Chirurg dziecięcy – konsultacja

Najczęstsze przyczyny konsultacji u chirurga dziecięcego w opiece ambulatoryjnej to urazy wymagające opatrunku lub szycia, ostre bóle brzucha oraz wady lub nieprawidłowości, które mogą wymagać planowego zabiegu chirurgicznego, takie jak stulejka lub przepuklina. Z konsultacji mogą skorzystać niemowlęta i starsze dzieci aż do osiągnięcia pełnoletności. W trakcie wizyty specjalista analizuje historię choroby dziecka i wyniki jego badań, bada dziecko i wyjaśnia szczegółowo rodzicom, na czym polega problem. Na wizycie przed zabiegiem informuje o przebiegu operacji, rokowaniach, czasie rekonwalescencji i ewentualnej rehabilitacji pooperacyjnej.

Szczegóły

Chirurg dziecięcy zajmuje się pomocą doraźną w urazach oraz kwalifikacją i wykonywaniem zabiegów pilnych i planowych w obrębie układu pokarmowego, moczowo-płciowego oraz tkanek miękkich. Przeprowadza korekcję wad wrodzonych i nabytych, operacje m.in. przepuklin w obrębie jamy brzusznej, stulejki lub wnętrostwa u chłopców, urazów okołoporodowych. Każdy zabieg u najmłodszych pacjentów powinien być odpowiednio zaplanowany, z uwzględnieniem przyszłego prawidłowego rozwoju tkanek miękkich i kości. Aby zapewnić największy komfort, należy także dobrać odpowiednie znieczulenie i leczenie przeciwbólowe. W tym celu chirurg dziecięcy współpracuje również z innymi specjalistami – m.in. z pediatrą, anestezjologiem dziecięcym.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Krwiomocz – czym jest? Kiedy zgłosić się do lekarza?
DiagnostykaUrologia

Krwiomocz – czym jest? Kiedy zgłosić się do lekarza?

Krew w moczu – krwiomocz lub hematuria – to objaw, który może sygnalizować różnorodne schorzenia: od niegroźnych do poważnych. Dlatego każdy przypadek, niezależnie od nasilenia, wymaga konsultacji lekarskiej, aby ustalić źródło problemu i wdrożyć właściwe leczenie. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny obecności krwi w moczu i dowiedz się, jak przebiega diagnostyka.

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.
Zdrowie na co dzieńOnkologiaDiagnostyka

Różowy październik – miesiąc świadomości raka piersi.

Październik oznacza nie tylko kalendarzową jesień, lecz także miesiąc świadomości dotyczącej raka piersi – stąd często spotykana nazwa „Różowy Październik” lub „Pink October”. To czas licznych inicjatyw mających na celu zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi. Symbolem kampanii jest różowa wstążka, czyli wyraz solidarności z kobietami dotkniętymi tą chorobą. Sprawdź, jakie badania warto wykonać z tej okazji!

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie
GinekologiaEndokrynologia

Czym jest zespół policystycznych jajników? Objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zaburzenie endokrynologiczne, które dotyka kobiet w wieku rozrodczym. Chociaż nazwa sugeruje problem z jajnikami, PCOS jest złożonym problemem, który może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania  całego organizmu. Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia i w jaki sposób należy je leczyć.