W placówce
null

Certyfikowany doradca laktacyjny- położna to specjalistka posiadająca wszechstronną wiedzę z zakresu kobiecej laktacji. Zajmuje się konsultacjami w obrębie karmienia piersią, zaburzeniami w laktacji, oceną prawidłowego mechanizmu ssania piersi przez noworodka.

Najczęstsze problemy, z którymi można zgłosić się na wizytę do doradcy laktacyjnego to: nawał pokarmu, bolesność oraz poranione brodawki, niedobory pokarmu, nieprawidłowe przyrosty masy ciała noworodka, obrzęk lub zastój piersi, bóle w obrębie gruczołu piersiowego w okresie laktacji, wątpliwości matki odnośnie prawidłowego przystawiania noworodka do piersi, stosowanie laktatora.


W czasie konsultacji doradca laktacyjny zbiera wywiad dotyczący przebiegu ciąży, okresu porodu, dotychczasowej laktacji. Podczas wizyty wykonywane jest badanie fizykalne piersi matki, oceniany jest stan zdrowia noworodka jego masa ciała,  budowa jamy ustnej noworodka, mechanizm ssania na palcu, oceniany jest również cały akt karmienia piersią. Doradca laktacyjny dokonuje korekty w przypadku nieprawidłowości, wydaje zalecenia. W razie rozpoznania nieprawidłowości wymagających konsultacji ze specjalistami z innych dziedzin kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Placówki

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi