W placówce
null

Masz dziecko, które nie ukończyło jeszcze 5 r.ż.? Czy uczęszcza ono do żłobka lub przedszkola? Jest ono na etapie korzystania z nocnika lub sedesu? Bawi się na podwórku? W trakcie tych aktywności zdarza mu się mieć brudne ręce? Wykonaj szczepienie przeciw rotawirusom – w LUX MED zabezpieczymy Twoje dziecko przed groźną chorobą.

Aby wykonać szczepienie niezbędne jest uzyskanie kwalifikacji do szczepienia.
Koszt szczepionki nie obejmuje kwalifikacji do szczepienia.

Zakażenie przenosi się drogą fekalno-pokarmową oraz przez brudne ręce czy zanieczyszczone przedmioty. Do głównych objawów infekcji rotawirusowej należą: gorączka do 40oC, wymioty, biegunka (wodniste, żółtozielone stolce, zwykle bez krwi i śluzu), utrata łaknienia oraz odwodnienie. Po przedostaniu się do przewodu pokarmowego rotawirusy uszkadzają nabłonek kosmków jelitowych, wywołując stan zapalny żołądka i jelit. Infekcja rotawirusowa jest najczęstszą przyczyną ostrych biegunek zakaźnych u dzieci do 5. roku życia. Okres inkubacji infekcji rotawirusowej wynosi 12–96 godzin.

Komu szczepienie jest zalecane

Infekcja jest szczególnie niebezpieczna dla najmłodszych dzieci, które często wymagają leczenia w warunkach szpitalnych – to przede wszystkim im zalecane jest szczepienie.

Opis procesu szczepienia

Szczepienia nie chronią w pełni przed zakażeniem, ale są wysoko skuteczne w zapobieganiu przed ciężkim przebiegiem choroby oraz hospitalizacją.

Schemat szczepienia

Dzieci: Schemat szczepienia obejmuje dwie lub trzy dawki podawane doustnie, z zachowaniem 4-tygodniowego odstępu. Zaleca się podanie pierwszej dawki w 6.–8. tygodniu życia (nie później niż przed 12. tygodniem życia), a ostatniej – najlepiej do ukończenia 24. tygodnia życia.

Dorośli: Nie dotyczy.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi