Na wizytę pierwszorazową dzieci poniżej 15. roku życia zapraszani są wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. Taka organizacja wizyty umożliwia rodzicom szczerą rozmowę na temat trudności dziecka, które mogą być trudne do omówienia w jego obecności, a także pozwala na zebranie pełnego wywiadu dotyczącego sytuacji rodzinnej oraz ewentualnych trudności wychowawczych. Na pierwszą wizytę należy przynieść całą dostępną dokumentację dotyczącą dziecka (tym wyniki wcześniejszych badań, diagnozy, historie medyczne oraz wszelkie inne istotne informacje, które mogą pomóc w dokładnym zrozumieniu sytuacji zdrowotnej i rozwojowej dziecka).

Pacjenci powyżej 15. roku życia:
Rekomendujemy, aby wizyta pierwszorazowa dzieci powyżej 15. roku życia odbyła się przy obecności dziecka oraz jego rodziców lub opiekunów prawnych.

WAŻNE: 

  • Zalecamy, aby na pierwszą wizytę przyszli oboje rodzice lub opiekunowie prawni, pozwoli to na pełniejsze przedstawienie sytuacji dziecka i uzyskanie szerszej perspektywy.
  • Wizyty pacjentów poniżej 18. roku życia mogą odbyć się wyłącznie przy obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego (z pisemną zgodą przedstawiciela ustawowego).

Podział wizyty na dwie części (dla dzieci powyżej 15. roku życia):

Wizyta może zostać podzielona na dwie części:

  • Pierwsza część wizyty odbędzie się z dzieckiem.
  • Druga część odbędzie się bez obecności dziecka, co pozwoli na zebranie pełnego wywiadu, w tym omówienie kwestii, które mogą być trudniejsze do poruszenia w obecności dziecka

Wizyta diagnostyczna w kierunku spektrum autyzmu lub ADHD:

W przypadku postawienia diagnozy w kierunku spektrum autyzmu lub ADHD, wymagane są co najmniej dwie wizyty.


Jak umówić wizytę

infolinia_black.svg

Telefonicznie

formularz.svg

Umów wizytę w ramach abonamentu

buy.svg

Umów wizytę płatną

Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Do czego prowadzi nieleczone ADHD?
Psychologia

Do czego prowadzi nieleczone ADHD?

Wiemy, że nieleczone ADHD u dorosłych oraz u dzieci zwiększa ryzyko zachorowania na choroby psychiczne i fizyczne. Potencjalnych konsekwencji jest jednak więcej. Dotyczą one już wspomnianego zdrowia psychicznego oraz fizycznego, a także uzależnień, zaburzeń snu, nadwagi i otyłości. Badania wykazują duży związek między ADHD a przestępczością i przemocą. Konsekwencje widoczne są również w życiu społecznym, obszarach pracy i edukacji.

Depresja poporodowa – przyczyny, objawy, leczenie
CiążaPsychologia

Depresja poporodowa – przyczyny powstawania, objawy, sposoby leczenia

Urodziłaś dziecko, ale nie potrafisz się z tego cieszyć? Czujesz, że nie dorastasz do roli matki i na każdym możliwym kroku widzisz swoje wady? Takie uczucia towarzyszą tysiącom młodych mam. Szacuje się, że depresja poporodowa dotyka 10-22% kobiet, ale tylko co druga zgłasza się z nią do specjalisty. Problem jest często mylony z hormonalną huśtawką nastrojów, jednak nie warto go bagatelizować. Sprawdź, jakie są kryteria diagnostyczne depresji poporodowej, jak się objawia i w jaki sposób można ją leczyć. Czy młodzi ojcowie również są narażeni na to zaburzenie?

Autyzm – objawy, diagnostyka i leczenie
Psychologia

Autyzm – objawy, diagnostyka i leczenie

Zaburzenia ze spektrum autyzmu to szeroka gama schorzeń rozwojowych, które najczęściej diagnozowane są we wczesnym dzieciństwie między 3. a 10. rokiem życia. Dowiedz się dokładnie, na czym polega autyzm, jakie są objawy i przyczyny autyzmu, a także, jak przebiega leczenie tego zaburzenia.