W placówce

Badanie to jest wykonywane w technikach spiralnych w celu oceny zarówno tkanek miękkich, jak i struktur kostnych.

Wskazania do badań tomografii komputerowej przedramienia są szerokie i obejmują cały szereg patologii układu mięśniowego od stanów zapalnych po nowotwory łagodne i złośliwe, stany chorobowe kości, ocenę przed i pooperacyjną.

Wskazania:

  • stany zapalne mięśni i tkanek miękkich
  • nowotwory łagodne i złośliwe
  • ocena przed- i pooperacyjna
  • ocena zmian pourazowych
  • inne
Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Informacje przydatne przed wizytą

Informacje przydatne przed wizytą


Badania na NFZ i płatne

Pon-Pt 07.00 - 19.00
Sobota 08.00 - 16.00

Badania płatne

Najnowsze artykuły i poradniki

eryctrocyty w moczu.jpg
Zdrowie na co dzień

Erytrocyty w moczu – skąd się biorą? Co oznacza ich obecność?

Erytrocyty – czyli czerwone krwinki – transportują tlen do komórek i usuwają jednocześnie dwutlenek węgla. Są one niezbędnym elementem krwi człowieka, ale ich obecność w moczu (erytrocyturia) może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych. Sprawdź, co oznaczają erytrocyty w moczu, jakie są normy i na czym polega leczenie tej nieprawidłowości.

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.