Zadbaj o swoje zdrowie – skorzystaj z kompleksowej diagnostyki w szpitalu

28.03.2022

Kompleksowa diagnostyka to działania wpisujące się w holistyczne podejście do zdrowia. Oznacza ono uwzględnianie całokształtu stanu organizmu. Sprawdź, jakie badania diagnostyczne można wykonać w wielospecjalistycznym Szpitalu św. Elżbiety w Warszawie.

Zadbaj o swoje zdrowie – kompleksowa diagnostyka Lux Med

Spis treści

Kompleksowa diagnostyka – co to znaczy?
Do kogo skierowana jest kompleksowa diagnostyka?
Co zawiera kompleksowa diagnostyka w Szpitalu św. Elżbiety?

Zmagasz się już od jakiegoś czasu z dolegliwościami, a pojedyncze badania nie dały jasnej odpowiedzi na pytanie co Ci jest? Masz już dość chodzenia do różnych specjalistów, którzy nie są w stanie znaleźć przyczyny Twojego złego samopoczucia? Rozwiązaniem może być kompleksowa diagnostyka szpitalna. Tego typu usługę znajdziesz w należącym do Grupy LUX MED wielospecjalistycznym Szpitalu św. Elżbiety.

Kompleksowa diagnostyka – co to znaczy?

Diagnostyka to proces rozpoznawania zaburzeń zdrowotnych w oparciu o następujące działania:

  • wywiad lekarski – polega na zebraniu informacji o m.in. Twojej dotychczasowej sytuacji zdrowotnej, rodzaju, charakterze, czasie trwania odczuwanych przez Ciebie dolegliwości, przyjmowanych lekach, czynnikach ryzyka np. siedzący tryb życia, stresująca praca, obciążeniach rodzinnych np. chory na nadciśnienie ojciec;
  • fizykalnej ocenie stanu zdrowia - polega na badaniu za pomocą oglądania, dotykania, opukiwania, osłuchiwania, lekarz wykorzystuje do tych badań dłonie oraz proste narzędzia i aparaty, np. stetoskop lub ciśnieniomierz;
  • badania dodatkowe (np. właściwie dobrane badania laboratoryjne lub obrazowe).

Dostęp do pełnego zakresu badań diagnostycznych, które pomagają w podjęciu odpowiedniego i szybkiego leczenia, bywa nierzadko kłopotliwy. Możesz napotkać trudności w otrzymaniu skierowań na poszczególne badania, znalezieniu specjalistów i dogodnych terminów wizyt. W ten sposób utrudniona staje się także doraźna pomoc medyczna. Rozwiązaniem jest propozycja kompleksowej diagnostyki oferowana przez wielospecjalistyczny Szpital św. Elżbiety.

Do kogo skierowana jest kompleksowa diagnostyka?

Jeśli masz problemy ze zdrowiem, lecz dotąd nie zostały one trafnie rozpoznane przez żadnego lekarza to powinieneś skorzystać z kompleksowej diagnostyki. Z myślą o Tobie, wielospecjalistyczny Szpital św. Elżbiety na warszawskim Mokotowie utworzył niezwykle szeroką ofertę badań diagnostycznych. U nas wykonasz właściwie dobrane pod kątem Twojego problemu zdrowotnego badania oraz testy. Rozwiązanie to docenią szczególnie osoby, które pragną mieć poczucie kontroli nad zdrowiem, ale nie dysponują dużą ilością wolnego czasu. Zdecyduj się na nie jeśli zależy Ci na szybkiej i precyzyjnej diagnozie oraz zaoszczędzeniu czasu, który spędziłbyś na odwiedzaniu różnych placówek opieki medycznej i oczekiwaniu w kolejkach.


Kompleksowa diagnostyka pozwala na precyzyjny przegląd i dokładną ocenę stanu zdrowia. Wykonane w jej ramach badania stają się podstawą do wykluczenia lub wykrycia we wczesnym stadium różnych schorzeń. Pozwala ona możliwie szybko wdrożyć odpowiednie leczenie (z czym wiąże się bezpośrednio zwiększenie jego powodzenia), a tym samym zachować dobrą formę i jakość życia.

Co zawiera kompleksowa diagnostyka w Szpitalu św. Elżbiety?

