Liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha to inwazyjny zabieg, którego celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha oraz talii. Polega na rozbijaniu złogów tłuszczu i ich usunięciu.
Jest sposobem na wymodelowanie sylwetki, który sprawdzi się przede wszystkim u osób, które - z uwagi na genetyczne predyspozycje - nie mogą tego osiągnąć innymi metodami. Lepsze efekty można jednak osiągnąć wówczas, gdy skóra jest dobrze napięta i elastyczna.
Zabieg może być wykonany wyłącznie u osoby, która charakteryzuje się dobrą kondycją zdrowia fizycznego i psychicznego.
Forma rozliczenia:
Usługa płatna
Usługa dostępna w ramach abonamentów lub ubezpieczeń: bezpłatnie, z rabatem lub dopłatą
Usługa dostępna:
W placówce
Placówki, w których zrealizujesz usługę
Szczegóły
Zabieg przeprowadzany jest głównie w znieczuleniu ogólnym i trwa od 2 do 6 godzin. Istnieje jednak możliwość skorzystania ze znieczulenia miejscowego - w przypadku wykorzystywania najnowszych technik zabiegu. Obecnie najczęściej wykonywana jest liposukcja laserowa oraz liposukcja ultradźwiękowa.
W trakcie operacji chirurg wykonuje drobne nacięcia (1,5-2,5 mm), dzięki którym możliwe jest wprowadzenie specjalnej kaniuli zasysającej tłuszcz. Wcześniej jednak doprowadza się do rozbijania grudek i ich upłynniania a następnie odprowadzenia tłuszcz do specjalnego zbiornika. Jednorazowo można odessać do 4 litrów tłuszczu. W szpitalu najczęściej pozostaje się 24 h a domowy odpoczynek wynosi ok. 7 dni. Przez cały czas (tak do 30 dni) nie należy się przemęczać i nosić specjalny strój, modelujący sylwetkę.
Najnowsze artykuły i poradniki
Ból biodra – możliwe przyczyny i sposoby leczenia
Ból biodra jest dość powszechną przypadłością. Sprzyja powstaniu zaburzeń wzorca chodu i wadom postawy. Za jego powstanie odpowiada wiele schorzeń, w tym złamanie, zapalenie, zwyrodnienie stawów. Leczeniem bólu biodra zajmuje się ortopeda.
Zakażenie układu moczowego – przyczyny powstania, objawy, sposoby leczenia
Zakażenie układu moczowego to częsta przypadłość. Może dotyczyć konkretnego narządu lub kilku narządów wchodzących w skład tego układu: nerek, moczowodów, pęcherza i cewki moczowej. Najczęściej spotykanymi objawami zakażenia układu moczowego są pieczenie, kłucie i ostry ból w okolicach cewki moczowej.
Ból kolana – co go może powodować? Jakie są sposoby leczenia
Ból kolana, a dokładnie stawu kolanowego, to stosunkowo częsta przypadłość. Za jej powstanie odpowiada wiele przyczyn, w tym przeciążenia, urazy, nadmierna masa ciała i zwyrodnienia.