W szpitalu
null

Progenia jest wrodzoną wadą kostną zgryzu. Charakteryzuje się przerostem żuchwy i wydłużeniem trzonu – objawia się to nadmiernym wysunięciem brody. Progenia jest wadą uwarunkowaną genetycznie, wykryta we wczesnym stadium jest możliwa do wyleczenia bezinwazyjnego. W dalszym stadium leczenie ortodontyczne nie jest skuteczne, a osoba borykająca się z progenią kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego.

Na czym polega chirurgiczne leczenie progenii

Leczenie operacyjne progenii poprzedza leczenie ortodontyczne, które może trwać nawet przez dwa lat. Lekarz ortodonta ustawia zęby w taki sposób, aby było możliwe prawidłowe złożenie zgryzu podczas wykonywanego zabiegu. Leczenie chirurgiczne jest jedyną metodą całkowitego wyleczenia progenii. Plan leczenia najczęściej ustalają trzej specjaliści: ortodonta, chirurg i protetyk, którzy wybierają i decydują o najodpowiedniejszej metodzie leczenia. W zależności od wady operację wykonuje się nie tylko na kościach żuchwy, lecz także na górnej szczęce, która dosyć często nie jest całkowicie rozwinięta.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital MAVIT w Katowicach ul. Szopienicka 65, Katowice

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Chirurg
Chirurg

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat chirurgii

otylosc.jpg
DietetykaZdrowie na co dzieńChirurgia

Jakie są przyczyny otyłości? Poznaj jej powikłania i możliwości leczenia

Otyłość nazywana jest epidemią XXI wieku. Nic w tym dziwnego – według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2015 roku w Europie chorowało na nią 21,5% mężczyzn i 24,5% kobiet. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach otyłości, a także jakie są jej powikłania i możliwości leczenia.

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego.jpeg
Szpital MavitChirurgiaOkulistyka

Kwalifikacja do zabiegu operacyjnego – jak wygląda?

Operacja chirurgiczna to poważne i często nieuniknione wydarzenie w życiu pacjenta. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest kwalifikacja, podczas której lekarz ocenia stan zdrowia chorego i potencjalne ryzyko związane z przeprowadzeniem zabiegu, a także dobiera odpowiednie metody. Sprawdź, jak przebiega ten proces oraz jak wygląda kwalifikacja anestezjologiczna.

Lifting brwi.jpg
ChirurgiaUroda i sport

Lifting brwi – co to jest? Efekty zabiegu podniesienia brwi

Lifting brwi to zabieg trwałego podniesienia brwi. Przywraca twarzy pogodny wygląd, niweluje wrażenie zmęczonych oczu, sprawia, że stają się one bardziej „otwarte”. Lifting brwi może być przeprowadzony jako osobna procedura lub w połączeniu z innymi zabiegami w celu uzyskania jeszcze lepszych efektów.