Kompleksowa diagnostyka w wielospecjalistycznym Szpitalu św. Elżbiety to szeroki zakres badań wykonywanych na najwyższej jakości nowoczesnym sprzęcie oraz przez wykwalifikowany personel medyczny. W jej ramach wykonane mogą zostać badania takie jak:

  • elektrokardiografia (EKG) – badanie oceniające aktywność elektryczną serca, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nieprawidłowości jego pracy;
  • badania ultrasonograficzne, w tym USG Doppler – badania przedstawiające strukturę czy wielkość poszczególnych narządów pozwalające wykryć ewentualne nieprawidłowości w budowie. Szczególnym rodzajem jest badanie USG z funkcją Dopplera, które ocenia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych;
  • mammografia cyfrowa i spektralna – badanie piersi, które pozwala na wykrycie zmian na tyle małych, że nie są one jeszcze wyczuwalne;
  • badania obrazowe, w tym RTG, które jest najbardziej podstawowym i polega na prześwietleniu tkanek promieniowaniem X, oraz rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy – specjalistyczne badania, które stanowią uzupełnienie dla wcześniej przeprowadzonych analiz, pozwalają uzyskać bardzo dokładne obrazy badanych struktur;
  • badania endoskopowe przewodu pokarmowego – gastroskopia (górnego odcinka, polegająca na wprowadzeniu przez jamę ustną specjalnego wziernika z kamerką i obrazowaniu przełyku, żołądka, dwunastnicy) czy kolonoskopia (dolnego odcinka, polegająca na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika z kamerką i obrazowaniu jelita grubego);
  • badania laboratoryjne – od podstawowych badań typu morfologia krwi, które ocenia znajdujące się niej elementy morfotyczne pod kątem ilościowym i jakościowym, przez badania pozwalające na ocenę funkcji poszczególnych narządów (np. próby wątrobowe: AST, ALT, bilirubina całkowita i GGTP), po markery nowotworowe.

W ramach przeglądu zdrowotnego w szpitalu św. Elżbiety przygotowaliśmy różne warianty badania zalecane pod kątem płci. Obejmują one też diagnostykę przygotowaną zgodnie z rekomendowanymi dla danej grupy wiekowej badaniami profilaktycznymi. Po przeprowadzeniu zestawu badań otrzymasz raport podsumowujący, który omówi z Tobą specjalista i określi na jego podstawie indywidualne zalecenia wraz z harmonogramem dalszego postępowania (profilaktyka, recepty, wizyty kontrolne).

Źródła
  1. Szpital św. Elżbiety, online: https://docplayer.pl/15944789-Szpital-sw-elzbiety-mokotowskie-centrum-medyczne.html [dostęp: 7.12.2021].
  2. Szpital Św. Elżbiety, online: https://szpitalse.pl/ [dostęp: 7.12.2021].

Zobacz także

Zespół Ehlersa-Danlosa – jak go rozpoznać, diagnozować i leczyć?
Zdrowie na co dzień

Zespół Ehlersa-Danlosa – jak go rozpoznać, diagnozować i leczyć?

Zespół Ehlersa-Danlosa (EDS) to złożona grupa dziedzicznych zaburzeń tkanki łącznej, które wynikają z defektów w strukturze i funkcjonowaniu kolagenu. Ta rzadka choroba – po raz pierwszy opisana w XIX wieku – charakteryzuje się szerokim spektrum objawów, od nadmiernej elastyczności skóry po komplikacje naczyniowe zagrażające życiu. Sprawdź, jak ją rozpoznać, diagnozować i leczyć!

Jakie są przyczyny suchości w nosie? Jak jej przeciwdziałać?
LaryngologiaZdrowie na co dzień

Jakie są przyczyny suchości w nosie? Jak jej przeciwdziałać?

Niezależnie od pory roku uczucie suchości w nosie to uciążliwy problem, który nie tylko powoduje dyskomfort, lecz także może prowadzić do poważniejszych komplikacji zdrowotnych. Choć zazwyczaj sucha śluzówka nosa nie jest powodem do niepokoju, w niektórych przypadkach może być oznaką poważniejszej choroby. Sprawdź, jakie są potencjalne przyczyny „suchego nosa” i dowiedz się, jak przeciwdziałać temu kłopotliwemu symptomowi.

Co oznaczają przebarwienia na paznokciach?
Zdrowie na co dzieńDermatologia

Co oznaczają przebarwienia na paznokciach?

Zadbane paznokcie to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim cenna informacja o stanie zdrowia. Jednak wraz z wiekiem – a także pod wpływem różnorodnych czynników – ich wygląd może ulec niekorzystnym zmianom. Jednym z najczęstszych problemów są przebarwienia płytki paznokciowej. Sprawdź, o czym może świadczyć ten objaw i kiedy należy udać się do specjalisty.