważ dostarcza informacji o rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, co ma związek ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju chorób. Czym właściwie jest WHR i WHtR? Jak je obliczyć? I wreszcie: czy naprawdę są lepsze niż BMI?

Czym jest wskaźnik BMI? Jak interpretować wyniki?
W ciągu ostatnich lat w polskim społeczeństwie – i nie tylko – wzrósł problem nadwagi i otyłości. Szacuje się, że w naszym kraju na otyłość cierpi ok. 9 mln osób. Statystyki na ten temat bazują na międzynarodowej skali BMI (ang. Body Mass Index), która pozwala oszacować, czy aktualna waga jest prawidłowa, zbyt wysoka lub za niska. Sprawdź, czym jest ten wskaźnik, jak dokonywać obliczeń i interpretować wyniki.