Psycholog Kraków – oferta Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia
W Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia należącej do grupy LUX MED wierzymy, że holistyczne podejście jest kluczem do osiągnięcia równowagi i harmonii w życiu. Dlatego nasi psychologowie nie tylko diagnozują i leczą zaburzenia, lecz także pomagają pacjentom w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie ze stresem, budowaniu zdrowych relacji oraz pracy nad rozwojem osobistym. W ofercie placówki znajdziesz m.in. terapie indywidualne, grupowe oraz warsztaty rozwojowe.
Nasze placówki są wyposażone w nowoczesną infrastrukturę, a specjaliści cechują się wysokimi kwalifikacjami i empatycznym podejściem.
Konsultacja psychologiczna w Krakowie – terminy i specjaliści
W miarę dostępności specjalistów staramy się wybierać wygodne i jak najszybsze terminy dla naszych pacjentów. O najbliższą możliwą wizytę zapytaj na infolinii albo sprawdź dostępność wybranego psychologa w Portalu Pacjenta.
W Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia w Krakowie czeka na ciebie ponad wielu specjalistów, w tym psychologowie. Niektórzy z nich realizują wizyty w językach obcych (angielskim, niemieckim, francuskim). Jeśli nie wiesz, do kogo zgłosić się ze swoim problemem, sprawdź szczegółowe informacje na temat poszczególnych specjalistów w Krakowie na naszej stronie internetowej.
Ewa Aniołowicz-Piedziewicz
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Klaudia Cisowska
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Agata Dziedzic
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Marcelina Gotfryd-Burzyńska
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Joanna Jackowska
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Mateusz Malinowski
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Barbara Michno-Wiecheć
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Z jakimi objawami udać się do psychologa w Krakowie?
Jeśli masz problemy natury emocjonalnej, masz trudności z komunikacją lub straciłeś bliską osobę - udaj się na konsultację u psychologa.
Kiedy udać się do psychologa w Krakowie?
Do psychologa warto udać się w przypadku m.in.:
- trudności emocjonalnych (smutku, lęku, ataków paniki itd.);
- traumatycznych przeżyć, które wymagają przepracowania;
- problemów w relacjach (w związku partnerskim, w wychowywaniu dzieci itd.);
- problemów behawioralnych (uzależnień, trudności z kontrolowaniem gniewu, ryzykownych zachowania itd.);
- niskiej samooceny;
- nadmiernego przytłoczenia stresem w codziennym życiu.
Zobacz także: Poznaj zakres opieki psychologa, psychiatry i psychoterapeuty.
Psycholog Kraków – jak trafić do Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia?
Jeśli szukasz dobrego psychologa w Krakowie, Poradnię Zdrowia Psychicznego Harmonia znajdziesz przy ul. Lublańskiej 34. Bez problemu dojedziesz tam komunikacją miejską (liniami autobusowymi: 105, 128, 129, 132, 128, 139, 152, 182, 184, 189, 250, 260, 270, 405, 442, 484), a jeśli podróżujesz samochodem, możesz zaparkować na ogólnodostępnym (płatnym) parkingu przed placówką lub na wielopoziomowym parkingu w budynku Quatro. Na konsultację do naszych specjalistów możesz umawiać się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–21.00.
Aby ułatwić dostęp do naszych usług, umożliwiamy umówienie wizyty zarówno telefonicznie pod numerem telefonu (22) 338 16 11, jak i przez Portal Pacjenta.
Jak przebiega wizyta u psychologa w Krakowie?
Pierwsza wizyta u psychologa trwa zazwyczaj ok. 50–60 min. Podczas wstępnej konsultacji specjalista pyta o powód wizyty i zadaje pytania, które pozwalają mu lepiej zrozumieć problemy i historię pacjenta. Psycholog może zdiagnozować pacjenta, udzielić wsparcia podczas kryzysu, zapewnić doraźną pomoc, a także zalecić pacjentowi wizytę u innego specjalisty, np. psychoterapeuty.
Ceny konsultacji psychologicznych w Krakowie
Wizyta u psychologa dla dorosłych i dzieci w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia w Krakowie to koszt od 225 zł. Ceny diagnostycznych testów psychologicznych są zróżnicowane i zależą m.in. od szczegółowości kwestionariusza. Szczegółowe informacje o cenach znajdziesz na naszej stronie.
Zobacz także: Test psychologiczny w kierunku zaburzeń osobowości.
Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Metody i nurty psychoterapii
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób z pełną odpowiedzialnością i świadomością podejmuje decyzję o szukaniu pomocy związanej ze zdrowiem psychicznym. Ważnym etapem tego procesu jest wybór nurtu psychoterapeutycznego, który najlepiej odpowiada potrzebom i celom pacjenta. Kluczowym jest dostarczenie informacji, które pomogą w dokonaniu świadomego wyboru oraz lepszego zrozumienia, w jaki sposób każda z metod psychoterapii może wspierać proces rozwoju osobistego i powrotu do zdrowia. Jakie są nurty psychoterapii i na którą metodę się zdecydować?

ADHD u kobiet – objawy i diagnoza. Jak sobie z tym radzić?
ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, przez wiele lat było stereotypowo postrzegane jako zaburzenie dotyczące głównie chłopców i mężczyzn. Jednak badania naukowe jasno wskazują, że ADHD u kobiet występuje równie często . U nich objawy są jednak często bardziej subtelne i trudniejsze do zauważenia, co sprawia, że wiele pacjentek latami może zmagać się z niezrozumieniem, niską samooceną i błędnymi diagnozami, które negatywnie wpływają na ich życie.
Celem tego artykułu jest przedstawienie specyfiki ADHD u kobiet, omówienie objawów, procesu diagnostycznego oraz metod terapii, aby zachęcić do poszukiwania wsparcia i przełamywania utartych przekonań związanych z tym zaburzeniem

Do czego prowadzi nieleczone ADHD?
Wiemy, że nieleczone ADHD u dorosłych oraz u dzieci zwiększa ryzyko zachorowania na choroby psychiczne i fizyczne. Potencjalnych konsekwencji jest jednak więcej. Dotyczą one już wspomnianego zdrowia psychicznego oraz fizycznego, a także uzależnień, zaburzeń snu, nadwagi i otyłości. Badania wykazują duży związek między ADHD a przestępczością i przemocą. Konsekwencje widoczne są również w życiu społecznym, obszarach pracy i edukacji.