Pakiet badań krwi wątrobowych to zestaw 7 kluczowych testów laboratoryjnych, które precyzyjnie ocenią stan tego narządu i wskażą dalsze kroki diagnostyczne. Dzięki regularnym badaniom możesz szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości i zadbać o zdrowie wątroby na każdym etapie życia. Zainwestuj w swoje zdrowie i zyskaj pewność, że wątroba funkcjonuje prawidłowo
Co zawiera pakiet badań na wątrobę?
Pakiet badań wątrobowych to starannie dobrany zestaw badań, pozwalający ocenić stan tego kluczowego narządu i wcześnie wykryć ewentualne nieprawidłowości. W skład pakietu wchodzą badania:
- Morfologia krwi
- Transaminaza GPT / ALT
- Transaminaza GOT / AST
- Fosfataza zasadowa / ALP
- GGTP
- Bilirubina całkowita / Total Bilirubin
- HBs Ag / antygen
- HCV Ab p/ciała
Wykonaj ten pakiet, aby upewnić się, że Twoja wątroba funkcjonuje działa prawidłowo i zapewnij sobie spokój ducha dzięki rzetelnej diagnostyce.
Ponadto, w dniu, w którym wykonasz ten pakiet badań, możesz skorzystać z 20% zniżki na inne badania laboratoryjne, co pozwala na szerszą diagnostykę w korzystnej cenie.
Kto może skorzystać z pakietu wątrobowego?
Pakiet badania krwi na wątrobę jest przeznaczony dla osób dorosłych, niezależnie od płci. Jest to zestaw badań laboratoryjnych, które wspierają diagnostykę i leczenie chorób wątroby, pomagając monitorować stan zdrowia tego kluczowego narządu.
Jak zrealizować pakiet Zdrowa wątroba?
Aby zrealizować badania w ramach pakietu wątrobowego, należy zgłosić się na badania w dogodnej placówce LUX MED lub Medycyny Rodzinnej. Badania są wykonywane na podstawie krwi pobranej z żyły łokciowej, a przed pobraniem należy być na czczo przez co najmniej 8-12 godzin. W dniu realizacji pakietu, po przybyciu na miejsce, należy zgłosić się do recepcji w celu zarejestrowania badań. Wyniki będą dostępne do wglądu w Portalu Pacjenta lub można je odebrać w recepcji dowolnej placówki LUX MED, lub Medycyny Rodzinnej.
Należy pamiętać, że pakiet nie obejmuje interpretacji wyników.
Ważność pakietu: Pakiet badań na wątrobę jest ważny przez 3 miesiące.
Gdzie wykonać usługę w ramach pakietu badań krwi na wątrobę?
Usługę w ramach pakietu badań krwi na wątrobę można wykonać w placówkach LUX MED i Medycyny Rodzinnej. Badania możesz zrealizować, m.in.: w takich miastach jak Warszawa, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków czy Łódź. Pełną listę dostępnych placówek znajdziesz na stronie www.luxmed.pl/placowki. Możesz również sprawdzić tę informację po zakupie pakietu w Portalu Pacjenta, uzyskać ją telefonicznie pod numerem 22 33 22 844, lub dowiedzieć się bezpośrednio w recepcji dowolnej placówki.
Dlaczego należy wykonywać regularne badania wątroby?
Regularne badania wątroby to klucz do długotrwałego zdrowia, zwłaszcza dla osób, które mogą być narażone na większe ryzyko problemów zdrowotnych, takich jak osoby z zaburzeniami lipidowymi, palacze, osoby regularnie pijące alkohol czy prowadzący siedzący tryb życia. Nasz pakiet badań to nie tylko narzędzie profilaktyczne, ale przede wszystkim skuteczny sposób na rozpoznanie i monitorowanie chorób wątroby, dróg żółciowych i przewodu pokarmowego.
Wątroba pełni ponad 200 kluczowych funkcji, od trawienia, przez produkcję żółci, po regulację krzepnięcia krwi. Z powodu swojej wielofunkcyjności, jest podatna na liczne zagrożenia, takie jak wirusowe zapalenia, uszkodzenia spowodowane działaniem toksyn czy nieprawidłową dietą. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie monitorować jej stan.
Zainwestuj w swoje zdrowie już dziś i skorzystaj z naszego pakietu badań wątrobowych. Wczesne wykrycie ewentualnych problemów daje największe szanse na skuteczne leczenie!
Jakie badania na wątrobę zawiera pakiet Zdrowa wątroba?
