W placówce
null
Zdrowa przyszła mama

Wykonując pakiet badań przed ciążą w LUX MED, sprawdzisz nie tylko podstawowe parametry, takie jak glukoza czy morfologia krwi, ale wykonasz także badania pod kątem różyczki, toksoplazmozy i cytomegalowirusa (CMV) – chorób szczególnie niebezpiecznych dla kobiet w ciąży.

Planowanie ciąży to bardzo ważny proces, który pozwala przyszłej mamie poznać aktualną kondycję jej organizmu i lepiej przygotować się na potomstwo. Znając ewentualne nieprawidłowości (np. niedobory), przyszła mama może pod opieką lekarza wdrożyć odpowiednie działania, które przygotują jej organizm na ciążę. 

Ma to znaczenie zarówno dla prawidłowego procesu zapłodnienia, jak i właściwego rozwoju dziecka i przebiegu ciąży. Warto pamiętać, że w trakcie ciąży organizm kobiety działa zdecydowanie intensywniej – zmienia się gospodarka hormonalna, bardziej obciążone są też nerki i serce. Dlatego, warto zawczasu ocenić kondycję organizmu i odpowiednio się przygotować

Co zawiera pakiet badań przed ciążą?

Pakiet Zdrowa przyszła mama pozwoli Ci sprawdzić swoje zdrowie – zweryfikujesz zarówno podstawowe parametry krwi, glukozę, czy poziom ferrytyny, jak również ocenisz zdrowie pod kątem wirusów i infekcji. To bardzo ważne, gdyż takie stany w organizmie mogą rzutować bezpośrednio na przebieg ciąży.

Badania wchodzące w skład pakietu Zdrowa przyszła mama to:

  • morfologia + płytki + rozmaz automatyczny,
  • mocz – badanie ogólne,
  • ferrytyna,
  • glukoza na czczo,
  • toksoplazmoza IgG / toxoplasmosis IgG,
  • toksoplazmoza IgM / toxoplasmosis IgM,
  • cytomegalia IgG,
  • cytomegalia IgM
  • różyczka IgG / rubella IgG,
  • różyczka IgM / rubella IgM.

W dniu wykonania badań możesz skorzystać z jednorazowej zniżki 20% na pozostałe badanie dostępne w LUX MED.

Uwaga: zniżka obowiązuje wyłącznie w dniu wykonania badań.

Kto może skorzystać z pakietu Zdrowa przyszła mama?

Pakiet skierowany jest do wszystkich kobiet, które planują ciążę w najbliższych miesiącach. Dzięki badaniom możliwe jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań, przygotowujących organizm na ciążę.

Jak wygląda proces realizacji pakietu badań przed ciążą?


1.Kup online

Kup pakiet i opłać go. Możesz go wykorzystać w ciągu 3 miesięcy od daty wskazanej przy zakupie. 


2.Umów usługę

Usługi z zakupionego pakietu możesz umówić w dowolnej placówce na trzy sposoby:

  • online - zarezerwuj usługę Pobranie krwi i innych materiałów na czczo korzystając ze strony lub aplikacji Portal Pacjenta LUX MED
  •  osobiście - w recepcji dowolnej placówki LUX MED
  • telefonicznie - pod numerem: 22 33 22 844


3. Przyjdź do placówki

Przyjdź do placówki w umówionym terminie. W wiadomości e-mail otrzymasz informacje jak przygotować się do usługi.

Realizacja pakietu polega na wykonaniu wskazanych w nim badań. Parametry analizowane są na podstawie próbki krwi, pobieranej najczęściej z żyły łokciowej. Następnie trafia ona do laboratorium.

W pakiecie znajduje się również ogólne badanie moczu – w dniu wykonywania badań przyszła mama jest zobowiązana do tego, aby przynieść próbkę moczu w jałowym pojemniku. Takie pojemniki możesz bezpłatnie pobrać z gabinetu zabiegowego dowolnej placówki LUX MED. Pojemniki zakupisz również w każdej aptece. Próbkę moczu należy dostarczyć maksymalnie w ciągu 2 godzin od jej pobrania.

Co istotne, na badania należy przyjść na czczo, dlatego najlepiej wykonać je rano. Jest to czynnik niezbędny do tego, aby uzyskać wiarygodne wyniki. Próbka moczu powinna pochodzić z porannej mikcji, ze środkowego strumienia.

Wyniki sprawdzisz w Portalu Pacjenta lub w recepcji dowolnej placówki LUX MED.

Interpretacja wyników nie jest uwzględniona w pakiecie.

Ważność pakietu: Pakiet jest ważny przez 3 miesiące.

Miejsca, w których możesz zrealizować badania lub usługi

Badania wykonasz w dowolnej placówce LUX MED, których listę znajdziesz na stronie: www.luxmed.pl/placowki.

