W szpitalu
Kobieta jest badana przez lekarza przed zabiegiem liftingu twarzy

Lifting twarzy i szyi to jeden z najbardziej rozległych – i przy tym najskuteczniejszych – zabiegów z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (ang. anty-aging). Operację wykonuje się, aby przywrócić młody wygląd: zwiększyć napięcie skóry, poprawić owal twarzy, a przy tym zredukować zmarszczki widoczne w okolicach oczu i szyi. Sprawdź, jak się do niego przygotować!

Czym jest lifting twarzy i szyi?

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność. Widać to szczególnie na twarzy i szyi – zwiotczenie różnych struktur w tych okolicach może powodować opadanie brwi, wiotkość powiek, powstawanie bruzd na czole i zmarszczek w okolicy międzybrwiowej. To naturalny proces, którego nie da się zatrzymać, jednak dzięki osiągnięciom chirurgii plastycznej można przywrócić cerze młody wygląd. Lifting twarzy to rozległy zabieg, który wykonuje się zazwyczaj u osób w wieku 40–65 lat. Nie hamuje on co prawda procesów starzenia się, jednak podnosi głębsze struktury twarzy i usuwa nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu chirurg plastyk sięga po szwy, które pozwalają napiąć mięśnie w taki sposób, aby uzyskać efekt jak najbardziej zauważalnego odmłodzenia.

Podczas operacji są wykonywane nacięcia w okolicy uszu, karku oraz podbródka. Z szyi lekarz wycina nadmiar zwiotczałej skóry i modeluje tę strefę na nowo. Ewentualne blizny ukrywa się za linią włosów lub w naturalnych zmarszczkach ciała. Lifting twarzy i szyi często łączy się z liftingiem brwi – zabieg ten polega na ich podniesieniu oraz wygładzeniu czoła z widocznymi na nim bruzdami. Na życzenie pacjenta można jednocześnie wykonać korektę powiek.

Wskazania do wykonania liftingu twarzy i szyi

Głównym wskazaniem do wykonania liftingu twarzy i szyi są względy estetyczne i samopoczucie Pacjenta. Operację zaleca się przede wszystkim osobom  które:

  • wielokrotnie korzystały z mezoterapii i radiofrekwencji mikroigłowej, ale przestały one przynosić oczekiwane efekty lub ich rezultat jest krótkotrwały;
  • nie są zadowolone z wyglądu swojej twarzy i szyi;
  • mają kompleksy na tle wyglądu zewnętrznego i z ich powodu cierpią na obniżenie nastroju;

Czy istnieją przeciwwskazania do liftingu twarzy i szyi?

Lifting twarzy i szyi wykonuje się zazwyczaj u osób między 36. a 65. rokiem życia, czyli w okresie, kiedy procesy starzenia się skóry stają się coraz bardziej widoczne. Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są:

  • złe wyniki badań i ogólny zły stan zdrowia;
  • choroby układu krążenia;
  • ciąża;
  • niewyrównana cukrzyca;
  • nieustabilizowane ciśnienie tętnicze;
  • stany zapalne w obrębie twarzy i szyi;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jak przygotować się do liftingu twarzy i szyi?

Przed wykonaniem liftingu twarzy i szyi przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem na temat przewlekłych chorób, przebytych schorzeń, alergii skórnych oraz leków przyjmowanych na stałe. Chirurg plastyczny dokładnie ogląda stan skóry i zleca wiele badań, które należy wykonać w ramach kwalifikacji do operacji. Są to przede wszystkim badania krwi, a więc: morfologia (HGB, HCT, PTL, RBC), elektrolity (K, Na), krzepliwość krwi (INR, APTT), przeciwciała HIV, HCV i HBS oraz grupa krwi. Zazwyczaj zaleca się również wykonanie EKG spoczynkowego, posiewu z nosa, czyli badania w kierunku obecności bakterii, RTG klatki piersiowej.

Oprócz tego odbywa się także konsultacja anestezjologiczna, ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zaleca się również, aby przed planowanym liftingiem powstrzymać się od zabiegów kosmetologicznych i laserowych, które mogą spowodować podrażnienia lub stany zapalne. Na operację należy zgłosić się z kompletem badań.

Sprawdź też, czym zajmuje się chirurg szczękowo-twarzowy i w jakim zakresie może poprawić wygląd twarzy.

Jak przebiega lifting twarzy i szyi?

Lifting twarzy i szyi to rozległy zabieg, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W zależności od stanu skóry oraz wybranego zakresu działań operacja może trwać ok. 3–5 godzin. Po znieczuleniu pacjenta chirurg wykonuje małe nacięcia w okolicy ciemieniowej w taki sposób, aby ukryć ewentualne blizny.

Lifting twarzy i szyi – rekonwalescencja i efekty

Po zabiegu Pacjent zakłada elastyczną maskę – opatrunek, który wspiera proces gojenia i jednocześnie uciska tkanki. Należy nosić ją przez ok. 14 dni po zabiegu. Okres rekonwalescencji – w zależności od wybranej metody – trwa od kilku dni do 2 tygodni, a do aktywności fizycznej (uprawiania sportu, zajęć fitness) można powrócić po ok. 2 miesiącach. Szwy są zdejmowane podczas wizyt kontrolnych. Szacuje się, że efekty zabiegu utrzymują się przez ok. 5 lat.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Puławska ul. Puławska 455, Warszawa

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

liposukcja ud.jpg
Zabieg liposukcji ud
leczenie-zaburzen-snu.jpg
Leczenie zaburzeń snu
Liposukcja plecow szpital pulawska-st.jpg
Zabieg liposukcji pleców

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi