W szpitalu
Lekarka omawia szczegóły zabiegu z pacjentką w gabinecie

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi to metoda, która odmieniła oblicze medycyny estetycznej. Efekt jest bardzo naturalny i pozwala pozostawić kształt piersi. Ta metoda skierowana jest do Pacjentek po mastektomii oraz wszystkich tych, które chcą poprawić wygląd swoich piersi. Umów się na konsultację i bezpieczny zabieg w szpitalu LUX MED.

Na czym polega powiększanie piersi implantami anatomicznymi?

Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów piersiowych obejmuje zabieg chirurgiczny, podczas którego implanty umieszczane są w piersiach metodą podgruczołową lub podmięśniową. Celem zabiegu jest korekta rozmiaru, asymetrii lub jędrności biustu, a także jego rekonstrukcja po mastektomii.

Czym się różnią implanty okrągłe od anatomicznych? Najważniejszą różnicą między implantami okrągłymi a anatomicznymi jest ich kształt. Implanty okrągłe są pełne i zaokrąglone, podczas gdy implanty anatomiczne mają kształt zbliżony do naturalnej piersi, z dolnie zaokrągloną i górnie spłaszczoną częścią. Implanty okrągłe nadają się do uzyskania bardziej pełnego dekoltu, podczas gdy implanty anatomiczne dążą do naturalnego wyglądu piersi. Implanty anatomiczne są mniej ruchome i bardziej stabilne w pozycji, co pomaga w zachowaniu naturalnego kształtu, za to implanty okrągłe są bardziej elastyczne. Implanty anatomiczne mogą być bardziej odpowiednie dla Pacjentek, które dążą do subtelnie powiększonego, bardziej naturalnego biustu, a implanty okrągłe są bardziej uniwersalne i mogą pomóc w uzyskaniu pełniejszego efektu. Wybór między implantami zależy od indywidualnych preferencji Pacjentki oraz od oczekiwanego efektu estetycznego.

Wiele pacjentek pyta: czy implanty anatomiczne opadają? Korekcja piersi za pomocą implantów anatomicznych ma na celu ich powiększenie i uniesienie. Dlatego ryzyko rotacji implantu anatomicznego wynosi mniej niż 2,5%. Gdy do takiej sytuacji dochodzi, powtarza się zabieg.

Czy implanty w piersiach są wyczuwalne? Nie, ponieważ implant anatomiczny umieszcza się pod tkankami własnymi. Dzięki temu nie jest widoczny i wyczuwalny.

Powiększanie piersi to zabieg inwazyjny. Czy implanty piersiowe są zatem zdrowe dla organizmu? Implanty, które stosują chirurdzy plastyczni LUX MED, to wyłącznie atestowane produkty medyczne, które są bezpieczne dla zdrowia.

Bardzo ważne jest to, by kobiety, które zdecydowały się na powiększenie biustu, nie zaprzestały dbania o jego zdrowie. Mogą i powinny wykonywać samobadanie piersi oraz regularne badania obrazowe, które pomagają wykrywać nowotwory we wczesnym, uleczalnym stadium.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększania piersi implantami anatomicznymi?

Operacja adresowana jest do kobiet, które są niezadowolone z rozmiaru oraz z wyglądu piersi. Operacje z zastosowaniem implantów są także sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia kobiet po mastektomii.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania piersi implantami

Podstawowym przeciwwskazaniem do powiększania piersi implantami jest zły stan zdrowia. Infekcje i stany zapalne w organizmie, stany przednowotworowe i nowotwory uniemożliwiają wykonanie zabiegu. W takich sytuacjach ryzyko powikłań przewyższa korzyści, jakie ma przynieść zabieg. Jeśli badanie USG piersi przed zabiegiem wykaże nieprawidłowości, chirurg zaleci dokładną diagnostykę i leczenie, co naturalnie odroczy zabieg.

Powiększać piersi nie wolno również w ciąży i podczas laktacji. Zabieg można wykonać minimum 6 miesięcy po zakończeniu karmienia.

Istnieją choroby i stany, które wymagają szczególnej ostrożności i rozważenia decyzji o zabiegu. Są to:

  • choroba autoimmunologiczna,
  • stany utrudniające gojenie się ran,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • depresja i zaburzenia odżywiania oraz inne problemy natury psychicznej.

Przygotowanie do zabiegu

Powiększanie piersi jest popularną i bezpieczną procedurą wykonywaną w trybie chirurgii jednego dnia. Pacjent może pozostać na oddziale, ale tylko gdy takie jest zalecenie lekarza. Niemniej jest to zabieg inwazyjny, który odbywa się w pełnym znieczuleniu. Dlatego, zanim Pacjentka otrzyma kwalifikację do powiększenia piersi, przejdzie przez szereg badań. Lekarz zleci wykonanie morfologii z badaniem krzepliwości krwi, przeprowadzone zostanie USG piersi i ewentualnie mammografia. Zanim Pacjentka trafi do gabinetu zabiegowego, musimy mieć pewność, że jest całkowicie zdrowa.

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu podamy dokładne instrukcje, jak postępować. Post na 12 godzin przed znieczuleniem ogólnym jest obowiązkowy. Prosimy również, by nie stosować na ciało żadnych kosmetyków.

Pobyt w klinice LUX MED będzie trwał kilka godzin – po zabiegu personel medyczny będzie obserwował stan Pacjentki i poinstruuje ją, jak pielęgnować blizny i skórę wokół nich. Po powrocie do domu zalecamy odpoczynek i pielęgnację ran zgodnie z instrukcjami personelu medycznego.

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Implanty piersiowe wszczepia się dwoma metodami. Decyzja o tym, która z nich zostanie wykorzystana podczas zabiegu, należy do chirurga plastycznego i Pacjentki.

Powiększanie piersi metodą podmięśniową

Powiększanie piersi metodą podmięśniową to najpopularniejsza obecnie technika zabiegowa. Implant umieszczany jest pomiędzy tkanką gruczołową a mięśniową, dzięki czemu efekt zabiegu jest naturalny, a sam implant osadzony bezpiecznie i trwale. Wielkość samego implantu uzależniona jest od warunków anatomicznych Pacjentki. Rekonwalescencja po zabiegu wykonanym tą techniką zabiegową jest nieco dłuższa niż w przypadku metody podgruczołowej.

Powiększanie piersi metodą podgruczołową

Powiększenie piersi za pomocą implantu umieszczonego pod gruczołem to rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie efektu pełnych, okrągłych piersi nawet u bardzo szczupłych osób. W przypadku powiększania piersi tą techniką mamy do wyboru zarówno implanty okrągłe, jak i anatomiczne w kształcie kropli. Doboru właściwego implantu dokonuje lekarz podczas konsultacji po zapoznaniu się z budową anatomiczną i oczekiwaniami Pacjentki.

Przeczytaj także: Mastopeksja – na czym polega? Czy jest to zabieg dla Ciebie?                            

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

liposukcja ud.jpg
Zabieg liposukcji ud
leczenie-zaburzen-snu.jpg
Leczenie zaburzeń snu
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi