W placówce
Kobieta dbająca o zdrowie
Kobieta w zdrowiu (14 badań)

Pakiet badań dla kobiet to zestaw testów laboratoryjnych skoncentrowanych na ocenie stanu zdrowia i umożliwiających wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Pakiet obejmuje badania, takie jak morfologia oraz pomiar poziomu glukozy. Dodatkowo zawiera testy oceniające funkcjonowanie nerek i wątroby oraz poziom kluczowych witamin i minerałów, takich jak witamina D3, wapń i potas, które mają istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Co zawiera pakiet badań profilaktycznych dla kobiet?

Pakiet badań dla kobiet to starannie dobrana oferta, obejmująca szeroki zakres testów, które pomagają w ocenie stanu zdrowia oraz monitorowaniu funkcji kluczowych narządów i układów w organizmie. W skład tego wchodzą badania, takie jak:

  • morfologia + płytki + rozmaz automatyczny,
  • glukoza / glucose na czczo,
  • TSH,
  • lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG),
  • kreatynina/ Creatynine,
  • kwas moczowy / Uric acid,
  • transaminaza GPT/ALT
  • GGTP
  • ferrytyna,
  • sód,
  • potas,
  • witamina D3 – metabolit 25 OH,
  • potas,
  • wapń.

Dodatkowo, w dniu wykonania powyższych badań, otrzymasz jednorazowy rabat w wysokości 20% na pozostałe badania laboratoryjne. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie kompleksowo i skorzystać z pełnej oferty diagnostycznej w atrakcyjnej cenie!

Kto może skorzystać z pakietu badań profilaktycznych dla kobiet?

Pakiet badań dla kobiet jest przeznaczony dla pełnoletnich kobiet, które chcą zadbać o siebie poprzez regularne badania profilaktyczne. Jest idealny dla osób, pragnących monitorować ogólny stan zdrowia i zapobiegać najczęstszym chorobom cywilizacyjnym. Regularne badania przeprowadzane w każdym wieku, pomagają wcześnie wykryć ewentualne problemy zdrowotne i podjąć odpowiednie działania, aby cieszyć się zdrowiem na co dzień.

Jak wygląda proces realizacji pakietu badań profilaktycznych dla kobiet?


1.Kup online

Kup pakiet i opłać go. Możesz go wykorzystać w ciągu 3 miesięcy od daty wskazanej przy zakupie. 


2.Umów usługę

Usługi z zakupionego pakietu możesz umówić w dowolnej placówce na trzy sposoby:

  • online - zarezerwuj usługę Pobranie krwi i innych materiałów na czczo korzystając ze strony lub aplikacji Portal Pacjenta LUX MED
  •  osobiście - w recepcji dowolnej placówki LUX MED
  • telefonicznie - pod numerem: 22 33 22 844


3. Przyjdź do placówki

Przyjdź do placówki w umówionym terminie. W wiadomości e-mail otrzymasz informacje jak przygotować się do usługi.

Realizacja pakietu badań dla kobiet przebiega w kilku prostych krokach. Badania wykonuje się na podstawie krwi pobranej z żyły łokciowej. Aby wyniki były miarodajne, należy być na czczo przez minimum 6 godzin przed pobraniem krwi. W dniu badania należy zgłosić się do recepcji, aby się zarejestrować.

Wyniki będą dostępne online w Portalu Pacjenta lub można je odebrać osobiście w recepcji dowolnej placówki LUX MED.

Należy pamiętać, że pakiet nie obejmuje interpretacji wyników – można je omówić podczas wizyty u lekarza.

Ważność pakietu: Pakiet jest ważny przez 3 miesiące.

Lokalizacje, w których można wykonać badania w ramach pakietu Kobieta w zdrowiu

Badania i usługi można zrealizować w placówkach LUX MED, których pełna lista jest dostępna na stronie www.luxmed.pl/placowki. Po zakupie Pakietu listę placówek można również sprawdzić w Portalu Pacjenta lub uzyskać informacje telefonicznie pod numerem 22 33 22 844, a także w recepcji dowolnej placówki.

Dlaczego należy wykonywać regularne badania krwi dla kobiet?

Regularne badania krwi są kluczowe dla zdrowia kobiet. Nawet drobne nieprawidłowości utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często mogą prowadzić do poważnych chorób i wymagają szybkiego uregulowania, aby przywrócić równowagę organizmu. Badania krwi to nie tylko sposób na dbanie o zdrowie, ale także na utrzymanie dobrego samopoczucia i energii.

Warto pamiętać, że długotrwałe i nieleczone zaburzenia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak zwiększone ryzyko chorób metabolicznych czy trudności z zajściem w ciążę. Regularne monitorowanie zdrowia to najlepszy sposób na uniknięcie tych powikłań.

Kiedy warto wykonać badania profilaktyczne dla kobiet?

Badania profilaktyczne dla kobiet warto wykonywać regularnie, aby na bieżąco monitorować stan zdrowia, nawet jeśli nie występują żadne dolegliwości. Zaleca się, aby kobiety przeprowadzały kompleksowe badania regularnie.