Pakiet Zdrowa wątroba to starannie dobrany zestaw badań, które kompleksowo sprawdzą kondycję Twojej wątroby, pomagając wcześnie wykryć ewentualne problemy zdrowotne. W skład pakietu wchodzą:
- Transaminaza GPT / ALT – to badanie enzymu wątrobowego. Jego podwyższony poziom może wskazywać na uszkodzenie wątroby;
- Transaminaza GOT / AST – badanie tego enzymu jest kluczowe w diagnostyce chorób wątroby i serca;
- Fosfataza zasadowa / ALP – poziom tego enzymu wzrasta przy schorzeniach wątroby i dróg żółciowych;
- GGTP – test pozwala ocenić funkcje wątroby i dróg żółciowych, zwłaszcza przy podejrzeniu uszkodzeń spowodowanych nadmiernym spożyciem alkoholu lub lekami;
- Bilirubina całkowita / Total Bilirubin – badanie służy ocenie prawidłowej pracy wątroby przy przetwarzaniu bilirubiny;
- HBs Ag / antygen – test na obecność antygenu wirusa zapalenia wątroby typu B (HBV) jest kluczowym pomiarem w diagnostyce zakażeń;
- HCV Ab / przeciwciała – badanie obecności przeciwciał zapobiegających wirusowi zapalenia wątroby typu C (HCV).
Zadbaj o swoją wątrobę i zdrowie całego organizmu, wybierając pakiet Zdrowa wątroba – to krok, który może uchronić Cię przed poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie zwlekaj, zatroszcz się o swoje zdrowie!
Kiedy warto zrobić badania krwi w kierunku chorób wątroby?
Badania krwi w kierunku chorób wątroby, są niezwykle istotne w różnych sytuacjach zdrowotnych. Warto je wykonać, gdy pojawiają się objawy, które mogą sugerować problemy z wątrobą, takie jak:
- Dyskomfort lub ból po prawej stronie pod żebrami
- Obrzęki
- Zmiany skórne, na przykład częste siniaki lub zażółcenie skóry
- Chroniczne zmęczenie
- Nudności i wymioty
- Brak apetytu
- Utrata wagi
- Osłabiona odporność
Badania te są również ważne do monitorowania postępów w leczeniu chorób wątroby, co pozwala ocenić skuteczność terapii.
Profilaktyczne badania wątroby są szczególnie zalecane osobom z czynnikami ryzyka, takimi jak problemy z cholesterolem, otyłość, palenie papierosów, brak aktywności fizycznej, dieta bogata w czerwone mięso, tłuszcze zwierzęce, alkohol. Regularne kontrole wątroby są istotne, ponieważ jest to narząd odpowiedzialny za wiele kluczowych funkcji w organizmie.
Również w przypadkach takich jak ostre i przewlekłe zapalenie wątroby typu B i C, zatrucia toksynami, uszkodzenia wątroby spowodowane przez leki, cholestaza, nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne, warto przeprowadzić profil wątrobowy.
Kto powinien zrobić badanie profilu wątrobowego?
Zaleca się, aby Każda osoba, która chce monitorować stan swojej wątroby, wykonała co najmniej raz w roku badanie profilu wątrobowego. Jest to pomocne dla oceny zdrowia tego narządu i sprawności procesów metabolicznych, które w nim zachodzą.
Profil wątrobowy jest również szczególnie zalecany osobom, które zauważyły u siebie objawy sugerujące problemy z wątrobą, drogami żółciowymi lub przewodem pokarmowym, takie jak:
- Utrata wagi,
- Zmniejszenie apetytu,
- Ból brzucha, zwłaszcza po prawej stronie pod żebrami,
- Zwiększenie obwodu brzucha,
- Nudności i wymioty,
- Biegunka,
- Zażółcenie skóry lub białek oczu,
- Ciemny mocz lub jasny stolec,
- Ciemne plamy na skórze,
- Obrzęki,
- Świąd skóry,
- Krwawe wybroczyny na skórze.
Zainwestuj w zdrowie swojej wątroby – wykonaj profil wątrobowy, który nie tylko zapewni Ci spokój i pewność, że trzymasz rękę na pulsie, ale też pozwoli wcześnie wychwycić potencjalne problemy, dając Ci pewność, że dbasz o siebie najlepiej, jak to możliwe.
Jak przygotować się do badania krwi na wątrobę?
Badania na wątrobę nie wymagają szczególnego przygotowania. Dla uzyskania wiarygodnych wyników, przed badaniem należy prowadzić normalny tryb życia i unikać wprowadzania nagłych zmian w codziennych nawykach. Jednak warto pamiętać, aby zgłosić się do punktu pobrań w godzinach porannych.
Wykonując badanie w ramach pakietu wątrobowego, dbasz o swoje zdrowie kompleksowo i dajesz sobie szansę na wczesne wykrycie ewentualnych problemów, które mogą być rozwiązane dzięki szybkiemu działaniu.
Jak długo trzeba czekać na wyniki badań?
Wyniki profilu wątrobowego są zazwyczaj dostępne w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu pobrania krwi. W niektórych sytuacjach może to potrwać do 3 dni roboczych, w zależności od rodzaju badania. Możesz sprawdzić wyniki online w Portalu Pacjenta lub odebrać je osobiście w wybranej placówce LUX MED lub Medycyna Rodzinna.