Dietetyk
Chcesz zmienić dietę na zdrowszą, aby poprawić swoje ogólne samopoczucie lub wspomóc leczenie choroby? Pomimo intensywnych ćwiczeń masz problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów lub walczysz z efektem jojo? Skonsultuj się z dietetykiem, który wyda Ci indywidualne zalecenia żywieniowe.
Forma rozliczenia:
Usługa płatna
Usługa dostępna w ramach abonamentów lub ubezpieczeń: bezpłatnie, z rabatem lub dopłatą
Usługa dostępna:
W placówce
Konsultacja telefoniczna
Placówki, w których zrealizujesz usługę
Szczegóły
Podczas konsultacji z dietetykiem specjalista odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące żywienia. Udzieli Ci indywidualnych porad, ułoży dietę, uwzględniając zapotrzebowania Twojego organizmu i preferencje pokarmowe. Pomoże zastosować dietę w profilaktyce lub leczeniu chorób przewlekłych dietozależnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory, przy zaburzeniach odżywiania - anoreksji i bulimii, nadwadze lub otyłości, jeśli chcesz obniżyć swoją wagę lub jesteś kobietą w ciąży, sportowcem czy chcesz stosować się do zasad racjonalnego odżywiania się.
Najnowsze artykuły i poradniki na temat dietetyki i zdrowego żywienia
Gluten – co to jest? Kto powinien go wykluczyć?
Gluten to mieszanina białek, na temat której w ostatnim czasie było bardzo głośno. Okazuje się, że jest on u niektórych osób odpowiedzialny za powstanie wielu nieprzyjemnych dolegliwości pokarmowych, zmian skórnych i zaburzeń wchłaniania składników pokarmowych. Wiąże się to z koniecznością stosowania diety bezglutenowej. Sprawdź, kiedy się ją wprowadza.
Dieta ketogeniczna – rodzaje, zalecane produkty i efekty stosowania
Dieta ketogeniczna to dieta bardzo niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa. Stosuje się ją przede wszystkim w terapii lekoopornych napadów padaczkowych. Poza wskazaniami lekarskimi jest często lekkomyślnie stosowana w celu intensywnej redukcji masy ciała. Dowiedz się więcej na temat rodzajów i zasad diety ketogenicznej. Sprawdź, co można jeść na diecie ketogennej i jakie mogą być działania niepożądane jej wprowadzenia.
Jakie są przyczyny otyłości? Poznaj jej powikłania i możliwości leczenia
Otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku. Nic w tym dziwnego – według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2015 roku w Europie chorowało na nią 21,5% mężczyzn i 24,5% kobiet. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach otyłości, a także jakie są jej powikłania i możliwości leczenia.