Szczególnie istotne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych, jeśli w rodzinie występowały przypadki chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca czy choroby sercowo–naczyniowe. Kobiety prowadzące intensywny i stresujący tryb życia również powinny systematycznie monitorować swoje zdrowie. Osoby utrzymujące długotrwały, niezdrowy styl życia są bardziej narażone na rozwój chorób cywilizacyjnych i pogorszenie samopoczucia.

Regularne badania profilaktyczne pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych oraz umożliwiają podjęcie odpowiednich kroków w celu ich rozwiązania.

Jakie badania obejmuje pakiet badań profilaktycznych dla kobiet?

Pakiet badań dla kobiet obejmuje niezbędne badania, pozwalające na szeroką i dokładną diagnostykę stanu zdrowia pacjentki. W skład pakietu Kobieta w zdrowiu wchodzą badania, takie jak:

  • morfologia + płytki + rozmaz automatyczny – podstawowe badania, pozwalające ocenić ogólny stan zdrowia oraz skład krwi pod względem zawartości krwinek czerwonych, białych oraz płytek krwi. Morfologia rozszerzona pozwala na wykrycie wszelkich odchyleń od norm przy badanych parametrach, wynikających ze stanów zapalnych, anemii czy innych zaburzeń, wymagających pogłębienia diagnostyki,
  • glukoza na czczo – pomiar poziomu cukru we krwi jest kluczowym elementem w diagnostyce kobiecego zdrowia. Pozwala wykryć cukrzycę i stany przedcukrzycowe;
  • TSH (hormon tyreotropowy) – badania oceniające funkcjonowanie tarczycy są niezwykle ważne w procesie diagnozowania zaburzeń hormonalnych i chorób immunologicznych, takich jak niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy czy Hashimoto,
  • lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG) – wykonanie kompleksowego profilu lipidowego pozwala zmierzyć poziom cholesterolu całkowitego, HDL, LDL oraz trójglicerydów. To niezwykle istotne badania niezbędne do oceny ryzyka wystąpienia chorób sercowo–naczyniowych,
  • kreatynina – pozwala ocenić funkcjonowanie nerek, pomaga w rozpoznaniu ich niewydolności,
  • kwas moczowy – pomiar stężenia kwasu moczowego we krwi, może wskazywać na ryzyko dny moczanowej oraz innych zaburzeń metabolicznych;
  • transaminaza GPT/ALT – podwyższony poziom tego enzymu wątrobowego, może oznaczać uszkodzenie wątroby,
  • GGTP – enzym gamma–glutamylotranspeptydazy, służy do oceny funkcji wątroby i dróg żółciowych,
  • ferrytyna – badanie poziomu ferrytyny, pozwala ocenić zapas żelaza w organizmie, jest to szczególnie istotne przy wykrywaniu anemii,
  • sód – ocena poziomu tego elektrolitu we krwi, pozwala ocenić równowagę wodno–elektrolitową w organizmie,
  • potas, magnez – badanie poziomu potasu, jest niezbędne dla prawidłowej pracy serca i mięśni,
  • witamina D3 metabolit 25 OH – pomiar poziomu witaminy D3 jest niezwykle ważny dla zdrowia kości, układu odpornościowego oraz regulacji wielu procesów zachodzących w organizmie,
  • wapń – ocena poziomu wapnia we krwi, to kluczowe badanie dla zdrowia kości oraz prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni.

Pakiet badań LUX MED Kobieta w zdrowiu zapewnia kompleksową ocenę stanu zdrowia i pomaga wcześnie rozpoznaniu potencjalne problemy. Zyskaj pewność, że organizm funkcjonuje prawidłowo! Skorzystaj z naszej oferty i bądź o krok przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi.

Jak przygotować się do pobrania krwi w ramach pakietu Kobieta w zdrowiu

Aby uzyskać najbardziej wiarygodne wyniki badań, zaleca się zgłoszenie na badania dla kobiet w godzinach porannych, najlepiej pomiędzy 7:00 a 10:00. Należy przyjść na czczo, po upływie 8-12 godzin od ostatniego posiłku, który najlepiej spożyć poprzedniego dnia około godziny 18:00. W tym czasie można pić wodę w normalnych ilościach. Jeśli przyjmujesz regularnie leki, należy kontynuować ich przyjmowanie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Warto unikać intensywnej aktywności fizycznej na 24 godziny przed badaniem. Miesiączka może nieznacznie wpływać na parametry czerwonokrwinkowe i płytkowe w morfologii krwi, ale nie ma to znaczącego wpływu na wartość diagnostyczną wyników.

Po jakim czasie powinny pojawić się wyniki badań krwi?

Wyniki badań krwi zazwyczaj są dostępne w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu pobrania materiału. W przypadku bardziej specjalistycznych testów czas oczekiwania może się wydłużyć do 3-5 dni roboczych. W LUX MED wyniki można wygodnie sprawdzić online poprzez Portal Pacjenta, co pozwala na szybki dostęp do informacji i podjęcie ewentualnych dalszych kroków w trosce o zdrowie.

Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania




Cena389 zł

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi