W placówce
Chirurg dziecięcy – konsultacja

Ginekolog dziecięcy to specjalista zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego u dziewcząt do ukończenia 18. roku życia. Do tego lekarza należy się zgłosić w przypadku występowania u dziecka zaburzeń hormonalnych lub zaburzeń rozwoju płciowego. Można uzyskać u niego pomoc doradczą – prowadzi edukację seksualną, przedstawia przebieg zmian płciowych w okresie dojrzewania, informuje o profilaktyce chorób układu rozrodczego. Z ginekologiem dziecięcym omówić można również metody antykoncepcji. Konsultacja u tego specjalisty jest możliwa tylko za zgodą rodzica.

Na konsultację do ginekologa dziecięcego powinny skłonić takie dolegliwości jak m.in. zbyt wczesna lub późna pierwsza miesiączka, krwawienie z dróg rodnych, nieregularne miesiączkowanie, silne dolegliwości bólowe towarzyszące okresowi, stany zapalne, zmiany w wyglądzie sromu, przedwczesny rozwój sutków. Na konsultację u ginekologa dziecięcego należy wybrać się z dziewczynką zakażoną wirusem HPV lub planującą rozpoczęcie współżycia płciowego. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, wytłumaczy dziecku, jakie badanie będzie wykonywane – na czym polega i w jakim celu się je przeprowadza. Ginekolog zbada palpacyjnie brzuch, okolice pachwin i piersi, obejrzy okolice narządów płciowych, może też pobrać wymaz z przedsionka pochwy lub sromu oraz wykonać USG sondą przezbrzuszną. W przypadku małych dzieci badanie wolno wykonać na kolanach u mamy, nastolatki bada się na kozetce lub fotelu ginekologicznym. W razie potrzeby wykonywane jest badanie per rectum.

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Miejsca, w których zrealizujesz usługę

Podobne usługi:

gynecology.jpg
Chirurgia ginekologiczna
ginekolog.png
Ginekolog
Cena od239 zł

Cena uzależniona jest od placówki, w której chcesz zrealizować usługę

Usługa dostępna w ramach abonamentów lub ubezpieczeń: bezpłatnie, z rabatem lub dopłatą

Usługa płatna

Zarezerwuj wizytę

Najnowsze artykuły i poradniki

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?
Diagnostyka

Jak interpretować wyniki mammografii? Co oznacza zagęszczenie piersi?

Mammografia jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych metod wczesnego wykrywania raka piersi. Jednak interpretacja wyników tego badania nie zawsze jest prosta, szczególnie dla pacjentów. Jednym z pojęć, które często pojawiają się w opisach mammograficznych, jest „zagęszczenie” piersi. Co dokładnie oznacza to określenie i jak wpływa ono na proces diagnostyczny? Sprawdź, czym jest zagęszczenie w mammografii, jak się ono prezentuje oraz jakie ma znaczenie kliniczne.

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?
Diagnostyka

Tomosynteza, czyli mammografia wielowarstwowa – co to za badanie?

Diagnostyka obrazowa piersi odgrywa ważną rolę w wykrywaniu i leczeniu schorzeń tego gruczołu, w tym nowotworów. Wśród różnorodnych metod obrazowania mammografia pozostaje podstawowym badaniem przesiewowym i diagnostycznym. Jednak wraz z rozwojem technologii, pojawiły się również nowoczesne techniki, takie jak tomosynteza, które znacznie usprawniają i ulepszają diagnostykę chorób piersi. Dowiedz się więcej na temat tomosyntezy, poznaj jej kluczowe cechy, zalety oraz wskazania do wykonania tego badania.

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?
Diagnostyka

Statystyki raka piersi – kto jest na niego najbardziej narażony?

Rak piersi stanowi poważny problem zdrowotny na całym świecie, szczególnie wśród kobiet. W krajach rozwiniętych ten nowotwór złośliwy jest najczęstszym typem raka u płci żeńskiej. W krajach rozwijających się odnotowuje się jego rosnącą tendencję. Sprawdź, kogo najczęściej dotyka rak piersi