Akademia Zdrowia Psychicznego to przestrzeń edukacyjno-rozwojowa skierowana do lekarzy psychiatrów oraz psychologów i psychoterapeutów, na co dzień zajmujących się zdrowiem psychicznym oraz szerzeniem świadomości z zakresu profilaktyki w tym obszarze.
Do udziału w Akademii zachęcamy również lekarzy innych specjalizacji, którzy w ramach swojej praktyki prowadzą Pacjentów i ordynują poszerzenie diagnostyki o zakres konsultacji lub badań z zakresu zdrowia psychicznego.
Dlaczego to robimy?
Chcemy szerzyć edukację w zakresie aktualnej wiedzy naukowej oraz trendów w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych
Pragniemy stworzyć przestrzeń do dzielenia się najlepszymi praktykami i doświadczeniami w zakresie procesów leczenia i psychoterapii
Dążymy do zbudowania społeczności specjalistów ukierunkowanych na niesienie skutecznej pomocy wszystkim osobom z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym
Zobacz harmonogram
Poznaj naszych ekspertów
Akademia Zdrowia Psychicznego prowadzona jest przez:
Specjalista z ponad 20 letnim doświadczeniem pracy w różnych obszarach psychiatrii. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i rzecznikiem prasowym Towarzystwa, w swoich działaniach w sferze medialnej kształtuje pozytywny obraz psychiatrii i psychoterapii w Polsce. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych, ponad 30 rozdziałów w podręcznikach i monografiach specjalistycznych.
Mgr Małgorzata Czyżewska-Kleczkowska
Specjalizuje się w pomocy dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym zmagającym się m.in. z: zaburzeniami nastoju, zaburzeniami jedzenia, problemami lękowymi, poczuciem wypalenia, zagubienia i pustki. Zmagającymi się z problemami zawodowymi, mającymi trudności w osiąganiu osobistych celów życiowych, nie radzącymi sobie ze złością, poczuciem sensu oraz trudnościami w relacjach z innymi, a także doświadczającymi straty bliskiej osoby. Prowadzi terapię indywidualną oraz terapię rodzin i par. Pracuje także z opiekunami osób starszych i seniorami.
Dr n. med. Gabriela Jagielska
Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, pediatra.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie wieloletniej pracy w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Wieku Rozwojowego DSK UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jako pracownik dydaktyczno-naukowy (adiunkt) Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM. Była organizatorem a następnie wieloletnim ordynatorem Oddziału Klinicznego Dziennego Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM.
Ukończyła kursy psychoterapii w podejściu zintegrowanym oraz terapii systemowej rodzin.
Była wieloletnim wykładowcą szkoleń podyplomowych dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, neurologii dziecięcej i pediatrii.
Jest autorką i współautorką licznych publikacji, w tym artykułów naukowych, podręczników psychiatrii dzieci i młodzieży oraz wystąpień zjazdowych poświęconych zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży - w szczególności zaburzeń odżywiania i zaburzeń neurorozwojowych (spektrum autyzmu dziecięcego, ADHD, zaburzenia zachowania).
Zajmuje się diagnozą i leczeniem pacjentów w wieku dziecięcym i młodzieżowym oraz poradnictwem dla rodziców lub opiekunów dziecka.
Prof. dr hab. n. med. Józef Andrzej Haczyński
Specjalista z zakresu chorób wewnętrznych i seksuologii. Połączenie tych dwóch specjalizacji pozwala na głębsze i całościowe spojrzenie na problemy zdrowia seksualnego i poszukiwanie ich przyczyn nie tylko w sferze psychicznej, ale również jako objawów wielu chorób somatycznych czy działań związanych z lekami.
Absolwent Wrocławskiej Akademii Medycznej. Autor i współautor licznych publikacji naukowych, doniesień zjazdowych oraz kilku rozdziałów w książkach. Nauczyciel akademicki, wychowawca pokoleń studentów, propagator wiedzy medycznej, publicysta.