W placówce
null

Chcesz zapomnieć o niebezpiecznych urazach? Powracasz do zdrowia po kontuzji? Skorzystaj z pomocy specjalistów! Zapraszamy Cię do uczestniczenia w cyklu zajęć fizjoterapeutycznych treningu funkcjonalnego. Dzięki niemu przywrócisz utracone funkcje ruchowe organizmu oraz nauczysz się prawidłowo wykonywać codzienne - z pozoru proste - czynności oraz złożone ruchy podczas uprawiania sportów.

W czasie treningu funkcjonalnego będziesz naśladować ruchy wykonywane każdego dnia (np. wstawanie, sięganie po przedmiot, podnoszenie go czy wchodzenie po schodach) oraz te złożone, charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu. W ten sposób nauczysz swój organizm prawidłowych wzorców poruszania się pojedynczych jego części i obierania właściwej strategii ruchu całego ciała. Trening funkcjonalny wzmocni mięśnie całego Twojego organizmu - angażuje on do pracy mięśnie głębokie, stabilizujące, wzmacnia wszystkie mięśnie, odciążając kręgosłup i stawy ciała. Ten rodzaj treningu wpływa także pozytywnie na układ krążenia i wydolność organizmu.


Zajęcia przygotowane przez naszych specjalistów odbywają się przez 1,5 h lub 1 h w specjalnie przystosowanych do tego salach (podczas treningu funkcjonalnego wykorzystywane są przybory, np. piłka lekarska czy gumowa taśma). Usługa jest dostępna w pakietach po 5, 10 i 15 zajęć. Cykl treningowy rozpoczyna się i kończy oceną funkcjonalną organizmu (jeśli cykl treningowy będzie trwał dłużej niż 6 tygodni, możemy użyć oceny funkcjonalnej do monitorowania efektów pracy w czasie cyklu).


Pamiętaj: kontynuowanie treningu funkcjonalnego po powrocie do zdrowia oraz stosowanie go regularnie - profilaktycznie, zmniejsza ryzyko ponownych urazów!

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi