W szpitalu
null
Snowboard i narty – ćwiczenia przed sezonem w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED

Jesteś miłośnikiem sportów zimowych i planujesz spędzić ferie na ośnieżonym stoku? Rozpocznij przygotowania już dziś! Oprócz przeglądu sprzętu narciarskiego i zakupu nowych, niezbędnych akcesoriów, upewnij się, że twoje ciało jest gotowe na czekający je wysiłek. Ćwiczenia przed nartami i snowboardem w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED zwiększą wytrzymałość mięśni nóg i poprawiają koordynację. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści mogą przynieść zajęcia pod okiem profesjonalnych trenerów!

Przygotowanie do sezonu narciarskiego i snowboardowego – co jest najważniejsze?

Rozpoczęcie przygotowań do sezonu zimowego należy rozpocząć się już na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem na narty i snowboard. Program treningowy powinien obejmować ćwiczenia wzmacniające kluczowe grupy mięśniowe zaangażowane w jazdę na nartach i snowboardzie, jak również trening wytrzymałościowy, który pozwoli ci spędzić długie godziny na stoku bez uczucia przetrenowania oraz ćwiczenia na poprawę koordynacji ruchów.

Szczególną uwagę należy poświęcić mięśniom nóg, kręgosłupa, mięśniom tłoczni brzusznej, pośladkowym oraz trójgłowym łydki. Ćwiczenia takie jak przysiady, wykroki czy martwe ciągi pozwolą na efektywne wzmocnienie tych partii ciała. Równie istotne jest włączenie do treningu ćwiczeń stabilizacyjnych, które poprawią propriocepcję i koordynację ruchów w obrębie tułowia, obręczy barkowej i kończyn dolnych. Ćwiczenia na platformach równoważnych, z wykorzystaniem dysków sensomotorycznych czy trening na taśmach TRX doskonale się do tego nadają.

Nie można również zapomnieć o treningu wytrzymałościowym. Regularne sesje cardio, symulujące ruchy podczas narciarstwa, pomogą w zwiększeniu wydolności oddechowej i wytrzymałości na zmęczenie.

Kompleksowe przygotowanie do wyjazdu na narty w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED

Przychodnia Przyszpitalna LUX MED w Toruniu to miejsce, w którym każdy miłośnik sportów zimowych – bez względu na poziom zaawansowania – może przygotować się do sezonu narciarskiego pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów.

Oferta obejmuje różne formy treningu, którego głównym celem jest:

  • kształtowanie wytrzymałości, siły i gibkości mięśni stabilizujących korpus;
  • poprawa koordynacji ruchów tułowia, obręczy barkowej i kończyn dolnych;
  • zwiększenie propriocepcji (tj. „zmysłu położenia”, który pozwala na precyzyjne wykonywanie ruchów i utrzymanie równowagi) w stawie skokowym i kolanowym;
  • zwiększenie wytrzymałości mięśni kończyn, które są zaangażowane w jazdę na nartach i snowboardzie.

Istotny element przygotowań w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED stanowią ćwiczenia z wykorzystaniem systemu TRX. Trening z taśmami TRX to dynamiczna forma aktywności, która wykorzystuje specjalne taśmy zawieszone na stabilnym punkcie, np. drążku. Umożliwiają one wykonywanie różnorodnych ćwiczeń angażujących praktycznie wszystkie grupy mięśniowe w pełnych zakresach ruchu. Ten typ treningu wzmacnia mięśnie głębokie, a ponadto poprawia koordynację i równowagę. Wszystko to przekłada się na lepszą stabilność i kontrolę podczas jazdy na nartach lub desce.

Przygotowanie na narty i snowboard w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED – szczegóły

Zajęcia przygotowujące do wyjazdu na narty lub snowboard trwają 60 minut.

Uczestnicy treningów mogą płacić za pojedyncze wejścia lub wykupić korzystniejsze cenowo karnety:

  • karnet na 5 wejść (ważny przez 3 miesiące): cena 850 zł;

Dlaczego warto przygotowywać się na narty i snowboard w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED?

Profesjonalne treningi w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED przynoszą wiele korzyści dla osób planujących aktywny wypoczynek na stokach. Przede wszystkim pozwalają zminimalizować ryzyko kontuzji, które często dotykają miłośników sportów zimowych. Wzmocnione mięśnie, zwiększona propriocepcja i lepsza koordynacja ruchowa sprawiają, że organizm jest lepiej przygotowany na obciążenia związane z jazdą na nartach i snowboardzie.

Dodatkowo odpowiednie przygotowanie fizyczne przekłada się na większą wytrzymałość na stoku. Osoby, które przygotowywały się do sezonu narciarskiego w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED mogą cieszyć się dłuższymi sesjami na stokach, a także łatwiej opanowywać coraz trudniejsze techniki jazdy. Dzięki temu przyjemność i satysfakcja z uprawiania sportów zimowych jest znacznie większa.

Wybierając treningi w Przychodni Przyszpitalnej LUX MED, narciarze i snowboardziści zyskują nie tylko profesjonalnego partnera w przygotowaniach do sportów zimowych, lecz także poprawiają swoją wydolność fizyczną, co pozwala na bezpieczne uprawianie również wielu innych dyscyplin.

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

Lekarze i specjaliści wykonujący usługę

LUX MED Szpital Toruń ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, Toruń

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Szpitale

Podobne usługi:

fizjoterapeuta-fizjoterapia.jpg
Fizjoterapeuta
chirurgia-ortopedyczna.jpg
Chirurgia ortopedyczna
leczenie-barku.jpg
Leczenie chorób barku

Zarezerwuj wizytę

Artykuły i poradniki na temat ortopedii

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?
Zdrowie na co dzieńNeurologiaOrtopedia

Czym może być spowodowane drętwienie nóg i jakie są opcje leczenia?

Uczucie drętwienia nóg jest dość powszechnym doświadczeniem, które może wynikać z różnych przyczyn – od tych prostych, jak długie siedzenie w jednej pozycji, po poważne, np. schorzenia neurologiczne lub dotyczące układu krążenia. Choć w wielu przypadkach jest to objaw przejściowy, powtarzające się lub długotrwałe drętwienie nóg może świadczyć o poważniejszych problemach zdrowotnych. Sprawdź, jakie są możliwe przyczyny drętwienia nóg, na czym polegają diagnostyka i leczenie.

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?
OrtopediaNeurologia

O czym świadczy ból okolicy lędźwiowej? Jak przebiega leczenie?

Ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa to problem, który może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Choć zwykle ma łagodny charakter i ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni, bywa, że dolegliwości stają się przewlekłe i uciążliwe, prowadząc do poważnych ograniczeń ruchowych. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny tego rodzaju bólu, jakie są najważniejsze metody diagnostyczne i jak wygląda leczenie.

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie
KardiologiaOrtopediaRehabilitacja

Zespół Marfana – czym jest i jakie daje objawy? Diagnostyka i leczenie

Zespół Marfana to rzadka, niezwykle złożona choroba genetyczna, która dotyczy tkanki łącznej w organizmie człowieka. Charakteryzuje się różnorodnością objawów – od nieproporcjonalnej budowy ciała po poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym i narządem wzroku. Ponieważ jest schorzeniem dziedzicznym, jego wczesne zdiagnozowanie oraz kompleksowe podejście do leczenia odgrywają kluczową rolę w poprawie jakości i długości życia pacjentów. Sprawdź, jak przebiega diagnostyka i na czym polega leczenie zespołu Marfana.