Chirurg dziecięcy – konsultacja

Najczęstsze przyczyny konsultacji u chirurga dziecięcego w opiece ambulatoryjnej to urazy wymagające opatrunku lub szycia, ostre bóle brzucha oraz wady lub nieprawidłowości, które mogą wymagać planowego zabiegu chirurgicznego, takie jak stulejka lub przepuklina. Z konsultacji mogą skorzystać niemowlęta i starsze dzieci aż do osiągnięcia pełnoletności. W trakcie wizyty specjalista analizuje historię choroby dziecka i wyniki jego badań, bada dziecko i wyjaśnia szczegółowo rodzicom, na czym polega problem. Na wizycie przed zabiegiem informuje o przebiegu operacji, rokowaniach, czasie rekonwalescencji i ewentualnej rehabilitacji pooperacyjnej.

Chirurg dziecięcy zajmuje się pomocą doraźną w urazach oraz kwalifikacją i wykonywaniem zabiegów pilnych i planowych w obrębie układu pokarmowego, moczowo-płciowego oraz tkanek miękkich. Przeprowadza korekcję wad wrodzonych i nabytych, operacje m.in. przepuklin w obrębie jamy brzusznej, stulejki lub wnętrostwa u chłopców, urazów okołoporodowych. Każdy zabieg u najmłodszych pacjentów powinien być odpowiednio zaplanowany, z uwzględnieniem przyszłego prawidłowego rozwoju tkanek miękkich i kości. Aby zapewnić największy komfort, należy także dobrać odpowiednie znieczulenie i leczenie przeciwbólowe. W tym celu chirurg dziecięcy współpracuje również z innymi specjalistami – m.in. z pediatrą, anestezjologiem dziecięcym.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi