W szpitalu
null

Symetryzacja piersi to innowacyjna procedura, przeprowadzana u pacjentek, które mają asymetryczny biust i zależy im na zwiększeniu pewności siebie, zdrowiu oraz lepszym samopoczuciu. Dowiedz się więcej na temat tego zabiegu, procedury przygotowania i rekonwalescencji, zalet oraz konkretnych wskazań.

Czym jest symetryzacja piersi?

Na wstępie warto zaznaczyć, że u zdecydowanej większości kobiet piersi nie są symetryczne. Niewielkie różnice są zwykle niedostrzegalne, jednak w niektórych przypadkach pojawia się problem z dobraniem biustonosza oraz spadek samooceny. Dodatkowo niektóre panie przeszły różnego rodzaju zabiegi, takie jak wycięcie piersi (na przykład w przypadku nowotworu), lub takie, które mogły spowodować jej zniekształcenie. Dla kobiet, które przeszły mastektomię z powodu raka piersi, symetryzacja piersi może mieć szczególne znaczenie. Zabieg ten pozwala na odbudowę piersi, nie tylko przywracając równowagę, lecz także pomagając w procesie emocjonalnego i psychologicznego zdrowienia.

Do najważniejszych przyczyn, dla których biust może nie być symetryczny, należą również predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne oraz urazy. Dobrze pamiętać o tym, że często różnice w rozmiarze czy kształcie piersi są naturalne, jednak dla niektórych kobiet mogą stać się źródłem kompleksów czy problemów z samoakceptacją. Symetryzacja piersi jest więc dedykowana tym paniom, które pragną osiągnąć bardziej zharmonizowany wygląd, co z kolei może wpłynąć pozytywnie na ich pewność siebie.

Dla kobiet, które pragną trwałego rozwiązania w zakresie symetryzacji piersi, sprawdzonym rozwiązaniem może okazać się zabieg. Chirurgia plastyczna cały czas się rozwija, dzięki czemu na rynku pojawiają się nowe metody z zakresu medycyny estetycznej. Przy użyciu różnych technik chirurg plastyczny może dostosować rozmiar, kształt i położenie piersi, aby uzyskać harmonijny efekt.

Zobacz również: Podniesienie piersi

Jak wyrównać nierówne piersi?

Przed podjęciem decyzji o wyrównaniu nierówności piersi kluczowe jest skonsultowanie się z doświadczonym chirurgiem plastycznym. Profesjonalista ten przeprowadzi dokładną ocenę fizyczną, omówi dostępne opcje oraz pomoże zrozumieć oczekiwania pacjentki. Dzięki temu możliwe jest wybranie odpowiedniej metody, uwzględniającej indywidualne potrzeby i preferencje. W LUX MED znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy mają szeroką wiedzę i udzielą fachowych porad, a także przeprowadzą zabiegi w taki sposób, aby były one jak najmniej stresujące i nie powodowały znacznego dyskomfortu, a jednocześnie były skuteczne.

Zobacz również: Powiększenie piersi

Na czym polega korekcja asymetrii biustu?

Symetryzacja piersi obejmuje różnorodne techniki, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki. Chirurg plastyk może zdecydować się na zabiegi redukcji, powiększenia czy liftingu piersi bądź też ich kombinację, w zależności od konkretnych warunków anatomicznych i oczekiwań pacjentki. Kluczowe jest również wykonanie badań takich jak USG piersi lub mammografia. Przed przystąpieniem do zabiegu chirurg plastyk przeprowadza szczegółową konsultację, omawiając oczekiwania pacjentki, dostępne opcje oraz potencjalne ryzyko. Obecnie możliwe są różne rozwiązania w zakresie korekcji asymetrii biustu:

  • lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu;
  • podniesienie jednej z piersi;
  • implanty korekcyjne.

Ogromną zaletą tego typu zabiegów jest brak konieczności ich powtarzania, co oznacza, że jednorazowo wykonana symetryzacja jest wystarczająca. Czas trwania korekty chirurgicznej wynosi od 1 do 3 godzin, a efekty uzyskuje się praktycznie natychmiast. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Bezpośrednio po nim może pojawić się ból i dyskomfort. Zwykle jednak te objawy nie utrzymują się dłużej niż przez kilka dni, a pacjentka może stosować leki przeciwbólowe.

Zobacz również: Operacja zmniejszania piersi

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu symetryzacji piersi pacjentki wymagają okresu rekonwalescencji. Lekarz udziela precyzyjnych wskazówek dotyczących opieki pooperacyjnej, które obejmują: unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, stosowanie się do zaleceń dotyczących leków przeciwbólowych oraz noszenie specjalnych biustonoszy. Ważne jest również regularne uczestniczenie w planowanych wizytach kontrolnych, aby monitorować proces gojenia i ewentualnie dostosować dalsze kroki leczenia.

Zwykle zalecane jest unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, noszenie biustonosza o specjalnym kształcie, stosowanie różnych produktów do pielęgnacji skóry oraz blizn, a także wizyty kontrolne co jakiś czas. Ostateczny efekt uzyskuje się po około 3 miesiącach od operacji.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

liposukcja ud.jpg
Zabieg liposukcji ud
leczenie-zaburzen-snu.jpg
Leczenie zaburzeń snu
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi