Endokrynolog

Endokrynologia to dział medycyny zajmujący się zaburzeniami wydzielania hormonów m.in. przez tarczycę, przysadkę mózgową i jajniki.  Na konsultacje do endokrynologa zgłaszają się osoby, które zaobserwowały u siebie różnego typu zmiany w funkcjonowaniu organizmu.

Forma rozliczenia:

Usługa płatna

Usługa dostępna w ramach abonamentów lub ubezpieczeń: bezpłatnie, z rabatem lub dopłatą

Usługa dostępna:

W placówce

Konsultacja online

Cennik usługi

Cennik usługi

Konsultacja endokrynologa
Cena od
179 zł

Zarezerwuj wizytę

Placówki, w których zrealizujesz usługę

Szczegóły

Objawy, które warto skonsultować z endokrynologiem: nadpobudliwość nerwowa, ubytek lub wzrost masy ciała, przyspieszone bicie serca, zaburzenia w cyklu miesięcznym u kobiet, nadmierne owłosienie u kobiet, dolegliwości okresu przekwitania, bezpłodność, zmiany w wyglądzie skóry, nadmierna potliwość.

Zakres działań: w placówkach Grupy LUX MED poza konsultacją z endokrynologiem możesz wykonać także badania laboratoryjne w kierunku diagnostyki endokrynologicznej oraz USG tarczycy.

Podobne usługi

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat endokrynologii

biopsja.jpg
Diagnostyka

Co to jest biopsja i jakie są jej rodzaje? Kiedy pacjent kierowany jest na biopsję?

Biopsja to jedna z metod diagnostycznych. Polega na pobraniu fragmentu tkanki do zbadania go pod mikroskopem. Do częściej poddawanych biopsji części ciała należą: piersi, nerki, wątroba, tarczyca, gruczoł krokowy. Na biopsję kierowani są pacjenci, u których stwierdzono we wcześniejszych badaniach zmiany o nietypowym wyglądzie.

Operacja tarczycy.jpg
Endokrynologia

Jak przebiega operacja tarczycy? Dlaczego się ją wykonuje?

Operacje tarczycy są bardzo często przeprowadzanymi zabiegami – szacuje się, że rocznie w Polsce wykonuje się ich około 30 tysięcy. Dzięki nowoczesnym metodom są to zabiegi bezpieczne, jednak mogą wiązać się z wystąpieniem powikłań. Dowiedz się, jakie są wskazania do operacji tarczycy, w jaki sposób przebiega i jak długo trwa powrót do zdrowia.

Niedoczynność tarczycy.jpg
Zdrowie na co dzień

Niedoczynność tarczycy – przyczyny i objawy. Na czym polega jej rozpoznanie i leczenie?

Niedoczynność tarczycy to choroba spowodowana niedoborem hormonów tarczycy. Za jej powstanie odpowiada wiele stanów, a jedna z częstszych przyczyn to choroba Hashimoto. Sprawdź, na czym polega rozpoznanie i jak leczona jest niedoczynność tarczycy.