Kiedy wykonać pakiet badań dla kobiet planujących ciążę?

Pakiet Zdrowa przyszła mama, dedykowany jest wszystkim kobietom, które planują ciążę. Zaleca się, aby diagnostykę wykonać kilka miesięcy przed planowanym zapłodnieniem. Dzięki temu pozostaje odpowiedni bufor czasowy, który pozwoli wdrożyć działania lepiej przygotowujące organizm do ciąży.

Dlaczego warto robić badania krwi na etapie planowania ciąży?

Najważniejszą zaletą tzw. diagnostyki prekoncepcyjnej jest możliwość oceny stanu zdrowia kobiety pod kątem istotnych wskaźników. Niesie to ze sobą kilka korzyści. Przede wszystkim, przyszła mama ma możliwość wyrównać wszelkie niedobory i tym samym odżywić oraz wzmocnić własny organizm, przygotowując go na wzmożony wysiłek.

Badania umożliwiają także wykrycie ewentualnych infekcji, co także stanowi istotną informację przed poczęciem. Każdy stan zapalny w organizmie zwiększa ryzyko związane z ciążą – zarówno z jej przebiegiem, jak i efektywnym zakończeniem. Dlatego ważne jest, aby ewentualne infekcje wyleczyć przed zajściem w ciążę. Wykonanie pakietu badań umożliwia odpowiednią prewencję.

Jakie badania krwi warto wykonać, planując ciążę?

Przygotowując się do ciąży, warto wykonać poniższe badania z krwi, które są dostępne w Pakiecie Zdrowa przyszła mama LUX MED:

  • morfologia + płytki + rozmaz automatyczny – to podstawowe badanie krwi, które pozwala ocenić ogólny stan zdrowia. Badanie umożliwia ocenę składu krwi – m.in. liczbę białych i czerwonych krwinek oraz płytek krwi. Badanie jest także istotną wskazówką pod kątem stanów zapalnych i infekcji. Często stanowi wstęp do dalszej diagnostyki;
  • ferrytyna – to białko, które magazynuje żelazo w wątrobie. Sprawdzenie poziomu ferrytyny przed ciążą, umożliwia ocenę tego, na jakim poziomie jest żelazo. W razie zbyt niskich wartości, lekarz zaleci odpowiednie kroki;
  • glukoza na czczo – badanie pozwala ocenić, czy poziom glukozy we krwi jest na właściwym poziomie. To istotne informacje, które mogą pomóc lekarzom ocenić poziom ryzyka wystąpienia cukrzycy ciążowej u przyszłej mamy. Jeśli gospodarka cukrowa wymaga wyregulowania – lekarz zaleci odpowiednie działania;
  • toksoplazmoza IgM / toxoplasmosis IgM i toksoplazmoza IgG / toxoplasmosis IgG – pozwalają lekarzowi ocenić, czy kobieta miała kontakt z Toxoplasmie gondii w przeszłości, chorowała na toksoplazmozę lub czy w jej organizmie nie rozwija się aktualnie ta infekcja. Mając na uwadze indywidualną sytuację pacjentki i jej profil immunologiczny, można podjąć stosowne działania mające na celu maksymalne ograniczenie zagrożenia infekcją u płodu;
  • cytomegalia IgG, IgG – badanie przeprowadzane w celu wykrycia kontaktu z wirusem Cytomegalovirus hominis w przeszłości, przebytej choroby lub obecnej infekcji nim spowodowanej. Po ocenie badania przez lekarza można wprowadzić odpowiednie działania minimalizujące niebezpieczeństwo ewentualnej choroby u płodu;
  • różyczka IgG / rubella IgG i różyczka IgM / rubella IgM – pozwalają wykryć kontakt z wirusem różyczki w przeszłości, przebytą chorobę lub aktywną infekcję. Wykonanie takiej diagnostyki i poznanie profilu immunologicznego przyszłej mamy pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków, celem zminimalizowania zagrożenia infekcji u płodu. Badanie powinien ocenić lekarz.

Oprócz badań z krwi warto także wykonać ogólne badanie moczu, zaliczane do diagnostyki podstawowej. Analiza moczu jest istotną wskazówką przy infekcjach dróg moczowych. Pozwala na wykrycie różnych odchyleń, np. obecności glukozy w moczu czy leukocytów. Pozwala podjąć odpowiednie działania prewencyjne przed zajściem w ciążę.

Po jakim czasie można spodziewać się wyników?

Wyniki większości badań dostępne są zwykle w ciągu 1-2, maksymalnie 3.dni roboczych. Nieco dłużej może potrwać analiza pod kątem różyczki oraz wirusa cytomegalii – w tym przypadku wyniki mogą być dostępne do 5. dni.

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania




Cena199 zł

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi