Drętwienie i mrowienie rąk w ciąży

01.05.2023

Dowiedz się jak radzić sobie z tymi dolegliwościami.

GettyImages-1465288377.jpg

W ciąży częstą dolegliwością powodującą drętwienie i mrowienie rąk jest zespół cieśni nadgarstka. Jego przyczyną jest obrzęk powodujący ucisk na nerw pośrodkowy, co objawia się: kłuciem, drętwieniem, mrowieniem oraz bólem promieniującym aż do ramienia (z większym nasileniem w nocy). Dolegliwości te ograniczają się do kciuka, palca wskazującego, palca środkowego i połowy palca serdecznego. Zaleca się unieruchomienie nadgarstka na czas snu i zażywanie witaminy B6.

Zobacz także

Guz chromochłonny – objawy, przyczyny i ryzyko
OnkologiaEndokrynologiaDiagnostykaCiąża

Guz chromochłonny – objawy, przyczyny i ryzyko

Guz chromochłonny to rzadko występujący nowotwór. Zazwyczaj umiejscawia się w nadnerczach. Sprawdź, jakie zmiany w funkcjonowaniu organizmu wywołuje guz chromochłonny oraz jakie objawy mu towarzyszą.

Kobieta w ciąży siedzi na kanapie i podpiera głowę reką
Opieka nad dzieckiemPediatriaCiąża

Czym jest zespół Edwardsa? Jaki ma wpływ na dziecko?

Trisomia 18 chromosomu jest drugim pod względem częstości (po zespole Downa) zespołem wad genetycznych uwarunkowanym obecnością dodatkowego chromosomu. Sprawdź, jakie objawy towarzyszą zespołowi Edwardsa i na podstawie jakich badań lekarz stawia rozpoznanie.

Kobieta trzyma małe dziecko na rękach
PediatriaOpieka nad dzieckiemCiąża

Trądzik noworodkowy – jak wygląda i co go powoduje?

Trądzik noworodkowy to stosunkowo często występująca choroba wieku dziecięcego. Z reguły ma łagodny przebieg, ustępuje samoistnie i nie wymaga leczenia. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny trądziku noworodkowego i w jaki sposób złagodzić towarzyszące mu objawy.