Dobry psycholog we Wrocławiu – co znajdziesz w ofercie Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia?
Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia we Wrocławiu to wysokospecjalistyczna placówka psychiatryczno-psychologiczna, która jest częścią Grupy LUX MED. Inspirowani aktualnymi trendami społecznymi oraz wyzwaniami, z jakimi mierzą się nasi pacjenci, systematycznie rozwijamy usługi z zakresu szeroko pojętego zdrowia psychicznego oraz rozwoju osobistego. Naszym celem jest pomoc w odnalezieniu równowagi i harmonii.
W naszej ofercie znajdziesz m.in. konsultacje psychologa – nasi specjaliści przeprowadzają profesjonalne konsultacje, podczas których dokonują diagnozy i opracowują indywidualne plany leczenia. Nasi psycholodzy przeprowadzają specjalistyczne testy, które pozwalają na kompleksową ocenę stanu psychicznego pacjenta i opracowanie optymalnego planu terapeutycznego. Zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem różnorodnych zaburzeń psychicznych, takich jak zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, uzależnienia, a także pracą z osobami neuroatypowymi w spektrum autyzmu/ADHD.
Jeśli szukasz wsparcia psychoterapeuty, oferujemy także możliwość podjęcia psychoterapii w różnych nurtach psychoterapeutycznych.
Psycholog Wrocław – terminy i specjaliści
Wizytę u psychologa możesz zarezerwować telefonicznie lub za pośrednictwem Portalu Pacjenta. W miarę dostępności naszych specjalistów zaproponujemy ci najszybszy możliwy termin konsultacji.
Jeśli natomiast nie masz pewności, do którego specjalisty udać się ze swoim problemem, możesz wspomnieć o tym podczas rejestracji lub sprawdzić na stronie internetowej, czym zajmują się poszczególni specjaliści we Wrocławiu.
Marta Błaszczyk
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Natalia Fuchs-Dzierżyc
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Krzysztof Hanusyk
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Monika Krzysztofik
Znajomość języków:
Lekarz / specjalista przyjmuje w:
Z jakimi objawami udać się do psychologa we Wrocławiu?
Jeśli masz problemy natury emocjonalnej, masz trudności z komunikacją lub straciłeś bliską osobę - udaj się na konsultację u psychologa.
Wskazaniem do konsultacji psychologicznej są problemy emocjonalne (np. doświadczasz ataków paniki, czujesz się przygnębiony, chcesz przepracować traumatyczne wydarzenie), trudności w relacjach (np. nie potrafisz komunikować się z partnerem, źle odnajdujesz się w sytuacjach społecznych) czy problemy behawioralne (np. uzależnienia).
Nawet jeśli nie masz poważnych problemów, rozmowa z psychologiem może być pomocna w lepszym zrozumieniu siebie i poprawie swojego samopoczucia. Specjaliści udzielą ci wsparcia i wskazówek, jak radzić sobie z trudnościami i poprawić komfort życia
Psycholog Wrocław – jak trafić do Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia?
Jeśli szukasz dobrego psychologa we Wrocławiu, Poradnię Zdrowia Psychicznego Harmonia znajdziesz przy ul. Oławskiej 15. W tym mieście prowadzimy aktualnie jedną placówkę. Na miejsce bez problemu dotrzesz komunikacją miejską, a jeśli podróżujesz samochodem, możesz skorzystać z parkingu w Galerii Dominikańskiej, Hali Targowej, Parkingu Miejskim Szewska 3a – parkingi odpłatne. Na wizyty możesz umawiać się od poniedziałku do piątku między 8.00 a 21.00 lub w soboty od 9.00 do 15.00. Konsultacje umówisz telefonicznie pod numerem telefonu: (22) 338 16 11 lub zarezerwujesz online za pośrednictwem Portalu Pacjenta i sklepu.
Zobacz także: Grupa wsparcia
Jak przebiega konsultacja psychologiczna w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia we Wrocławiu?
Podczas pierwszej wizyty u psychologa, która trwa zazwyczaj ok. 50 minut, specjalista przedstawi się i zapyta o powód wizyty – opowiedz mu o swoim głównym problemie/problemach i tym, co cię skłoniło do skorzystania z profesjonalnej pomocy. Bądź szczery i otwarty, ale nie musisz odpowiadać na pytania, na które nie czujesz się komfortowo. Psycholog omówi z Tobą również kwestie poufności i ochrony danych osobowych. Zaleci ci dodatkowe badania lub konsultacje z innymi specjalistami, np. z psychoterapeutą czy psychiatrą.
Pamiętaj, że nawiązanie relacji terapeutycznej i zbudowanie zaufania wymaga czasu. Nie zniechęcaj się, jeśli po pierwszej wizycie nie poczujesz się od razu lepiej.
Ceny konsultacji psychologicznych we Wrocławiu
W Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia we Wrocławiu wizyta u psychologa to koszt nieco ponad 200 zł. Ceny konsultacji u innych specjalistów (np. dietetyków, psychodietetyków, logopedów) rozpoczynają się od 189 zł. Ceny testów psychologicznych są zróżnicowane i zależą m.in. od poziomu szczegółowości kwestionariusza.
Zobacz także: Zaburzenia psychosomatyczne
Artykuły i poradniki na temat psychologii i psychiatrii

Metody i nurty psychoterapii
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób z pełną odpowiedzialnością i świadomością podejmuje decyzję o szukaniu pomocy związanej ze zdrowiem psychicznym. Ważnym etapem tego procesu jest wybór nurtu psychoterapeutycznego, który najlepiej odpowiada potrzebom i celom pacjenta. Kluczowym jest dostarczenie informacji, które pomogą w dokonaniu świadomego wyboru oraz lepszego zrozumienia, w jaki sposób każda z metod psychoterapii może wspierać proces rozwoju osobistego i powrotu do zdrowia. Jakie są nurty psychoterapii i na którą metodę się zdecydować?

ADHD u kobiet – objawy i diagnoza. Jak sobie z tym radzić?
ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder), czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, przez wiele lat było stereotypowo postrzegane jako zaburzenie dotyczące głównie chłopców i mężczyzn. Jednak badania naukowe jasno wskazują, że ADHD u kobiet występuje równie często . U nich objawy są jednak często bardziej subtelne i trudniejsze do zauważenia, co sprawia, że wiele pacjentek latami może zmagać się z niezrozumieniem, niską samooceną i błędnymi diagnozami, które negatywnie wpływają na ich życie.
Celem tego artykułu jest przedstawienie specyfiki ADHD u kobiet, omówienie objawów, procesu diagnostycznego oraz metod terapii, aby zachęcić do poszukiwania wsparcia i przełamywania utartych przekonań związanych z tym zaburzeniem

Do czego prowadzi nieleczone ADHD?
Wiemy, że nieleczone ADHD u dorosłych oraz u dzieci zwiększa ryzyko zachorowania na choroby psychiczne i fizyczne. Potencjalnych konsekwencji jest jednak więcej. Dotyczą one już wspomnianego zdrowia psychicznego oraz fizycznego, a także uzależnień, zaburzeń snu, nadwagi i otyłości. Badania wykazują duży związek między ADHD a przestępczością i przemocą. Konsekwencje widoczne są również w życiu społecznym, obszarach pracy i edukacji.