W placówce
null

Uprawiasz sport regularnie, a może potrzebujesz zaświadczenia o stanie zdrowia dającego możliwość startu w zawodach biegowych dla amatorów? Czy wiesz, jakiemu wysiłkowi fizycznemu jest w stanie podołać Twój organizm? Weź udział w programie Bezpieczne Uprawianie Sportu i wykonaj podstawową diagnostykę kardiologiczną.

Badania laboratoryjne wykonywane w ramach programu umożliwiają jakościową i ilościową ocenę składu krwi obwodowej, która może pozwolić na wcześniejsze wykrycie wielu chorób i jednocześnie dostarcza informacji o funkcjonowaniu całego organizmu. Jednym z elementów programu jest również ocena podstawowych wskaźników ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz miażdżycy prowadzących do chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kreatyniny pozwala natomiast na podstawową ocenę funkcji nerek.


W ramach programu zostaną także wykonane badania czynnościowe pod kątem sportowym – EKG spoczynkowe, które rejestruje czynność elektryczną serca i pozwala na ocenę jego rytmu i częstości pracy oraz na wykrycie nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Dodatkowo w przypadku braku przeciwwskazań medycznych zostanie także przeprowadzona próba wysiłkowa, pozwalająca na ocenę wydolności fizycznej organizmu.


Poddając organizm zwiększonemu obciążeniu przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, można lepiej ocenić pracę Twojego serca.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi